İYİ Parti Ataşehir, mahalle muhtarlarıyla buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Parti Ataşehir, mahalle muhtarlarıyla buluştu
İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı mahalle muhtarlarıyla buluşarak, seçim güvenliği, ülke gündemi ve mahallelerin sorunlarını görüştü.

Ataşehir İYİ Parti İlçe başkanlığı düzenlediği kahvaltılı toplantı ile ilçe yönetimini ve muhtarları bir araya getirdi. Toplantıda muhtarlar ilçe teşkilatının yönetim kadrosunda kadınların ön planda olmasından dolayı memnun olduklarını söylediler.

Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, Pasco Ataşehir'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda ilçeye bağlı olan mahallelerin muhtarlarları ile bir araya gelerek seçim güvenliği, ülke gündemi ve mahallelerinde yaşadıkları sorunları istişare etti.

Göreve geldiği günden bu güne kadar bin esnaf ve İki Yaka İstanbul projesi kapsamında 3 bin kapı çalışması yaptıklarını ifade eden Yörükoğlu, "Yönetim kurulumuzla birlikte çalışmalarımıza hız verdik. İki Yaka İstanbul projemiz kapsamında 17 mahallemizde, mahalle sakinleri ile buluştuk. Kadın politikaları kadınlarımızla, gençlik politikalarımız ise gençlerin, STK çalışma grubumuzda STK ziyaretleri yaptık. 17 Mahallenin her birinde 10 kişilik mahalle başkanlıkları oluşturduk. Seçim ile ilgili gündeme gelen sandık güvenliği konusunda çalışmalarımız var. Sandıklarda İYİ Parti olarak yer alacak kadromuzu oluşturuyoruz ve kısa zamanda çalışmaları tamamlayacağız" dedi.

İYİ Parti İlçe teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalara hakkında muhtarlara bilgi veren Başkan Yörükoğlu, "Ciddi üye çalışmalarımız var. Üyelik karavanımız farklı mahallelerde üye tanıtım ve çalışmalarını tamamladı. Ancak ben ve yönetimimdeki arkadaşlarım insanlarımızla buluşup, parti politikalarımızı anlatıyor ve üye olmak isteyen vatandaşlarımızı üye yapıyoruz. Bu güne kadar 17 mahallede en çok ekonomik koşulların yetersizliği, hayat pahalılığı, kira artışları, eğitim harcamaları ve adalet sisteminin yetersizliği en çok şikayet konusu olarak  karşımıza çıkıyor. Esnafımız ve vatandaşımız seçimlere odaklanmış durumda" olduğunu söyledi.  

Ekonomi dışında belirli mahallelerde imar, tapu sorunu, uyuşturucu madde kullanımı gibi ciddi sorunların ön plana çıktığına değinen Bora Yörükoğlu seçim güvenliği konusunda da bilgi verdi. Yörükoğlu şöyle devam etti:

"Değerli muhtarlarımız, bilindiği gibi seçim sürecinde sandık güvenliği konusunda 6’lı masanın ortak çalışması var. Ancak İYİ Parti olarak da biz seçim güvenliği konusunda ciddi çalışmalarımız var. Buna bağlı olarak sistemin kurulması, verilerin girilmesi ve karşılaştırılması sağlanacak. Okul ve sandık güvenliği konusunda ciddi bir çalışma var. Islak imza tutanakları son derece önemli. ”

Ataşehir'de bulunan 17 mahallenin sorunlarının ve çözümlerinin konuşulduğu toplantıda ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla Ramazan kolilerinin dağılımı ve sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması konusunda muhtarlarla işbirliği yapılacak.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Celal Yalçın; “Halk tek adam rejiminden sıkılmış durumda, 14 Mayıs’ta bu düzene son diyeceğiz”Önceki Haber

Celal Yalçın; “Halk tek adam rejiminden...

AKOM'dan İstanbullulara kar ve fırtına uyarısı!Sonraki Haber

AKOM'dan İstanbullulara kar ve fırtına u...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar