Meclis Üyesi Bekir Bozkızıl'dan 29 Ekim Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Meclis Üyesi Bekir Bozkızıl'dan 29 Ekim Mesajı
Van Vakfı ve Van İş Adamları Derneği (VİŞAD) Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Bekir Bozkızıl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Van Vakfı ve Van İş Adamları Derneği (VİŞAD) Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Bekir Bozkızıl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Van Vakfı ve Van İş Adamları Derneği (VİŞAD) Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Bekir Bozkızıl şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100. kuruluş yıldönümüne ulaşmanın onurunu, gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Milli egemenlik çatısı altında; ırk, din,dil ve cemiyet farkı gözetmeksizin demokrasi çizgisinde buluşturan Cumhuriyet, milletin kendi egemenliğini kullandığı Devlet yapısıdır. Türk milleti olarak bu idareye çok büyük zorluklardan sonra kavuştuk. Vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vererek tarihin az şahit olduğu bir Kurtuluş Savaşı başlatmış ve tarihimize yaraşır bir mücadele örneği vererek Cumhuriyeti kurduk. 

Bugün 100. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin, simgesi olan al yıldızlı bayrağımız rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna can vermiş şehitlerimizin kanından almaktadır.

Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Milletimizin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el ve gönül birliği halinde çalışmak, bu cennet misali vatanımızı bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur.

Birliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de hep muhafaza edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her zaman el üstünde tutmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü vesilesiyle, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu devleti ve güzel vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Kıymetli Vanlı ve Ataşehirli hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir'de 100. Yıl Coşkusuyla kutlanmaya başlandıÖnceki Haber

Ataşehir'de 100. Yıl Coşkusuyla kutlanma...

Meclis Duran Acar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu OlsunSonraki Haber

Meclis Duran Acar, 29 Ekim Cumhuriyet Ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar