İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayını açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayını açıkladı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisinin grup toplantısında 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde Ataşehir ilçesi Belediye Başkan adayını ilan etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisinin grup toplantısında 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde Ataşehir ilçesi Belediye Başkan adayını ilan etti. 

Kurulduğundan beri CHP’li Battal İlgezdi’nin yönetiminde olan Ataşehir Belediyesi, Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde güçlü rakiplerle karşı karşıya kalacak.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçiimleri’nde CHP’nin önderliğinde girdiği ittifaktan “memnun kalmayan” İYİ Parti, Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde “bütün illerde kendi adaylarıyla seçime girme” kararı aldıktan sonra, adaylarını belli bir sırayla açıklıyor. Bugün, saat 10.30’da TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Ataşehir ve Pendik ilçelerinde belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre, Ataşehir’de İYİ Parti’nin adayı işadamı Ali Coşkun oldu. Pendik Belediyesi Başkan adayı da İYİ Parti Pendik Başkanı Süleyman Turan.

Ataşehir’de yaptığı yatırımlarla ve Türk kültürü araştırmalarına verdiği desteklerle tanınan Ali Coşkun, adaylığı açıklandıktan sonra BRT Yayın Grubu’na verdiği demeçte, “İstanbul’un kalbi ve en gözde ilçelerinin başında gelen ilçelerinin başında” olarak nitelediği Ataşehir’de aday gösterilmesinden duyduğu “gurur ve sorumluluğu” paylaşarak şöyle dedi:

“ İstanbul’un kalbi, en gözde ilçelerinin başında gelen Ataşehir’in Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve partililerimiz tarafından bana emanet edilmiş olması büyük bir gurur ve sorumluluktur. Ataşehir’e de İYİ geleceğiz. Beraber yaşadığımız sokaklara, caddelere, mahallelere önce birlik ve beraberliği, huzuru en önemlisi de hizmeti getireceğiz. Hizmet önceliğimiz Çocuklarımız, yaşlılarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, sokaktaki canlılarımız olacak. Hizmet önceliğimiz sen, ben, o, şu diye ayrılmayacak. Hizmet önceliğimiz Ataşehir olacak. Parti olarak “Önce Millet, Önce Hizmet” anlayışımızla yerel yönetimlerde İYİ belediyeciliği yayacağız. Edirne’den Kars’a, Ordu’dan Hatay’a, Ataşehir’den Avcılar’a İYİ Hizmet, İYİ Belediyecilik için var gücümüzle partimizin tüm mensuplarıyla beraber çalışacağız. Bu güzel yolda, İstanbul’un İstanbulluların, hepimizin Ataşehir’inde bayrağı en güzel şekilde taşıyacak olmamın verdiği heyecanla başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e sizlere ve partililerimize teşekkür ederim.”

 

Ali Çoşkun Kimdir?


1973 İstanbul doğumluyum. Aslen Tokatlıyım. Türkmen Alevi Ocakları Birliği Kültür Eğitim ve Sağlık Vakfı Kurucu Başkanı, İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi, Evli ve 2 Çocuk Babasıyım.

24 yıllık evliyim. 19 yaşında bir kızım ile 13 yaşında bir oğlum var. Üsküdar Ticaret Lisesi’nde okurken bir yandan da özel bir şirketin muhasebe bölümünde yarı zamanlı çalışmaya başladım. Daha sonra baba mesleği olan tüccarlığı perşembe pazarında geliştirerek devam ettim. 1994 yılında babamın rahatsızlanması üzerine 21 yaşındayken aile şirketimizin tüm sorumluluğunu üzerime aldım. Demir çelik üretimi alanına da yatırım yaparak sanayici oldum. Katma değer üretmenin manevi hazzını yaşamaya başladım. 2008 yılında ise inşaat sektörüne de dahil oldum. Bugüne kadar binlerce aileyi ev sahibi yapmanın onurunu yaşadım ve ev sahibi yapmaya da devam ediyorum. Demir çelik ve inşaat sektöründe faaliyetlerim devam ediyor.

İTO komite üyeliği ve çeşitli spor kulüplerinin de yöneticiliğini yaptım. Nova Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Türk Milletine hizmet etmek adına; Taştaki TürklerSaymalıtaş ve Damgalarım Göçü kaynak kitaplarının oluşturulmasında rahmetli Servet Somuncuoğlu’na her türlü maddi ve manevi destek verdim. Türk Tarihi açısından çok önemli olduğunu düşündüğüm bu eserlerin basımını sağladım. 2022 yılında Türkmen Alevi Ocakları Birliği Kültür Eğitim ve Sağlık Vakfı’nı kurarak Alevi inanç sisteminin ocak bazlı tarihsel dökümantasyonunu gün yüzüne çıkarmak üzere akademik çalışmalar başlattım. Bu çerçevede Türkmen Alevi Ocaklarının inanç merkezleri olan şehirlerde dedelerimizle birlikte organizasyonlar ve toplantılar düzenliyorum. Tokat, Eskişehir, Isparta, Burdur, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak, Antalya, Denizli, İzmir, Çanakkale, Bilecik, Muğla, Tunceli, Trabzon, Giresun, Amasya, Samsun, Ordu, Sivas, Çankırı, Çorum, Yozgat, Sinop, Ankara, Kırıkkale, Kütahya ve İstanbul’da faaliyetler yürüttüm ve yürütmeye devam ediyorum. Kitap yayınlarımız devam etmektedir. Aile olarak Tokat Almus Hubyar; Soyum Horasandan Anadolu’ya 13. Yüzyılda gelen  Piri Türkistan Ahmet Yesevi Dergahı mensuplarından, Horasan erenlerinden ve Beğdili Turkmenlerinin manevi önderi, Hubyar Sultan’a dayanır. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbullular Cumhuriyetin100.yılını Maltepe'de coşkuyla kutlayacakÖnceki Haber

İstanbullular Cumhuriyetin100.yılını Mal...

Ataşehir bayraklarla donatılıyorSonraki Haber

Ataşehir bayraklarla donatılıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar