ARDEFED ve ATADER’den Ardahan’a 4 yeni kütüphane

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARDEFED ve ATADER’den Ardahan’a 4 yeni kütüphane
Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDEFED) ve Ataşehir Eğitim Derneği (ATADER), Ardahan’a 4 yeni kütüphane kazandırdı.

Ardahan’da bazı okullarda yürütülen kütüphane oluşturma ve kitap bağışı programı kapsamında, Tunçoluk Şehit Güven Yılmaz İlk ve Ortaokulu, Göle Şehit Recep Kılıç Ortaokulu, Damal Burmadere İlk ve Ortaokulu, Çıldır Şehit Taner Karadeniz Ortaokuluna, Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDEFED) ve Ataşehir Eğitim Derneği (ATADER)’in ortak çalışmaları sonucunda yaptırılan kütüphanelerin açılışı yapıldı.

ARDEFET ve ATA DER tarafından Tunçoluk Şehit Güven Yılmaz ilk ve ortaokulunda Kütüphanesi’nin açılışı için düzenlenen programa katılan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, ARDEFED Başkanı Orhan Çerkez, ATADER Kurucu Başkanı Turgay Kılıç, köy muhtarı ve köy halkının katılımı ile açılışı gerçekleştirildi.

 İlimizdeki eğitim kurumlarının fiziki şartları Türkiye ortalamasının üzerindedir

Kurdele kesiminin ardından Kütüphaneyi gezen Vali Öner şunları söyledi. “Ardahan il genelindeki eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmeleri için gerekli olan tüm donanım ve uygulamaları devletimiz sağlamaktadır. Bu noktada ilimizin mevcut eğitim kurumlarının fiziki şartları ve sunduğu imkanları, Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir. Devlet imkanlarının yanı sıra eğitim denilince heyecan duyan ve bu işe destek sağlayan STK’larımız ve iş insanlarımızın da bu gün olduğu gibi zaman zaman desteklerini görüyoruz. Bu bizi oldukça mutlu ediyor. Ben bu kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçen ARDEFED ve ATA DER Yönetim kurullarına ve katkı sağlayan tüm şahıslara teşekkür ediyorum” dedi.

Kitap bilimin ve teknolojinin temel unsurudur

Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez’de yaptığı konuşmada; “Başlatmış olduğumuz  her okula bir kütüphane projesi kapsamında bu gün 4 adet  kütüphanenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Biliyorsunuz insan hayatında kütüphane çok önemli bir yere sahip. Kitap bilimin ve teknolojinin temel unsurudur. Bilgi kaynaklarının tümü kütüphanelerde bulunur.  Herkesin evinde bir kütüphane vardır ama zengin kütüphane yoktur. İnsanlar İstedikleri bilgi belgelere burada ulaşır. Bu kapsamda bizlere destek olan tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mukaddes ata toprağımda böyle bir hizmet verdiğimiz için onur ve gurur duyuyorum

ATADER Kurucu Başkanı Turgay Kılıç’da yaptığı konuşmada kütüphanelerin önemine vurgu yaptı.Kılıç; “Öncelikle böyle bir günde eğitim öğretime katkı amacı ile hizmet etmek adına, mukaddes ata toprağımda bulunmaktan dolayı onur ve gurur duyduğumu belirtmek isterim. Eğitimin önemini ve yerini bilmek getirisinin Ülkemize ve tüm dünyaya sağlayacağı faydaların bilincinde olmak, her vatandaşın, her insanın farkında olması, caba göstermesi gerektiren bir durumdur. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi,  “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete sürükler.”

Ülkemizin özgür geleceği, aydınlığı  ve refahı için  eğitim birinci derecede önemli bir yer tutmaktadır

Bizler biliyoruz ki ülkemizin özgür geleceği, aydınlığı  ve refahı için  eğitim birinci derecede önemli bir yer tutmaktadır. Bu bilinç ile birleşerek hareket etme gereğini vatan borcu olarak bilen bir grup eğitim gönüllüsü dostlarımız ile 2017 tarihinde  Ataşehir Eğitim Derneğini kurma ihtiyacını hissettik. Derneğimiz kuruluşundan bu yana başlattığı faaliyetleri ile, çocuklarımıza burs imkanı sağlamak, sanat kursları açarak kadınlarımızın üretime katılmasına, çocuklarımızı kitap dünyası ile buluşturmak  gibi hedeflerimize doğru yol almanın hazzı ve mutluluğu nu hep birlikte paylaşmak istedik.

Türkiye’nin değil dünyanın sayılı sanatçıları, bilim insanları, edebiyatçıları yetiştirmek en büyük hedefimiz

Ülkemizin her noktası, her çocuğuna ulaşmak isteyerek, sizlerin de  desteğini almak başarmış olmanın hazzını  ve coşkusunu  birlikte yaşamak gelecek nesle sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı sanatçıları, bilim insanları, edebiyatçıları yetiştirmek en büyük hedefimiz olmuştur. Her birimizin en yüksek bilinci ile hayallerimizin aynı doğrultuda olduğunu bilerek, sözlerime Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetli bir sözü ile son veriyorum.“Bir ulusun askeri ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zaferler ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. BU nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir bilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır”

Bu projeye Ataşehir Belediye Başkan Yardımcımız ve aynı zamanda ARDEFED Başkanı Orhan Çerkez’in  bizleri de ortak etmesi son derece mutlu etmiştir. Kütüphanelerin yapımında bizlere destek veren hayırseverlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meteoroloji saat verip uyardıÖnceki Haber

Meteoroloji saat verip uyardı

Kayışdağı Mahallesi eski Muhtarı Zeynel Özdemir hayatını kaybettiSonraki Haber

Kayışdağı Mahallesi eski Muhtarı Zeynel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar