Ataşehir Belediyesi 13.Çevre Festivali başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Belediyesi 13.Çevre Festivali başlıyor
13. Ataşehir Belediyesi Çevre Festivali 28 Mayıs’ta başlıyor. İki gün sürecek festivalde atölyeden söyleşiye, konserden yarışmaya kadar pek çok etkinlik düzenlenecek. Bu kapsamda Ataşehir Belediyesi’nden çevreye gönül verenlere bir davet var.

Bundan 50 yıl önce, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen ve çevreyle ilgili ilk uluslararası toplantı olma özelliğine sahip Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan kararla 5 Haziran, “Dünya Çevre Günü” olarak kabul edildi. O tarihten bu yana her yıl pek çok ülkede ve farklı şehirlerde Dünya Çevre Günü etkinlikleri düzenlenmeye başlandı. 

Çevre sorunlarına farkındalık oluşturmak amacıyla kurulduğu tarihten bu yana her yıl “Çevre Festivali” düzenleyen Ataşehir Belediyesi, bu yıl Çevre Festivalinin 13.’sünü gerçekleştirecek. Bu yıl “Tek Bir Dünya” mottosuyla yola çıkarak hazırlanan festival, “Dünya Çevre Günü” kapsamında 28-29 Mayıs tarihlerinde Ataşehir Amfili Park’ta düzenlenecek.  

Festivalde doğaya emek veren sivil toplum kuruluşları, dernek, topluluklar ve çevre aktivistleri stantları ile yer alacak. Katılımcıların çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşacağı festivalde; atölyeler, söyleşiler, doğa çalışmaları ve konser gibi birçok etkinlik yapılacak.

İki gün sürecek 13. Ataşehir Belediyesi Çevre Festivali’nde; başta iklim değişikliği olmak üzere çevre sorunlarına dikkat çekilecek, geri dönüşümün önemi anlatılacak, ekolojik yaşama dair örnekler sunulacak  ve dünyadaki ayak izinin nasıl azaltabileceğine dair bilgiler aktarılacak.

 “Sürdürülebilir Bir Dünya” için bilgi ve birikiminizi paylaşmak üzere sizleri de aramızda görmek isteriz.

Festivale, etkinliklerinizle ya da stantlarınızla katılımınız için 11 Mayıs Çarşamba gününe kadar başvuru formunu doldurmanız yeterli olacak. Yaşanabilir bir dünya için üreten ve emek veren herkesi Ataşehir Amfili Park’ta buluşmaya davet ediyoruz.

Form için tıklayınız: https://bit.ly/38Ab0kw

Yer: Amfili Parkı (Park 4)

Adres: Meriç Cad. Kamelya Çarşısı Önü, 34758 Ataşehir/İstanbul

Telefon: 0216 570 5000 Dahili:1571

Mail: [email protected]

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Soylu açıkladı. 1 Temmuz itibariyle değişiyorÖnceki Haber

Bakan Soylu açıkladı. 1 Temmuz itibariyl...

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman'ın baba acısıSonraki Haber

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüse...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar