Mimar Haluk Sadıkoğlu; “Dönüşüm, trafik ve sosyal projelerimizle, modern, hızlı yaşayan Ataşehir’i birlikte inşa edeceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mimar Haluk Sadıkoğlu; “Dönüşüm, trafik ve sosyal projelerimizle, modern, hızlı yaşayan Ataşehir’i birlikte inşa edeceğiz”
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Aday adayı Haluk Sadıkoğlu yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek neden aday olduğunu ve projelerini anlattı. Sadıkoğlu Ataşehir için değişim vaktinin geldiğini ve dönüşüm projeleriyle Ataşehir’i inşa edeceklerini söyledi.

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Haluk Sadıkoğlu yerel basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda neden aday olduğunu ve projelerinden bahsetti. Sadıkoğlu sözlerine; “Bugün Ataşehiri konuşmak üzere buradayız. Ataşehir'in cadde ve sokaklarında izleri olan sizlerle, Ataşehir'de siyasi hayatı olan birisi olarak sizinle buluşmaktan büyük bir mutluluk duydum” diyerek başladı.

ATAŞEHİR’E NELER KATABİLİRİZ ONUN DERDİNDEYİZ

Kendini tanıtarak sözlerine başlayan Sadıkoğlu; “ Bugün sizlerle Ataşehir'in 15 yılını değerlendireceğim. Ataşehir ile ilgili hayaller ve hedeflerimizle ilgili sizleri bilgilendireceğim. Ataşehir'li olmak çok kıymetli. Teknik adam olmamız, mimar olmamız hasebiyle Ataşehir'e neler katabiliriz onun derdindeyiz. 35 yıldır Ataşehir'de ikamet etmekteyim. Ataşehir'in sokak ve sahalarından geldiğimi, bir Ataşehirli olduğumuzu ve Ataşehir'in ilçe oluşumunda kurucular arasında yer aldığımızı bilmenizi isterim. Ataşehir'de üç dönem ilçe yönetim kurulu üyeliği , iki dönem belediye meclis üyeliği ve halende İBB meclis üyeliği yapmaktayım. 10 yıldır mecliste imar komisyonu, 5 yıldır İBB'de Kentsel Yenileme Komisyonu Başkanıyım . Aile geleneğinden gelen inşaat kültüründen gelen aile şirketinde yöneticilik yapmaktayım. Mimar, kentsel dönüşüm, kentsel planlama alanlarında uzman olarak görev yapmaktayım.

ATAŞEHİR HALKIYLA ATAŞEHİR'Lİ BİLİNCİNİ OLUŞTURACAĞIZ

Sadıkoğlu Ataşehir'de 12 aday adayı arkadaşı ile Ataşehir için yola çıktıklarını belirterek; “ Teşkilat çalışmalarımızı kazanmak odaklı sürdürüyoruz. Ataşehir'de umut ediyorum ki, halkımızın gönlüne girer, 31 Mart akşamı bizler çalışkan kadrolar olarak görevi devralırız. Ataşehir'de çok eksik, çok şey var. Bizim derdimiz, geçmişi dövmek değil. Ataşehir'in ilk 5 yılı hariç, son 10 yıl Ataşehir ve İBB bütçesinde doğru yönetilmediğini görüyoruz. Şuanda değişim ve dönüşüm sürecini görüyoruz. Ataşehir'de sürekli sahadayız, herkesin derdi Ataşehir'de bir değişim beklentisi olduğunu görüyoruz. Ataşehir'de projelerimizle birlikte olmak arzusundayız. Oy veren, vermeyen herkesle Ataşehirli bilinci altında bu süreci yürüteceğiz. Ataşehir'e ekibimizle hizmet etmek için hazırız. Ataşehir'e hizmet etmek isteyen herkesle, Ataşehir halkıyla Ataşehir'li bilincini oluşturacağız. Ataşehir'in sosyal, kültürel kaynaşması amacıyla birlikte yol hareket edeceğiz. Ataşehir'de her kesim halkımızı sürecin içine katacağız. Ataşehir'de herkese ulaşmak ve 450 bin nüfusa ulaşmak zor. Bunun için sosyal medya, basın, teşkilatımız ve herkesin desteğine ihtiyacımız olacak. Elimizden geldiğince herkese ulaşmaya, projelerimizi ve hizmetlerimizi anlatmaya devam edeceğiz.

ATAŞEHİR İÇİN DEĞİŞİM VAKTİ

Ataşehir için değişim vakti sloganıyla yola çıktıklarını belirten Sadıkoğlu;  “Birlikte Ataşehir'de kazanacak, Ataşehir'de birlik ve beraberlik içinde olursak, yerel yöneticilerin hedef, kabiliyetlerine bakarsak Ataşehir'i daha iyi noktaya taşırız. Toplumun genel olarak kucaklanması önceliğimizdir. Ataşehir'de yaşayan, biri olarak burası benim evim diyorum. Ataşehir'in 17 Mahallesi'ndeki herkesin aynı düşüncede olması için çalışacağız. Biz ne kadar arzu etsekte, vatandaşımıza ulaşamadan, temas kuramadan başarılı olamayız. Ataşehir'de eksiklikleri gören kim varsa, bu sürece destek versin. Önümüzdeki süreçte çoğulcu katılımcı anlayışı ile sorununa çözüm bulmuş olacak. Herkes kendisini temsil eden, belediyeyi ve başkanı görmüş olacak. Düşüncelerimiz ne olursa, yerel yönetimlere bakış açısının hizmet yönünden değerlendirilmesi gerekiyor. Konumu, kültürel mozaiği ile bir bütündür.

ATAŞEHİR'LİLERİN OYU ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

Yerel seçimlerde halkın kendine en yakın gördüğüve hizmet edecek kişiyi seçtiğini belirten Haluk Sadıkoğlu Ataşehir’de oyların çantada keklik olmadığını belirterek; “Halk kendine hizmet eden, edecek insanları seçer. Bizim hayallerimiz var. İyisini yapmaya talibiz. En kısa zamanda projelerimizi hayata geçireceğimizi vaat ediyoruz. Mevcut yönetimin kredisini bitirdiğini biliyoruz. Ataşehir'de kim iyi hizmet edecekse, seçmenler ona oy verecektir. Ataşehir'de neye ihtiyaç var. Bunları biliyoruz, öncelik planlaması için çalışıyoruz. Mevcut belediyenin mali durumu ortada. 2024 bütçesi Ataşehir'in 3 milyar 670 milyon TL'si, ataşehir'in kalem kalem bütçesi detaylandırılmıştır. Halk bu bütçeden ne kadar tutarın hizmete döneceğini bilmesi gerekir. Bu bütçenin sadece 650 milyonu hizmet olacak. Diğer kalemler ise personel ve diğer borçlara ayrılmış. Bütçe verimli kullanılmıyor, gelir - gider dengesizliği nedeniyle ilerde hizmet yapılamaz durum ile karşı karşıya olacağız. Ataşehir'e kaynak üreteceğiz. Ataşehir'e 1 yılda olumlu mali tablo göstereceğiz. Gerek merkezi hükümet, İBB kaynaklarını verimli kullanacağız” dedi.

ATAŞEHİRİ DÖNÜŞÜM PROJELERİ İLE MODERN ATAŞEHİRİ İNŞAA EDECEĞİZ

İmar planları ve mahallelerin durumları hakkında da bilgi veren Sadıkoğlu; “İmar planları, riskli yapıların dönüşmesi, mahallelerimizin depreme dayanıklı olması önceliğimiz olmalı. Yenisahra, Barbaros'ta plan sürecini tamamladık. Arzumuz, ada ada dönüşümün başlaması. Başlamaması durumunda kamu kurumları ile oranın dönüşmesini hızlandıracağız, destekçisi olacağız.

İçerenköy mahallemizde yeşil alan mağduriyetlerini gideriyoruz. 1/1000'lik imar planları ilçenin ardından Ocak - Şubat ayında İBB'de onaylanmış olacak.

İnönü Mahallesi'nde 18 uygulamasının yapılması için çalışmalar yapılabilir. İlçe ve İBB'nin imar planlarını yapabilmesi için rezerv kararlarını kaldırdık. İmar konusunda gecikme olmasını istemiyoruz. Vatandaşımızın imar konusunda mağdur oldu. Vatandaşlarımız biran önce sağlıklı konutlara kavuşması arzumuz.

Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana'da mülkiyet sorunu sona geldi. Tapu çalışmaları devam ediyor. 3 mahallenin imar planları rezerv alan, kapsamında bir plan kapsamında ele alınacak. Bu bölgenin maksimum fayda sağlayarak, hizmet etme imkanı bulacağız. Buda bize nasip olacak. Bu bölgelerdeki yapı stoku çok eski, yapılar çürük. Vatandaşlarımız için bu durum bir sorundur, çözmek için çalışmalar yapacağız.

Ferhatpaşa 1/5000'lik imar planı, İBB komisyonunda bekliyor, Ocak ve Şubat ayında imar planlarını çıkaracağız. Dönüşüm, kentsel dönüşüm uzmanlık alanımız. Dönüşümü, hızlı bir şekilde sağlayacağız” dedi.

ATAŞEHİR'İN EN BÜYÜK SORUNU ULAŞIM

“Ataşehir'in en büyük sorunu ulaşım. Ataşehir'de Metro ağları yaygınlaştırılamazsa, hızlı Ataşehir projelerimizle dokunulmadık nokta bırakmayacağız.

Dal-çık, açılmamış sokaklar, sinyalizasyon sorunlarına yönelik projeler geliştireceğiz. Biz Ataşehir'de yaşayanlar olarak biliyoruz. Benim bu sorunları dile getirmem gayet doğal. Dal-çık projeleri önemli kilitli noktalara yapılacak. Bu projeleri İBB işbirliği ile yapacağız. Raylı sistemlerin Ataşehir'de yaygınlaşması lazım. Kayışdağı ve diğer mahallenin hafif raylı sistemlerle buluşması lazım” ifadelerini kullandı.

 

ATAŞEHİR’İN BİR ÇEKİM MERKEZİ YOK

Ataşehir’in dağınık bir yapısı olduğunu belirten Sadıkoğlu; Ataşehir’in bir çekim merkezi yok. Atatürk Mahallesi, Doğu- Batı Ataşehir haricinde düzenli bir yapılaşma yok. Meydanımız yok. Dağınık yapı var Ataşehir'de. Ataşehir'de çekim merkezi yapılacak çok nokta var. Ataşehir'in haritasına bakınca, yoğunluk nerede görülüyor buraları tespit ediyoruz.

Ataşehir'in bir nikah sarayı yok, konferans merkezi yok. Çalışkan ekibimizle bu hizmetleri Ataşehirlilere kavuşturacağız. Esatpaşa'daki bir gencimiz neden Üsküdar'a yüzmeye gitmek zorunda kalsın. İBB'de, Esatpaşa ve İçerenköy spor kompleksleri projeleri vardı. Ancak Esatpaşa projesi, amacı dışında yapıldı. İçerenköy'de ise kısmen proje revize edilerek, hayata geçiriliyor. Ataşehir'e hizmet etmek için geliyoruz. Bu hizmetleri göreve gelir gelmez, yapacağız.

YAŞAYAN ATAŞEHİR YARATACAĞIZ

“Ataşehir'de sosyal projeler konusunda çok eksiklik var. Ataşehir'de yaşayan Ataşehir sloganı ile projeler üreteceğiz. Gençlere, STK, yaşlılara, engelli, sokak hayvanlarına dokunmamız gerekiyor. Ataşehir neden sokak hayvanları nedeniyle olumsuz anılsın, barınak sorununu çözeceğiz.

Halkımızın hizmet edecek, adayı seçeneğine eminim. Ataşehir'e inovatif, çevreci projelerde yapmak lazım. Deprem ve acil eylem planlar yapmamız gerekiyor. Biz Ataşehir konusunda dertliyiz. Yerel yönetimler konusunda sorunlara duyarsız kalmayacağız. Hep umudumuz var. Birlikte Ataşehir değişecek diyorum” şeklinde konuştu.

3 DÖNEMDİR NEDEN KAYBETTİĞİMİZİ GÖREBİLİYORUZ


Ataşehir'li 3 dönemdir, tercihini Battal İlgezdi'den yana kullanmıştır. Biz AK Parti ve Haluk Sadıkoğlu olarak seçimleri neden kaybettiğimizi biliyorum. 3 seçim'de Ömer Abamor, Nimetullah Topu ve İsmail Erdem döneminde neden seçimleri kaybettiğimizi görme imkânı bulduk. O dönemde seçim kaybetme nedenlerimiz arasında; eksik ziyaretler, dernek ziyaretleri ve talepleri, meclis listeleri gibi hatalardan kaynaklı olduğunu görebiliyoruz. Bu dönemde o eksiklikleri minimuma indireceğiz. Halkın tamamını kucaklayacak, hizmet noktasında mağdur vatandaşlarımıza, AK Parti'ye oy vermiş sonra küsmüş seçmenimize, bize hiç oy vermemiş seçmene ulaşacağız. Partimize oy vermeleri için çalışmalar yürüteceğiz.  Samimice vatandaşımızın yanına giderek, gönlüne gireceğiz. 31 Mart'ta oylarına talip olacağız. Ataşehir ile dertlenen, hizmet alamayan seçmenlerimize gideceğiz. Programlar yapacağız. Aktif rol almalarını isteyeceğiz. Diyalog ve samimiyet eksikliklerimizi gidererek, seçmen komşularına bizleri anlatmalarını sağlayacağız. Şimdiden tabandan hareket başlatıyoruz. Gençlerle buluşuyoruz, hane ziyaretleri, esnaf ziyaretleri ile komşularımızla buluşuyoruz.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hüseyin Şahin; “Kayışdağı'nda Duvarları yıkacağız”Önceki Haber

Hüseyin Şahin; “Kayışdağı'nda Duvarları...

Resmi Gazete’de yayımlandı: Yerel seçimlere ilişkin propaganda usul ve esasları belirlendiSonraki Haber

Resmi Gazete’de yayımlandı: Yerel seçiml...

Haber Yorumları

 • Zeynep23-12-2023 21:53

  Yapsaydıniz tutan mı vardı. Laf ola beri gele. İmarla oy alamazsın kaba tabirle bize 3+1 layık görmeyenler seçimde 3+1 alacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar