Hüseyin Şahin; “Kayışdağı'nda Duvarları yıkacağız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hüseyin Şahin; “Kayışdağı'nda Duvarları yıkacağız”
2024 Mart ayında yapılacak olan Yerel Yönetimler seçimi için Ataşehir Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı için başvuran Hüseyin Şahin, neden aday olduğunu yaptığı basın toplantısında basın mensuplarıyla paylaştı.

Amacının çocukları kötü alışkanlıklardan arındırmak için sporun önemine vurgu yapan Şahin; “Kayışdağı mahallesinde bulunan Darülaceze’de 150 bin metre karelik atıl durumda ki alanın 40-50 bin metre karelik kısmını halkın hizmetine kazandırmak için Duvarı yıkacaklarını ve Berlin Duvarı bile yıkıldı ama bu duvarın varlığı bir utanç tablosudur” dedi.

“DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM VE TAM BİR DEMOKRASİ İÇİN ADAY OLDUK”

Hüseyin Şahin Ataşehir Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı için başvurusunu yaptığını söyleyerek açıklamalarına şöyle devam etti: “ Başvuru sonuçlarının ne olacağını bilemiyoruz. Değişim, dönüşüm ve tam bir demokrasi için aday olduk. Ataşehirli olduğumuz için Ataşehir’de Kayışdağı Spor Kulübü başkanlığı görevini üstlendim. TFF’nin yani Türkiye Amatör Spor Kulüpler yönetiminde görev aldım. Amacım daha güzel şeyler yapmaya, olan taşın üstüne bir taşta biz ilave etme çabası için adayım. Yok, eskiden şöyleydi diyemiyoruz. Her gelen güzel şeyler yapmıştır. Bunun üzerine daha iyi neler yapabiliriz, bununla ilgili güzel neler geliştirebiliriz diye bununla ilgili projeler geliştirdik.”

“BERLİN DUVARI YIKILDI BİZ DARÜLACEZE DUVARINI YIKAMADIK”

Projeler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Şahin; “ Bu projelerimiz üç senedir devam ediyor. Bu projelerimizi dostlarımızla paylaştık. Kayışdağı Mahallesinde Darülaceze denilen yerde bulunan 150 bin metre kare alan vardır.  Bu alanın 40-50 bin metrekarelik bölümü hiç kullanılmamaktadır. Burayla ilgili birçok kez yazılar yazdık. İBB’ye ait bir yer olduğu için Sayın Ekrem İmamoğlu’na da yazdık, bu konuda Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi başkanımızla da görüştük.  Biz bu alanın halka açılmasını istiyoruz. Berlin Duvarı yıkıldı biz bu duvarı yıkamadık. Kayışdağı Mahallesinin yüzkarasıdır bu duvar. Bir kere orada 40-50 bin metre karelik alan açılırsa Kayışdağı’nın bir lisesi yok. Nüfus yoğunluğu her geçen gün artıyor. Bu çocuklar nereye gidip okusunlar. Bu nüfus yoğunluğundan dolayı en azından orada spor alanları ve eğitim için bir yer açılırsa mahallemiz için çok iyi olur.  Eğer seçilirsek birinci görevimiz bun konuyu hal etmektir. Eğer seçilmezsek seçilen arkadaşlarımız, halkımız ve muhtarımızla birlikte İBB’yi kim kazanırsa kazansın çözüm için gideceğiz. Kayışdağı’nın bu sorununu olmazsa olmazını çözeceğiz” dedi.

“SAĞLIK BAKANLIĞI BİZE BÜTÇE AYIRMALIDIR”

Hüseyin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığından her hangi destek göremiyoruz ama biz aslında Sağlık Bakanlığının işini yapıyoruz burada diyerek açıklamalarının devamında şunları söyledi:  “Neden diye sorarsanız, 9-10 yaşındaki çocuklar bize geliyorlar. Bu çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarıyoruz.  Bu çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmanın senelik gideri 200-300 bin TL. Civarındadır. Bu konuda da aslında Sağlık Bakanlığı bize bütçe ayırmalıdır. Bu çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak için mücadele verdiğimizden dolayı Sağlık Bakanlığı destek vermelidir. Bu alışkanlıklardan kurtarmak için kurduğumuz merkezlerde yüzde 30 kazanabiliyorsun geri kalan yüzde 70 paran boşa gidiyor. Bizim en büyük sorunumuz Sağlık Bakanlığının bu işe el atmasıdır. Başka türlü sporun bir yere gelme şansı yok. Söylemek istediğimiz budur. Sadece sporu düşünmüyoruz. Sporun her alanında hizmet vermek çabası içerisindeyiz. Bu amaçla Ataşehir Belediye Meclisi Üyeliğimizi de bu vesile ile sizlerin huzurunda bir kez daha açıklamış olduk” diye konuştu.

Açıklamalarının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hüseyin Şahin katılımcılarla toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir “Görkemli Hatıralar” programına ev sahipliği yaptıÖnceki Haber

Ataşehir “Görkemli Hatıralar” programına...

Mimar Haluk Sadıkoğlu; “Dönüşüm, trafik ve sosyal projelerimizle, modern, hızlı yaşayan Ataşehir’i birlikte inşa edeceğiz”Sonraki Haber

Mimar Haluk Sadıkoğlu; “Dönüşüm, trafik...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar