Onursal Adıgüzel'den Ataşehir'e 'Daha Adil Daha Yeşil' Projeler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Onursal Adıgüzel'den Ataşehir'e 'Daha Adil Daha Yeşil' Projeler
CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, Ataşehir için hazırlamış olduğu projelerin lansmanını ve birlikte görev yapacağı belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı.

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, Ataşehir için hazırlamış olduğu projelerin lansmanını ve birlikte görev yapacağı belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı.

Selectum City İstanbul’da düzenlenen proje tanıtım toplantısına; CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik,CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel salona birlikte girdiler.

Gerçekleşen programa CHP Genel Başkan Yardımcıları, MYK, YDK üyeleri, Milletvekilleri yanı sıra belediye başkan adayları ve sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları, çeşitli kurum temsilcilerinin yanı sıra partililer katıldı.

Ataşehir’de ve İBB’de Yeniden Seçimleri Kazanacağız
Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın; Ataşehir 2009 yılında kuruldu. Ataşehir kurulduğunda bir masa ve bir sandalye vardı. Ataşehir 15 yıldır, CHP tarafından kuruluyor. Ataşehir kurucu belediye başkanımız Battal İlgezdi’ye emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ataşehir Belediye Başkan adayımız Onursal Adıgüzel, 15-16 yıldır tanışıyoruz. 2015 yılında ön seçim ile 20 bin oy alarak partimizin en geç milletvekili oldu. 8 Yıl milletvekilliği, genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ataşehir’i yeniden hep birlikte kazanacağız. Ataşehir’de Onursal Adıgüzel ile İBB’de Ekrem İmamoğlu’na yeniden seçimleri kazandıracağız. Hep birlikte kazanacağız. Rekor oyla Ataşehir’i ve İstanbul’u yeniden kazandıracağız.

Onursal Adıgüzel, 2019’da Tarihi zaferin kahramanlarındandır

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik; Onursal Adıgüzel Ataşehir ile ilgili hayallerini açıklayacak. Onursal Adıgüzel, Türkiye’de gençliğin örneğidir. Gençlik kollarından bugüne gençlere örnek olarak paylaşılır. Partimizin gençlik kollarında çok önemli mücadeleler verdi. Kendisi partimizde çok önemli görevler üstlendi. 2019 yılında sandık güvenliği konusunda hep birlikte büyük bir mücadele verdik. Mevcut iktidar her seçimde sandıklar açılınca manipülasyonlar başlatır, seçim sonuçlarını etkilemeye yönelik algılar oluşturdu. O dönemde, kurulan sistemimiz ile tarihi bir zafer elde etmiştik. Onursal Adıgüzel, o dönemde partimizde kurmuş olduğu seçim sistemi ile 2019’daki tarihi zaferimizin kahramanı oldu.

Ataşehir’de önemli hizmetler yapacak

Onursal Adıgüzel, Ataşehir’de daha adil ve yeşil belediyecilik yapacak. Ataşehir’in gençlerine kadınlarına, gençlerine, emeklilerine ve yaşlılarına önemli hizmetler edecek. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum size. 31 Mart’ta tarihi bir seçime gidiyoruz. 31 Mart seçimlerini yeniden kazanıp, hepimizin tarihi sorumluluğumuz var. İstanbul seçimleri Türkiye’ye umut oldu. 2019’da ittifaklı gitmiştik, 2024’te yeniden ittifaklı gidiyoruz. İstanbul bilir, gerçek belediyecilik şu partinindir diye, istanbul halkçı belediyecilik ile rantçı belediyecilik arasındaki farkı biliyor. Biz 2019’dan bugüne halkçı, onlar ise 2019’a kadar rantçı belediyeciliği biliyor. Onlar askeri alanlar, dere yatakları imara açıldı. 2019’da bugüne imara açılmadı. 9 Milyon m2’lik yeni yeşil alanlar kazandırdı.

2019’a kadar 0 olan yurt sayısı bugün 14’e ulaştı

2019’a kadar İBB bünyesinde 1 tane öğrenci yurdu yokken, bugün 14 tane var. İstanbul’un altyapısına çok büyük önemli hizmetler yaptı. Halkçı belediyecilik ile bu kentin ortak sorunlarını çözmek önemlidir. İstanbul’da artık su taşkınları sorun olmuyor. İBB, emekliler için kent lokantaları açtı. Yeni dönemde 10 bin tl Pazar desteği, 9 bin tl kira desteği sunulacak. Tuzla’da şuanda TOKİ mağdurları yürüyüş gerçekleştiriyor.

Oy verirseniz hizmet gelir dediler, Ekrem İmamoğlu 39 İlçeye hizmet ediyor
Bugün 650 bin konut yapacağız diyenler bugüne kadar 650 konutu teslim edebilmişler değiller. Eğer size oy verirseniz, hizmet gelir dediler. Vermezseniz gelmez dediler. İstanbul’un 39 ilçesine eşit hizmet götürüyor. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın, 39 ilçeye eşit hizmet götürdü. İnsan odaklı hizmet veriyoruz. Bu seçimde de biz hizmetlerimizi anlatırken, dış politika ve iç politika söylemleriyle genel seçim havasında seçimlere girmek istiyorlar. Diğer partinin adayı çıkmış, 31 Mart’ta Gazzeliler sevinecek diyorlar. CHP Toplumsal barışı savunarak, hareket ve hizmet etmeye devam edecek. 86 Milyon yurttaşın özgürce yaşayabileceği, CHP’dir. Bizler, 31 Mart’ta tarihi bir zafer elde ederek İstanbul’da meclis çoğunluğunu kazanacağız, bütün engellemeleri kaldıracağız. Yeniden tam yol ileri diyorum.

Ekrem İmamoğlu, Ataşehir’e yaptıklarını anlattı. Müjdeyi verdi ve Adıgüzel’e destek istedi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ataşehir’e yönelik mesajında; “İçerenköy – Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleleri imar planları İBB Meclisinde geçti. Esatpaşa spor kompleksinin yanı sıra, Esatpaşa ve Kayışdağı’nda yuvamız İstanbul’u kazandırdık. Ataşehir’i genç belediye başkan adayımız Onursal Adıgüzel ile var gücümüzü çalışacağız. Ataşehir’de Ataşehirlilerin hayatına dokunacağız. Ümraniye metrosunu 2025 yılında açacağız. Hız ray projesini hayata geçireceğiz. Kayışdağı yenilikçi fikirler merkezinde yer alan ofis alanları, girişimcilerimize hap oluşturuyoruz. Ataşehirlilere bir müjdem var. Hali bu yılsonu Tuzla’ya taşıyoruz. Ataşehir’in en büyük yeşil alanını, meydanını kazandıracağız. Komşularımızı harika 5 yıl bekliyor. Onursal Başkanımızla 1 Nisan’da hayata geçireceğimiz projeler için şimdiden kolları sıvadık. Ataşehir için haydi tam yol ileri” ifadesini kullandı.

Özgür Özel’den Adıgüzel’e tam destek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in özel bir mesajı gösterildi. Özel’in Onursal Adıgüzel için özenle hazırladığı videoyu paylaştı. Onursal Adıgüzel, çok sevdiği Ataşehir’e hizmet etme imkânı buldu. Ataşehir’de yeniliğin Adıgüzel.

Onursal Adıgüzel, Ataşehir'e yönelik projelerini açıkladığı lansman toplantısında şu ifadeleri kullandı:

Bugün Ataşehirimizin geleceği için yaptığımız çalışmaları, projeleri sizlerle paylaşmak için bir aradayız.

Benim ve ekibim için çok heyecanlı bir gün, çünkü bu çalışmaların arkasında aylardır yatan büyük bir emek, uykusuz gecelerve bu kente, Ataşehir’e duyduğumuz sonsuz sevgimiz var.

Ben konuşmama başlamadan önce çok değerli şehir plancılarımıza, mimarlarımıza, sosyologlarımıza ve iletişim danışmanlarımıza katkıları ve emekleri için bir kez de sizlerin önünde teşekkür ediyor ve onlar için sizlerden çok büyük bir alkış rica ediyorum.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum;

Hepinizin de bildiği gibi ben bu ilçenin 20 yıllık bir sakiniyim. Öğrencilik yıllarımda başladığım siyasi hayatım Ataşehir’de şekillendi, gelişti. Bu kentin bir vatandaşı olarak sizler gibi ben de bu kentin ihtiyaçlarını, eksiklerini biliyor, birebir yaşıyorum. 20 yıldır bu kentin sokaklarında, mahallelerinde yaşıyorum. Eşim Duyguyla birlikte kızımızı bu güzel kentte kucağımıza aldık. En güzel günlerimi, anılarımı Ataşehir’de yaşadım, yaşayacağım.

Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak çıktığım bu yolda önce bir Ataşehirli olarak, bir eş, bir kız çocuğu babası ve bir mühendis olarak yaşadığım kentin ihtiyaçlarını gözeterek katılımcı bir anlayışla bu projeleri şekillendirdiğimizi bilmenizi isterim. Çünkü bu kentin sorunlarını bildiğim gibi bu kentin ve Ataşehirlilerin sahip oldukları gücün ve potansiyelin de farkındayım. Ve 1 Nisan sabahı itibariyle bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için vargücümüzle çalışacağımızdan emin olmanızı istiyorum.

Kıymetli Ataşehirliler;

Ben ve ekibim sahaya indik, kentimizin ihtiyaçlarını birebir yerinde tespit ettik.

Adaylığımın açıklandığıtarihinden bugüne kadar ;

-          23 site toplantısı,

-          49 dernek ve sivil toplum buluşması,

-          17 mahallemizde toplam 140 esnaf ve Pazar ziyareti,

-          39 ev ziyaretigerçekleştirdim.

Ataşehir ilçe örgütümüz ise bugüne kadar 35 bin 324 hanenin kapısını çaldı, selamımız iletti, yapacaklarımızı anlattıkları kadar vatandaşlarımızın da geri bildirimlerini bizlere rapor etti. Bu vesileyle bir kez de sizlerin önünde örgütümüze sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İlçe örgütümüz, gençlik ve kadın kollarımızın içten çalışmaları ve fedakarca sergiledikleri emekleri için her birine minnettarım. Örgütümüz adeta Ataşehir’de çalmadık kapı bırakmamak için yola çıktılar ve yorulmak bilmeden çalışmaya devam ediyorlar.

Bu ziyaretler sonucunda topladığımız taleplerin her birini detaylı olarak inceledik. Sizden gelen bildirimler ve sahada yaptığımız tespitler sonunda bir yol haritası oluşturduk ve göreve geldiğimizde yapacaklarımızı aşama aşama planladık.

Ataşehir’ialtyapıdan çevreye, ulaşımdan sosyal/kültürel donatılara ve sosyal yardımlara kadar çok geniş bir kapsamda ele aldık. Ben size şunun sözünü veriyorum: Adaylık sürecinde nasıl ki sizlerin öneri ve fikirleri doğrultusunda hareket ettim, 1 Nisan’dan sonra da bu böyle devam edecek. Belediyemizin kapısı sizlere her zaman açık olacak çünkü biz Ataşehir olarak kocaman bir aile olacağız.

Biz, belediyemizi sizinle birlikte yöneteceğiz! Bu doğrultuda Halk Buluşmalarımızı yeniden hayata geçirecek, dijital katılımcılığın önünü açacağız.

Değerli Ataşehirliler;

İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da desteği ile birlikte toplam 1.474.718 m² alanda yeni projeler ürettik.

Projelerimizi anlatmaya başlamadan önce şunu vurgulamak isterim ki nasıl ki projelerimizin planlama sürecinde İBB ile koordineli bir şekilde çalıştıysak, 1 Nisan’dan sonra da Ataşehir Belediyemizin en büyük iş ortağı İBB olacaktır. Ekrem Başkanımız ve ekibi 5 yılda kentimize değer katacak ulaşımdan altyapıya, sosyal tesisten kreşe birçok yeni projeye imza attı. 1 Nisan’dan sonra da Büyükşehir Belediyemizle birlikte Ataşehirli komşularımıza “İyi Ki Ataşehirliyim” dedirtecek projeleri hayata geçireceğiz. Ataşehir için hayallerimizi sizinle birlikte gerçekleştireceğiz. Sizin vergilerinizle, İBB destegi ile...

YEŞİL ATAŞEHİR

Değerli KOMŞULARIM;

Değerli komşularım derken gönlüm o kadar rahat ki, çünkü ömrüm burada, Atasehir’de geçti. Yaşadığım ilçeye hizmet edecek olmanın verdiği mutluluğu benim için tarifsiz. Ben ATASEHİRLİYİM!

Komşularım;

Aldığımız geri bildirimler, saha çalışmaları ve bilimsel anket sonuçlarında çıkan en önemli sorunların başında trafik – ulaşım sorunu ve yeşil alan eksikliği geliyor. Ne yazık ki kentimiz niteliksiz bir beton, bina yığınına dönüşmüş durumda. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız başta olmak üzere aslında hepimiz için yeşil alan eksikliği en büyük sıkıntımız. Öte yandan, kentimizin ulaşım planlamasıtaşıt odaklı. Yaya ve bisiklet yollarıikincil konumda, engelli kullanımına ne yazık ki yeterince uygun değil.

İşte tüm bu sorun ve tespitlerden yola çıkarak ATAŞEHİRİMİZİN DOĞUSUYLA BATISINI BİRLEŞTİREN “YEŞİL ATAŞEHİR”vizyon projemizi hazırladık.

Ataşehirde yaşayan mühendis bir başkan odayı olarak Ataşehir için bir gelecek hayal ettim. Ataşehirli olma bilincini oluşturacak, kimlikli, yaşanabilir, yeşil bir yaşam alanı oluşturabilmek için öncelikle vizyon projemizi ortaya çıkardık.

Amacımız öncelikle güvenli bir Ataşehirinşa etmekle birlikte her yere ve herkese adil hizmet götürmekti. Bu doğrultuda fiziksel koşulları da gözönüne alarak doğu ve batıyı bağlayan önemli bir yaya ve bisiklet aksı oluşturduk.

416 bin Ataşehirlinin hayatını kolaylaştıracak vizyon projemizle, ilçemizi bir ucundan diğer ucuna bağlayacağız. Bunu mevcut güzergahları kullanarak yapacak, 11 km’lik kesintisiz bir aks üzerinde bir yaşam koridoru oluşturacağız.

Vizyon projemizi İstanbul Büyükşehir Belediyemizle işbirliği içerisinde hayata geçireceğiz.

Projemizin 1. Etabı tamamlandığında en uzak mahalleden aksa; bisikletle 15 dakikada erişim mümkün olacak. Tüm hatlar tamamlandığında ise bu süre 1 dakikaya kadar inecek.

Bununla birlikte AtaparkHalısaha yanı ile Kızılay Ataşehir- Mustafa Kanat cami arasındaki alanı birbirine bağlayan 200 metre uzunluğundakiköprümüz, bisiklet ve yaya yolu olarak kullanılacak.

Değerli Misafirler;Şunu da belirtmek isterim ki deneyimli şehir plancılarımız, mimarlarımız, bilim insanları bu projeyi sokak sokak, etap etap çalıştı, yapılabilirliğini test etti, fizibilite ve projesini tamamladı.

Sizlerin de destekleriyle, gözbebeğimiz Ataşehirimizi kadını, erkeği, genci, yaşlısı ve çocuğuyla herkes için daha yeşil, daha ferah, daha huzurlu, yayaların ve bisikletlilerin de ulaşım sorunlarını çözmeye odaklı, daha yeşil ve daha ulaşılabilir bir kent yapacağız!

YEŞİL ATAŞEHİR projemiz tüm kentimize hayırlı uğurlu olsun!

YEŞİL ATAŞEHİR DİĞER PROJELER

Değerli ATAŞEHİRLİLER;

İBB ile işbirliğiyle hayata geçireceğimiz YEŞİL Ataşehir projemize ek olarak

-Yaşam vadileri, mahalle ve cep parklarıyla İlçemize toplam 814.739 m² yeni yeşil alan kazandırarak, yeşil alan miktarını %160 artıracağız.

-Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 3 katına çıkarıyoruz.

-İBB ortaklığında Kurbağalıdere ve Çamaşırcıdere Yaşam Vadileri projelerimizi tamamlayacağız.

- Kentimizdeki atıl alanları bölge parkı olarak değerlendirecek, ilk etapta Ferhatpaşa ve Yenişehir mahallelerimizde bölge parklarımızı kentimize kazandıracak,

-Yine 9 farklı noktada mahalle cep parkı yapacağız.

DAYANIKLI ATAŞEHİR

Değerli Konuklar,

- Bu kentin hepimizi tedirgin eden bir gündemi var ne yazık ki; deprem.Kentimizi ani yaşanabilecek tüm tehlikelere karşı güvenli hale getirmek için deprem öncesi – anı ve sonrasında yapacaklarımızı aşama aşama planladık.

- Deprem Master Planımız üzerine yol haritamızı oluşturduk. Birinci aşama hazırlık planlarımızı tamamladık.

- Deneyimli plancılarımızla mahalle kimlik kartlarımızı (risk haritaları) oluşturduk, Deprem anı ve sonrası için müdahale programımızı hazırladık.

-Bizim mevcutta 100 bin kişilik bir barınma kapasitemiz var. 11 km’likaksımızın üzerinde acil durumda kullanılabilecek yeni barınma alanları ile birlikte bu kapasiteyi 280 bin kişiye çıkaracağız.

- Bu alanların internet altyapısını hazır hale getirecek, buralara acil durumlarda kendi kendine yetebilen kendi elektriğini, suyunu üretebilen konteynerler yerleştireceğiz.

-Biz “Adil Kentsel Dönüşüm” diyoruz.

- Kentsel dönüşüm alanında yapacağımız ilk icraatlardan birisi Belediyemizin Kentsel Dönüşüm Şirketini kurmak olacak. Şirketimiz İBB iştirak şirketi KİPTAŞ, BİMTAŞ ve İMAR AŞile birlikte çalışacak. Kentsel dönüşüm ofislerimizle vatandaşlarımıza danışmanlık hizmeti vereceğiz.

- İBB’nin “İSTANBUL YENİLENİYOR” PROJESİ ORTAKLIĞINDA vatandaşlarımıza DÖNÜŞÜM DESTEĞİ vereceğiz.

-Tüm riskli yapılara sabit taksitli ödeme desteği sağlayacak, dar gelirli vatandaşlarımızın inşaat maliyetinin %60’ını karşılayacağız.

-Ataşehirlilerin Büyükşehir Belediyemizin riskli binalara 7000 tl ek kira desteğinden yararlanabilmesi için süreçte aktif rol oynayacağız.

ULAŞILABİLİR ATAŞEHİR

Değerli Komşularım,

Hepimizin ortak sorunu ulaşım ve trafik sorunu. Kentimizde bir uçtan bir uca yaya odaklı, entegre, kesintisiz ve güvenli erişilebilirliği sağlamak için Ulaşım Master Planımızı hazırlayacağız.

Ulaşımı kolaylaştırmak için İBB ile birlikte;

- 15 km uzunluğunda, 32 farklı giriş çıkış noktası olacak Kadıköy – AtaşehirgüzergahındaBİSİKLET YOLU,

-İçerenköy ve Kozyatağında toplamda 2140 araç kapasiteli 2 otopark,

-12 adet yol, kavşak ve geçit projelerimizi hayata geçirecek, Ataşehirimizi yenilikçi ve kapsayıcı bir ulaşım sistemini ile buluşturacağız.

SOSYAL ATAŞEHİR

SPOR

-Sporu gündelik hayatımızın olağan bir parçası haline getirmek ve her bir Ataşehirli’yi sağlıklı yaşamla tanıştırmak için projelerimizi geliştirdik. Açık ve kapalı spor alanlarını, olimpik spor kompleksi, spor turnuvaları ve etkinlik merkezlerini kentimize kazandıracağız.

Bu kapsamda;

-3 çok fonksiyonlu spor tesisimizi hayata geçireceğiz.Büyükşehir Belediyemizin İçerenköy’de inşa ettiği, içinde olimpik yüzme havuzunun da yer alacağı tesisimizin yapımı devam ediyor. Bununla birlikte ilk etapta KüçükbakkalköyOlimpik Spor Tesisi ve İçerenköy Bölge Parkı Spor Tesisimizin hizmete açılması için çalışmalara bir an önce başlayacağız.

- İçerisinde havuz, fitness salonu, yürüyüş yolları, tenis kortu, futbol ve basket sahaları, bisiklet yolu ve kafe olacak yeni tesislerimizi kentimize kazandıracağız.

- Ataşehir’de her yaştan vatandaşımızı havuzla buluşturacak, tesislerimizde başta yüzme olmak üzere birçok branşta ücretsiz kurs hizmeti vereceğiz.

- Böylelikle Ataşehirimizde spora erişimi bir ayrıcalık olmaktan çıkaracağız. 17 mahallemizde vatandaşımızı açık ve/veya kapalı spor tesislerine erişebilir hale getireceğiz.

 -Parklarda gerçekleştireceğimiz açık hava egzersizleri ile ücretsiz spor etkinlikleri, her branştan spor turnuvaları, spor eğitim ve söyleşileri ile 7’den 70’e tüm Ataşehirlilerin spor aracılığıyla sosyalleşmesini sağlayacağız.

-Yıl içerisinde en az 3 dönemde gerçekleştireceğimiz ‘Spor Söyleşileri’ ile spor camiasının tanınmış, ilgi uyandıracak isimlerini davet ederek, belirlenecek konular çerçevesinde her yaş kesiminin katılacağı spor söyleşileri düzenleyeceğiz.

-Yaz ve kış dönemi gerçekleşen kurslarımızı ‘Spor Branşları’nı çeşitlendirerek daha kapsamlı bir hale getireceğiz. Çocuklarını spora getiren ebeveynlerden isteyenlerin o an katılabileceği spor etkinlikleri ile hareket alanı yaratacağız. Yaz ve Kış Spor Okullarına katılan çocuklarımız için haftalık ve aylık geziler düzenleyeceğiz.

Tabi hizmetlerimizi sunarken bayramlarımızı ve özel günlerimizi de unutmadık. 

Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” anlayışından yola çıkarak çocuklarımızı, gençlerimizi ve her yaştan Ataşehirliyi sporla buluşturmak için bayramlarımızı ve özel günleri adeta birer spor farkındalık gününe dönüştüreceğiz.

-E-Sporileilgilenengençlerimizinfizikselgelişiminekatkısağlayacak, bedenselrahatsızlıklarınınönünegeçecekfizikselrehabilitasyonolanaklarısağlayacağız.

-Kentimizde yaşayan Lisanslı e-spor oyuncularımıza “E-Spor Burs”usağlayacağız.

KÜLTÜR – SANAT

-          Çok amaçlı kültür ve sanat merkezlerimizi açacağız.

-          Bu merkezleri ortak çalışma alanları, kültür-sanat etkinlikleri, ders atölyesi ve kütüphane gibi kullanımları bulunduran çok amaçlı merkezler olarak tasarlayacağız.

-          Kentimize Konser, Festival alanları kazandıracağız.

-          İhtiyaç duyulan uzmanlık alanlarına elaman yetiştirecek Akşam Sanat Okulu’nu hayata geçireceğiz.

-          Özellikle Roman vatandaşlarımızın bu yönde bir talepleri vardı. Yerel sanatçılarımızın destek ve katılımıyla “ATAORKESTRA”mızı oluşturacağız, kentimizdeki etkinliklerde sahne almalarını sağlayacağız.

SOSYAL TESİSLER

-          17 mahallemizi yeni sosyal tesislerle donatacağız. Parkların içinde yer alan cafeleri belediye sosyal tesislerine dönüştüreceğiz.

-          Yeni inşa edeceğimiz tesislerin çok amaçlı olmasına dikkat edeceğiz.

-          Çok amaçlı salon, kafe – yeme içme alanı, çalışma alanları başta olmak üzere sosyal tesislerimiz birçok farklı fonksiyona hizmet edecek.

-          Tesislerimizin tümünde geçerli olacak ATAKart ve Mobil Uygulamamız ile Ataşehir’de ikamet eden vatandaşlarımıza ayrıcalık sağlayacak; Ataşehirli vatandaşlarımıza bir aidiyet kazandıracağız.

-          Gençler, öğrenciler, emekliler, yaş alan ve engelli bireylerimizin ve aileleri kart ve mobil uygulama sayesinde özel indirimlerden ve avantajlardan yararlanacak.

-          Çok Amaçlı Pazar Yeri Projemiz ile Yeni Şehir ve İçerenköy mahallelerimizdeki pazaryerlerini kapalı şekilde dönüştürerek çok amaçlı tesisler olarak değerlendirerek burada farklı kullanım alanları yaratacağız. İçinde kadınlara özel kurs ve eğitim alanları, çocuklar için oyun parkı, pazar zamanı kurulacak oyunevleri, modüler spor alanları, kadın eli üretim tesisleri yer alacak.

-          Dini tesislerimizin ve çevrelerinin yenilenmesini sağlayacak, her inançtan bireylerimize eşit hizmet götüreceğiz.

EŞİT ATAŞEHİR

Değerli Konuklar;

-          Ben ve ekibim tüm vatandaşlarımızın eşit imkanlara kavuşmasını sağlamak için kapsayıcı politikalarla eşitlikçi ve dayanışmacı bir Ataşehir yaratmak için kolları sıvadık.

-          Her şeyin ötesinde, en başta bir kız çocuğu babası olarak, aydın, Atatürkçü bir yurttaş olarak kentimiz Ataşehir’in, İstanbulumuzun ve ülkemizin kalkınması, yarınlara güçlü bir şekilde adım atabilmesi için üstlenmekten onur duyacağım en önemli hizmet alanlarından birisinin de eğitim olduğunu düşünüyorum.

-          Bu yüzden projelerimizde de büyük, küçük, genç, yaşlı, kadın, erkek tüm Ataşehirlileri kapsayan geniş bir eğitim vizyonunu merkeze koyduk. Eğitimin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğu bilinciyle her yaştan Ataşehirli vatandaşımızı gerek meslek edinme gerekse kişisel gelişim, hobi kursları ile eğitim faaliyetleriyle buluşturacağız.

-          İktidarın yarattığı ekonomik çöküşün faturasını üstlenmeye zorlanan tüm Ataşehirlileri diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da asla yalnız bırakmayacağız. Bugün ortalama bir kreşin maliyeti 10 bin TL. Nüfusunun yüzde 50’sinin asgari ücretle geçindiği bir toplumda, bu karşılanabilir bir ücret olmaktan çok uzak. Açacağımız yeni belediye kreşlerimizle hanelerimize 7.500 tl kar ettireceğiz.

4 Yeni Kreş, Hedef 5 Yılda Her Mahalleye Kreş

-          İlk olarak, 5 yıldır Ekrem Başkanın başarıyla sürdürdüğü kreş politikalarına paralel bir şekilde,  mevcutta kreşi bulunmayan mahallelerimize de bir an evvel kreş ve gündüz bakımevi açacağız. Ataşehir’dekreşsiz mahalle kalmayacak, kentimizde her çocuğun kreşe erişimini sağlayacağız.

-          Ferhatpaşa, Esatpaşa, Örnek ve İnönü mahallerimizde 4 yeni kreş açacağız. En başta da vurguladığım gibi, biz Ataşehirisokak sokak, mahalle mahalle taradık ve lokasyonları belirledik.

-          Esatpaşa’da açacağımız kreşimizin projesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

-          Onursal abileri Ataşehir’deki bütün çocukların yüzünü güldürmeye söz veriyor!

Değerli Komşularım;

-          Elbette eğitim alanındaki projelerimiz kreşle sınırlı değil. Özellikle gençlerimizi, freelance çalışanlarımızı da unutmadık. Ataşehir’iAtaşehir’e yakışır yeni nesil kütüphanelerle buluşturacağız.Kitap okuma, ders çalışma alanlarının yanında bu mekanlarda, mentorluk ve gençlere yönelik eğitimler verilecek. Ücretsiz internet, sıcacık çalışma alanı,yiyecek ve içecekte gençlere özel indirimler uygulanacak. Geç saatlere kadar kaliteli vakit geçirebilecekleri, yeni nesil çok amaçlı kütüphaneler yapacağız.

-          Bunların yanında Ataşehirlilerden gelen her talebe ve ihtiyaca da cevap verecek şekilde, dinamik bir yapı oluşturacağız.

-          Gençlerimizin ve ailelerinin hayatında önemli bir yer tutan LGS, YKS ve KPSS konusunu da unutmadık.

-          Mevcut etüt merkezlerimizin kapsamını ve kapasitesini artırırken çok önemli bir projemiz olan E-Dersanemizi de hızla hayata geçireceğiz. Oluşturacağımız E-Dersane modeli ile tüm seviyelerde çevrim içi ders videoları, çevrim içi soru bankalarını siz sevgili Ataşehirli gençlerin hizmetine sunacağız. Belirli aralıklarla çevrimiçi soru çözümlerinin gerçekleştirileceği E-Dersanemizde hizmeti kentimizde yaşayan atanamayan öğretmenlerden satın alınacağız.

-          Ataşehirli gençler, çocuklar ve aileleri eğitim söz konusu olduğunda kendilerini hiçbir zaman yalnız ve çaresiz hissetmeyecek!

Tabiki gençlerimiz için yapacaklarımız bunlarla sınırlı değil.

-          İnşa edeceğimiz yurtlarla öğrencilerimize güvenli, temiz, konforlu barınma imkanı sağlayacağız.

-          Yurtta kalan öğrencilerine çamaşırhane hizmeti vereceğiz.

-          Yine en az üç öğrencinin ikamet ettiği öğrenci evlerine, elektrik, su ve doğalgaz faturası için desteksağlayacağız.

-          Gençlerimizin katılımıyla çeşitli temalarda kamp ve gezi programları düzenleyeceğiz.

-          Sinema-tiyatro salonları ve organizasyonlarla iş birliği yaparak boş kalan koltukların ücretsiz olarak 18-25 yaş arası gençlere ücretsiz verilmesini sağlayacağız.

-          Profesyonel psikolojik destek için gençlerimizin yanında olacağız.

Kulağımız sizde: Gençlik Danışma Kurulu

-          Sadece gençleri ilgilendiren kararlarda değil, tüm kararlarda gençliğin de söz sahibi olması için Gençlik Danışma Kurullarını oluşturacağız.

ENGELLİ YURTTAŞLARIMIZ

-          Ataşehir’de yaşayan engelli bireylerimizi de elbette unutmadık. 

-          Engelli Bireylerimiz için sanatla, sporla ve sosyal hayatla iç içe olmalarına olanak sağlayacak atölyeler, spor alanları ve sergi alanları gibi bölümleri içeren Barbaros mahallesinde Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezimizi hızla hizmete açacağız.

-          Bu merkezde, Engelli Bireylerimize ve ailelerine özel eğitim, psiko sosyal destekler ve hizmetler sunacağız.

-          Engelsiz Taksi uygulamamız ile tekerlekli sandalye kullanımına uygun olarak tasarlanmış özel donanımlı araçlarla, ilçe sınırlarında ikamet eden engelli ya da hareket güçlüğü çeken yurttaşlara, refakatçi eşliğinde ve randevu sistemi ile ücretsiz ulaşım hizmeti sunacağız.

-          Görme engelli vatandaşlarımız için sesli Kütüphanemizi hayata geçireceğiz. 

-          Özellikle sosyo ekonomik durumu yetersiz ailelerin yeni doğan çocuklarının gelişimsel süreçlerini takip ederek erken tanı projemizle duygusal bilişsel motor ve dil gelişim ile ilgili sorunları tespit edip ailelere ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğiz.

-          Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yatağa bağımlı, engelli ve yaşlılığa bağlı nedenlerle sağlık problemleri olan kişilere ulaşım desteği vereceğiz. Mevcut ambulans sayısını artıracağız.

-          Akülü tekerlekli sandalye kullanıcısı yurttaşların araç akülerini şarj edebilmeleri amacıyla ilçenin farklı noktalarına akü şarj istasyonları yerleştireceğiz.

SOSYAL YARDIMLAR

Sosyal yardımların sunumu için ilk iş olarak kentimizin ihtiyaç haritasını sağlıklı bir şekilde çıkaracak ve sosyal yardımların etkili ve verimli sunulmasını sağlayacağız.

-          Başta öğrenciler, çalışanlar ve esnaf olmak üzere Ataşehirlilere sağlıklı, kaliteli ve ucuz yemek sunmayı hedefleyen ATAMUTFAK’larını açacağız. Her sınıftan insanımızın uygun fiyata sağlıklı gıdaya ulaşabilmelerini sağlayacağız.

-          Sosyo - ekonomik desteğe ihtiyacı olan hanelere yönelik her ay düzenli olarak gıda ve hijyen alışverişini yapabilmeleri için alışveriş kartı vereceğiz.

-          Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine ayni destek kapsamında erzak desteği vereceğiz.

-          Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi olan, fiziksel, psikolojik ya da yaşa bağlı nedenlerle günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmekte zorluk yaşayan, yemeğini yapamayacak durumda olan 65 yaşüstü veya kronik sağlık sorunu olan bireylere aşevi hizmeti vereceğiz. Aşevi kapasitesini artırarak, belediye personeline, ATAMUTFAK’lara, sosyal tesislere aşevi üzerinden hizmet sunacağız.

-          İlçe sakinlerine yönelik halk ekmek hizmetinin yanı sıra sağlık raporunun sunulması karşılığında glütensiz ürün desteği sunacağız.

-          Çölyak hastalarına yönelik sosyo-ekonomik destek hizmeti modeli kapsamında erzak ya da kart desteği sunacağız.

-          Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi çocuklara 1 öğün ücretsiz sağlıklı beslenme paketi dağıtacağız.

-          Evlilik Paketi ile sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi çiftlerimize destek olacağız.

-          Alışveriş kartı hizmetinden faydalanan hanelere, eğitim hayatına devam eden çocuklara yönelik yılda 1 defa kırtasiye desteği vereceğiz.

SAĞLIK

Değerli AtaşehirlilerEğitim gibi yaşamın her anında önem taşıyan bir diğer hizmet alanımız ise sağlık alanı olacak. Bugün sağlığın adeta özel sektöre devredildiği, sosyal devletin elinin kolunun bağlandığı bir sistemde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde yaşadıkları sıkıntıların farkındayım.

-          Bu sıkıntıları çözmek için projesini tamamladığımız 4 sağlık tesisini hızla hayata geçireceğiz.

-          Evde Sağlık Hizmetleri’nin kapasitesini artıracağız. Her yıl 5000 vatandaşımıza evde sağlık hizmeti vereceğiz.

-          Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yatağa bağımlı, engelli ve yaşlılığa bağlı nedenlerle sağlık problemleri olan kişilere yönelik ulaşım desteği sağlayacağız.

-          Evde Hemşirelik Hizmetleri ile ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımız ile 65 yaş altında olup yatağa bağımlı (immobil) olan tüm yurttaşların yararlanmasını amaçlayan evden hemşirelik hizmeti vereceğiz.

-          Sağlık söz konusu olduğunda Ataşehir Belediyesi bir adım yakınınızda, bir telefon mesafesinde olacak.

SOKAK HAYVANLARI

Elbette size sunacağımız hizmetlerimizi planlarken hayvan dostlarımızı da unutmadık.

-          Atapati Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizi bir an evvel hayata geçireceğiz. Sokak hayvanlarımızın doğru koşullarda yaşayabileceği bir ortam yaratacağız. Bunu yaparken Rehabilitasyon Merkezimizi kamera sistemleri ile takip edecek, bunların belediye sayfamızda da canlı olarak yayınlanmasını sağlayacağız. Tüm alanlarda olduğu gibi bu konuda da Veteriner Hekimler Odası ve STK'larla çalışacak, işbirliğine her zaman açık olacağız.

-          Kent merkezinde ulaşımı kolay olan uygun alana, kedilerin uzun zaman beklemeden, tıbbi ve yasal süresi içinde hemen kısırlaştırılacağı bir Kedi Kısırlaştırma Ünitesi yapacağız.

-          Okullarda ve sosyal tesislerimizde sokak hayvanlarına yönelik farkındalık eğitimleri vereceğiz.

YAŞ ALMIŞ BİREYLER

Sevgili Ataşehirli büyüklerim;

-          İBB ile işbirliği halinde Kayışdağı Darülaceze Yaşlı Bakımevi’nin yapımına bir an evvel başlayacağız. Ataşehir’i yaş alan bireylerimize hürmette kusur etmeyen bir belediyecilik anlayışı ile yönetecek, hiçbir bireyimizi kimsesiz ve çaresiz hissettirmeyeceğiz.

-          Her biriniz beni bir evladı, bir kardeşi gibi görecek, bundan hiç şüpheniz olmasın çünkü Ataşehir Belediyesi olarak bizler kocaman bir aile olacağız.

-          Yaş alan bireylerimizin ihtiyaçlarını anında görüp karşılayacak, yaşlılarımızı asla yalnız bırakmayacağız.

-          İkinci Bahar Gezileri ile 65 yaş üstü Ataşehirli büyüklerimize İstanbul ve Türkiye’de geziler düzenleyeceğiz. Büyüklerimiz eve sıkışıp kalmayacak, gezilerimizle keyifli günler geçirecekler.

-          Geleceğe Sağlıklı Adımlar Programımız ile büyüklerimizin bedensel ve psikososyal sağlıklarını koruyarak yaş almaları amacıyla, 50 yaş ve üzeri yurttaşlarımızı aktif ve sağlıklı bir hayata teşvik edeceğiz.

-          İhtiyaç duyan büyüklerimize evde sıcak yemek hizmeti, evde temizlik hizmeti, evde kişisel bakım hizmeti, evde tadilat hizmeti sunacak, onları Ataşehir Belediyemizin güvenli ve şefkatli yüzüyle sarıp sarmalayacağız.

-          Alzheimer Merkezi’miz ile büyüklerimize, yaşlılarımıza ve ailelerine çeşitli destekler sunacak, onları hiçbir koşulda yalnız bırakmayacağız.

-          Merkezlerimizde Dijital okuryazarlık ve dijital danışmanlık hizmetleri vereceğiz.

AİLE

Biz,Ataşehirliler kocaman bir aile aileyiz.Yeni evlenecek çiftlerimize Evlilik Destek Paketinin yanı sıra Küçükbakkalköy’de kentimizin acil ihtiyacı olan nikah salonumuzu da müjdelemek istiyorum.

ÇOCUK

Değerli Komşularım;

-           Çocukları yalnızca yarının yetişkinleri olarak değil, bugünün hak sahibi yurttaşları olarak gören bir anlayışla yola çıkıyoruz. Çocuklarımızın birbirinden farklılaşan ihtiyaçlarını gören ve onların geleceğini güven altına alacak projelerle Ataşehir’in çocuklarına sahip çıkacağız.

-          Yenidoğan ve Aile Destek Merkezimizde dünyaya gözünü açmış her bebeğimizi Yenidoğan Destek Ekiplerimizle destekleyeceğiz. Annelere psiko-sosyal destek sağlayacağız.

-          9-13 yaş arasında yer alan çocukları cinsiyet, dil, din, ırk, kültür, sınıf ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil eden, çocukların demokratik sesini duyurmaya ve yaşadıkları ilçenin yönetimine dahil olmalarını hedefleyen Çocuk Meclisi projemizi hızla hayata geçireceğiz.

-          Ataşehir’de Okullar Pırıl Pırıl projemiz ile Ataşehir sınırlarındaki ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerindeki okullarımızın temizliğini sağlayacağız.

-          Belediyemizin yaşam alanlarında hayata geçireceğimiz Anne – Çocuk Kulüpleri ile 7-14 yaş arası çocuklara etüt, sanat, edebiyat eğitimleri ve psikososyal rehberlik hizmeti vereceğiz. Annelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri, çocukların akranlarıyla vakit geçirebileceği, içinde oyun evi bulunan alanlar tasarlayacağız.

-          Semt pazarına kuracağımız “Gezici Oyun Alanları” ile alışverişini yapan ailelere konfor sağlayacağız.

-          Mahallelerde çocuklara yönelik gezici tiyatro oyunları ve sinema gösterimleri yapacağız.

-          Çocuklar için daha güvenli ve yayalar için daha konforlu sokaklar sağlayabilmek amacıyla okul çevrelerinde okul sokakları; mahalle parklarının olduğu uygun sokaklarda oyun sokağı kimliği kazandıracağız.

-          Çocuklarımızın yüzlerinden gülümsemenin eksik olmadığı bir Ataşehir için vargücümüzle çalışacak, önümüzdeki 5 yıllık süreçte Ataşehir’in çocuklarına hayatları boyunca unutamayacakları birbirinden kıymetli hatıralar kazandıracağız.

KADIN

Değerli Ataşehirli kadınlar;

-          `Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!`diyen Atatürk’ün bu önemli sözünden yola çıkarak Ataşehirli kadınları hayatın her alanında etkin kılabilmek için projeler geliştirdik.

-          Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme’yi, belediye stratejik planının ve bütçesinin önemli bir parçası yapacağız.

-          Şiddet ve istismara uğrayan kadınlara psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik destek sunacak, varsa çocuklarıyla birlikte geçici bir süre yatılı olarak kalabilecekleri Kadın Sığınma Evi açacağız.

-          Sosyal, psikolojik, cinsel, ekonomik ve fiziksel şiddet türlerine maruz kalan veya tanık olan kadınları bilgilendiren ve ihtiyaç duydukları kaynaklara yönlendiren Kadına Şiddet Hattı kuracağız.

-          Kadın Kooperatiflerimiz ile kadınlara; kendi yaşamlarını, çevrelerini ve toplumlarını olumlu yönde değiştirmeleri için destek olacak, kadınlara sosyal güvence ve emeklilik imkanı yaratarak kadınların güçlendirilmesini sağlayacağız.

-          Kadınların istihdama katılımını teşvik etmek amacıyla mesleki eğitim programlarını hayata geçireceğiz.

-          Kadınların ücretsiz katılabileceği, mahallelerden ring servislerinin olacağı “Kadınlar Matinesi” düzenleyeceğiz.

-          Haftanın belirli günlerinde kadınların kullanımına sunulacak “Taziye Evleri”nin sayısını artıracağız.

GÜVENLİK

Sevgili Ataşehirliler,

-          Ataşehir’i her yaştan insan için güvenli bir kente, huzurlu bir çevreye dönüştüreceğiz.

-          Ataşehir Belediyesi olarak ilçe sınırlarında çalışacak olan Atık Kooperatifi ile aktif işbirliği içerisinde çalışacağız. Katı atık toplayan işçilerin güvenli koşullar içinde çalışması, atığın ayrıştırılma ve geri dönüşüm süreçlerinin sağlıklı ilerlemesi için, Atık Kooperatifi ile iletişimi kesintisiz sürdürecek, Sıfır Atık hedefini destekleyeceğiz.

-          Sitelere Özel Afet Gönüllülüğü Programı ile site sakinlerine afetlerde ihtiyaç duyulacak temel eğitimleri uzmanlar ile vereceğiz. Afet ve kriz esnasında ilk müdahale kapasitesi, gönüllüler vasıtasıyla sağlanacak, dışarıdan gelecek yardıma bağımlılığı azaltacağız. Sitelere arama kurtarma ekipmanı tahsis edeceğiz. 

-          Belediye ile site yönetimi arasındaki iletişimi sağlamlaştıracağız.

-          Çocuklarımızı, gençlerimizi bağımlılığın her türlüsünden uzak tutacağız. Bağımlılıkla ilgili özel birim kurularak sosyal hizmet çalışmalarını güçlendireceğiz.

-          Özellikle bağımlı gençlerin sosyal rehabilitasyonu için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenleyeceğiz.

-          Bağımlılıktan kurtulan kişilerin açılan bağımlılıkla mücadele merkezlerinde akran desteği kapsamında istihdam edilmesine olanak sağlayacağız.

-          Okul çevresindeki güvenlik tedbirlerinin artırılmasını ve denetimlerin sıklaştırılmasını sağlayacağız.

-          Güvenlik sıkıntısı çekilen bölge ve parklar için zabıta ve park güvenliklerinin takviyesini yapacağız. 

-          Park ve sokak aydınlatmalarının iyileştirilmesini sağlayacağız. Parklara yardım butonları yerleştireceğiz. Yardım butonuna basıldığı anda devreye giren mikrofon ile vatandaş doğrudan güvenlik birimine bağlanabilecek.

TEKNOLOJİ / FİNANS

İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Ataşehir’i finans ve teknoloji merkezine dönüştürmek için çok önemli projeler hazırladık.

-          Kayışdağı Mahallesine 3855 m² inşaat alanına sahip Yenilikçi Fikirler Merkezi yapacağız. Bu merkezde; çok amaçlı salon, teknoloji atölyesi, İSMEK, açık ofis alanları, kafe, girişimcilik ofisleri, atölyeler ve ofisler gibi pek çok fonksiyon yer alacak. 90 m²’lik teknoloji atölyesi, 580 m²’lik açık ofis alanları, 260m²’lik girişimcilik ofisleri ve çok amaçlı salonları ile Kayışdağı Yenilikçi Fikirler Merkezi yalnızca Ataşehir’in değil, İstanbul’daki girişimcilerin uğrak noktası olacaktır.

-          İstihdam sorununa çözüm üretmek için alanda uzman kurumlar, üniversiteler, özel sektör ve kamu kurumları ile iş birliği çalışmaları gerçekleştireceğiz.

-          İstihdam ihtiyaç haritalarını çıkaracağız.

-          Teknoloji ve Sanayi İşbirliği Projesi ile Ataşehir’deki meslek liseleri ve üniversite öğrencilerine yönelik zorunlu staj desteği vermek adına sanayi ve teknoloji kurumlarıyla iş birliği yapacağız.

-          Belediyemizin mevcut Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi İnovata’yı yeniden kurgulayarak etkin ve efektif bir hale dönüştüreceğiz. Yapacağımız işbirlikler ile girişim desteklerini artıracak, Inovata’yı bir Fintech atölyesine dönüştürecek, hem finansal teknoloji üreten gençlere bir hub oluşturacak hem de şirketleşmiş tohum sonrası girişimlere uygun fiyatlı kiralama hizmeti sunacağız.

-          ATA-WIFI ile İBB’nin yetişemediği meydan, cadde, park-bahçe, spor ve kültür tesisleri gibi kamusal alanlara ücretsiz internet hizmeti götüreceğiz.

-          Genç Girişimcilik Destek Projesi ile girişimcilik hayali kuran Ataşehirli gençlere girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Belediye bünyesinde atıl yapıları değerlendirerek; bunları teknoloji girişimleri için uygun fiyata kiralayacağız. 


Proje tanıtım toplantısının ardından Meclis üyesi adayları tanıtımı ile program sona erdi.
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TİP Ataşehir İlçe Başkanı Ali Çoban; "Amacımız Ataşehir'de AK Parti'ye seçimi kazandırtmamak"Önceki Haber

TİP Ataşehir İlçe Başkanı Ali Çoban; "Am...

Mustafa Naim Yağcı Ataşehir'e yönelik 5 yıllık projelerini açıkladıSonraki Haber

Mustafa Naim Yağcı Ataşehir'e yönelik 5...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar