Yeni Çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahallelerinin Mülkiyet sorunu çözüme kavuşuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni Çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahallelerinin Mülkiyet sorunu çözüme kavuşuyor
Ataşehir İlçesi Yeni Çamlıca - Mevlana - Mimar Sinan Mahalleleri’ni yakından ilgilendiren yaklaşık 51 yıllık mülkiyet sorunu çözüme kavuşuyor. 1972 yılından bugüne kadar üç mahalleyi kapsayan mülkiyet sorununda sona yaklaşıldı.

Yeni Çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahalleleri’nin 1972 yılından bu yana devam eden mülkiyet sorunu Ataşehir Belediyesi tarafından 2981 Sayılı Kanun kapsamında yapılan “İmar Islah Planı Uygulaması” (Parselasyon Planı) Belediye Encümeni’nin onayından sonra İBB Encümeni'nden de onaylanarak Zabıta Müdürlüğü’nün Girişinde (-1 Kat) bir ay süreyle askıya çıkarıldı.

Akabinde Ataşehir İlçe Kadastro Müdürlüğü ve Ataşehir İlçe Tapu Müdürlüğünce işlemlere başlanarak ortalama 2 - 3 ay içerisinde Tapu Tescil İşlemlerinin tamamlanması sonrasında tapu dağıtımı Ataşehir Belediyesi ve İBB tarafından yapılacak.

51 yıllık Mülkiyet sorununun çözüme kavuşacağını söyleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Başta İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu olmak üzere emeği geçen Ataşehir ile İBB Meclis Üyelerine teşekkür ederim. Ataşehirimize hayırlı olsun” dedi.

51 YILLIK SORUNDA SONA YAKLAŞILDI

Ataşehir Belediyesi tarafından Yeni Çamlıca Mevlana ve Mimar Sinan Mahalleleri’ni kapsayan mülkiyet sorunun çözümü çalışmaları esnasında 07- 16 Şubat 2022 tarihleri arasında Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nde arsa hisse oranları, parsel malikleri dağıtımları, arsa sınırları ile ilgili 14 günlük askı süreci gerçekleştirilmişti.

Askı sürecinin ardından Ataşehir Belediyesi tarafından hak sahibi vatandaşların itirazları ve teknik hatalar giderilerek, Ataşehir Belediyesi Encümenine kararın onaylanması için havale etti. Encümen üyelerinin kararı onaylamasının ardından üç mahalleyi kapsayan karar, İBB Encümenine gönderildi.

15 Mart 2023 tarihinde gerçekleşen İBB Encümen toplantısında Ataşehir’in Yeni Çamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahalleleri’ni kapsayan “İmar Islah Planı Uygulaması” (Parselasyon Planı), 2981 Sayılı Kanuna göre Ataşehir Belediyesi’nce işlem tesis etmesi uygun görülerek karar alındı. Karar Ataşehir Belediyesi’ne gönderilmesi ile Zabıta Müdürlüğü’nün Girişinde (-1 Kat) bir ay süreyle askıya çıkarıldı.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir İYİ Parti tam kadro tören alanındaÖnceki Haber

Ataşehir İYİ Parti tam kadro tören alanı...

AK Parti Ataşehir’e yeni başkanSonraki Haber

AK Parti Ataşehir’e yeni başkan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar