10 yılda 3bin kadın katledildi. Kadın cinayetlerine dur de!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
10 yılda 3bin kadın katledildi. Kadın cinayetlerine dur de!
İYİ Parti Ataşehir ilçe Kadın Politikalatı Başkanı Vergül Tan 25 Kasım Kadına Şiddet


Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve cinsel taciz Türkiye’nin ne yazık ki acı gerçeği. Maalesef önlenemiyor, dudurulamıyor...
Medyada yer alan haberler ve yapılan istatistikler gösteriyor ki, ülkemizde erkekler son 10 yılda 3 bin 151 kadını gözünü kırpmadan, canice öldürdü.
Açıklanan istatistiklere göre 1 Ocak 2023 - 21 Kasım 2023 dönemindeki 288 kadın öldürüldü ve  681 kadına şiddet uygulandı. 228 kadının ise ölümü şüpheli olarak kayıtlara geçti.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bu acı tablonun gölgesinde ne yazık ki hala şiddeti konuşuyoruz. 
İYİ Parti Ataşehir Kadın Politikaları Başkanı Av. Vergül Tan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bir mesaj yayınladı.
Av. Vergül Tan mesajında şunları söyledi:
 "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nü  anlamlı kılacak olan ise bu farkındalığın takvimlerde kalmaması ve şiddetin her türlüsüyle mücadele edilerek bu tarz olumsuzlukları en aza indirgemek olacaktır. Bunu başarabilmek için de önce şiddetin ne olduğunu, şiddetin türlerini ve hukuki yaptırımlarını bilmek ve bilinçli bir şekilde mücadele etmek etkili olacaktır.
Şiddet,“Kişinin, fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik açıdan zarar görmesiyle veya acı çekmesi ile sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel hareketleri, buna yönelik tehdit ve baskıyı ya da özgürlüğün keyfi engellenmesini de içeren toplumsal, kamusal veya özel alanda meydana gelen fiziksel, cinsel, psikolojik, sözlü veya ekonomik her türlü tutum ve davranıştır.”
Bir şeyi değiştirmek istediğiniz zaman bunun en kolayı kendinizden başlayarak kelebek etkisiyle hedeflerinize ulaşmaktır. Önce uyguladığımız şiddetten vazgeçmeli, sonra maruz kaldığımız şiddeti önlemeli ve tanık olduğumuz şiddet karşısında sessiz kalmamalıyız.
İYİ  PARTI  Tüzüğümüz gereğince Kadına şiddetin önlenmesi amacıyla Kadın Politikaları başkanlığımıza bağlı kadına şiddetin önlenmesi için komisyon kurulması kararlaştırılmış ve yürürlüğe konulmuştur. İYİ Parti İstanbul Kadın Politikaları Başkanlığı olarak olarak 25.Kasım 2023 günü saat 13:00'de İL Başkanımız ile birlikte basın açıklaması yapacağız. Tüm basın mensubu arkadaşlarımız davetli olup, katılacak olan basın mensubu arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti'nin aday adayı İsmail Levent; Ataşehir'in sorunlarını 1,5 yılda çözeceğimÖnceki Haber

AK Parti'nin aday adayı İsmail Levent; A...

Şanlıurfa lezzetleri Ataşehir'deSonraki Haber

Şanlıurfa lezzetleri Ataşehir'de

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar