Milli TOGG şehit ailelerine hizmet vermeye başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milli TOGG şehit ailelerine hizmet vermeye başladı
Çekmeköy Belediyesi envanterinde bulunan Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği otomobil şehit ve gazi ailelerine hizmet vermeye başladı. Varlığımızı borçlu olduğumuz şehit ve gazilerimizin yakınlarına bir nebze destek oluyorsak bundan mutluluk duyarız diyen Başkan Çerkez, “Şehit ve gazilerimiz yakınları benim her zaman başımın üstündedir. Hepsinin emrindeyim” dedi.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 1 milyon 200 bin metrekare alan üzerine kurulan fabrikada üretimine başlanan TOGG’u Türkiye’nin birçok kamu kurumu ve şirketi satın aldı. Milli otomobil olarak ta bilinen TOGG’u satın alanlardan birisi de Çekmeköy Belediyesi oldu. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Çekmeköy Belediye Başkanlığı’nı kazanan Orhan Çerkez, satın alındıktan sonra belediyenin otoparkında duran otomobilin şehit ve gazi ailelerinin hizmetine verilmesi talimatını verdi.

30 Şehit, 91 Gazi Yakını Bilgilendirildi

Başkan Çerkez’in talimatı üzerine Çekmeköy Belediyesi Seri Nokta Birimi görevlileri ilçede bulunan 30 şehit, 91 gazi ailesini tek tek arayarak, belediye görevlileri ailelere, “Başkanımız Orhan Çerkez, belediye envanterinde bulunan TOGG otomobili şehit ve gazi ailelerimizin 1. derecede yakınlarının düğün, sünnet organizasyonunda ücretsiz hizmet verecektir” diyerek bilgilendirme yaptı.  

TOGG’UN İlk Görevi Edirne Kapı Şehitliği

TOGG otomobille ilgili projenin halkta büyük karşılık bulduğuna dikkat çeken Çerkez, “Belediyemizde şehit ve gazi yakınlarımızla yakından ilgilenilecek bir birim oluşturduk. Seri Nokta sorumlularımız şehit ve gazi yakınlarımızın her türlü istek ve taleplerini karşılayacak” şeklinde konuştu. Belediye personelimizin bilgilendirmesiyle birlikte ilk talep şehit annesi Ayten Kaya’dan geldi.

Evladım, Düğünüm Nişanım Olmaz Beni Oğluma Götürün

Kaya, “Evladım benim oğlumun kabri Edirnekapı Şehitliği’nde. Orhan başkana selamlarımı iletin. Böyle bir uygulama yaptığı için teşekkür ediyorum. Benim düğünüm, nişanım olmaz, yaşlıyım ben. Tek varlığım canım oğlum. Beni oğluma götürür müsünüz?” diyerek isteğini iletti. Şehit annesi TOGG’la ikamet ettiği Alemdağ Mahallesi’ndeki evinden alınarak şehitliğe götürüldü.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lezzet Durağınız “Semt Pilavcısı” Küçükbakkalköy’de hizmetinizdeÖnceki Haber

Lezzet Durağınız “Semt Pilavcısı” Küçükb...

VETBÜS ATAŞEHİR'DESonraki Haber

VETBÜS ATAŞEHİR'DE

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar