Kudret Arslan; "Cumhuriyet; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasıdır"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kudret Arslan; "Cumhuriyet; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasıdır"
Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, Cumhuriyet'in 100. yılı mesajında; "Ülkemizin bu en büyük bayram gününde bir kez daha hatırlamak ve hatırlatmak isterim ki, Cumhuriyet; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasıdır" dedi.

Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, yayınladığı 100. yıl mesajnda; 

"Coşku ve gururumuzun yüreklerden taştığı, çok büyük ve kutlu bir gündeyiz. Zaferlerinin yanında, zorlu ve uzun savaş yıllarından birlik ve beraberlikle, milli egemenlik ülküsünün gücüyle çıkan Türk Milletinin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte bizlere emanet etmiş olduğu sorumluluğu yüksek, kıymeti büyük ve paha biçilemez olan Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutluyoruz bugün… Tam bir asırdır ülkemizin, milletimizin ve gelecek güzel günlerimizin ışığı olan Cumhuriyetimiz, 100 yaşında…

Ülkemizin bu en büyük bayram gününde bir kez daha hatırlamak ve hatırlatmak isterim ki, Cumhuriyet; egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasıdır. Eşitliğin ve adaletin herkesi kapsamasıdır; laik ve demokratik bir anlayışla hukukun üstünlüğüne güvenle sırt dayayabilmektir. Cumhuriyet; eğitimin, bilimin ışığından şaşmamak; çağdaşlığı, uygarlığı hedef bilmektir.
Cumhuriyeti var eden, onu yücelten ve ilerleten millettir. Cumhuriyet hepimizin alın terinde, bilek gücündedir; iş dünyasındaki bir imza, tarladaki bir tohumdur Cumhuriyet; emekçinin hakkı, kadının hakkı, çocukların yüzündeki gülümsemedir Cumhuriyet. Sanatın zarafeti, bilimin netliği, eğitimin gerekliliği; hava gibi su gibi elzem olandır Cumhuriyet…

Bu kıymetli emaneti bizlere bırakan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen herkesi sonsuz minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir Eğitim Derneği Cumhuriyetin 100.yılı mesajıÖnceki Haber

Ataşehir Eğitim Derneği Cumhuriyetin 100...

Mustafa Naim Yağcı Cumhuriyetin 100. yılı mesajı yayınladıSonraki Haber

Mustafa Naim Yağcı Cumhuriyetin 100. yıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar