İMKB İlkokulu kütüphanesine kavuştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İMKB İlkokulu kütüphanesine kavuştu
Ataşehir Eğitim Hizmetleri Geliştirme, Güçlendirme ve Koruma Derneği ile Yükselen Çelik Grup iş birliği ile Fetih Borsa İstanbul İlkokulu’nda yaptırdıkları kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Eğitime katkı sunan gönüllü iş adamları ile bu konuda kendini sorumlu hisseden Eğitim Hizmetleri Derneğinin iş birliği ile bir okulumuz daha kütüphaneye kavuştu.

Ferhan Göktürk adı verilen kütüphanenin açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, gönüllü sponsor Yüksel Göktürk ve eşi Ferhan Göktürk, Fetih Mahallesi Muhtarı Abdülkadir Şimşek, AK Parti Ataşehir Belediye Meclisi AK Parti Meclis üyesi İdris Taşkın, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Fatih Kılıç, Ataşehir Eğitim Hizmetleri Geliştirme, Güçlendirme ve Koruma Derneği Başkanı İsmail Dağ, İMKB’nin müdür ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Kütüphanenin yapımına sponsor olan firmanın sahibi Yüksel Göktürk eğitime önem verdiklerini söyleyerek gazetemize şu açıklamayı yaptı: “Eğitim bizim için çok önemli. Ailece eğitime desteğimiz devam ediyor. Daha öncede açtığımız bir kütüphane vardı. Bugün açılışını yaptığımız kütüphaneyi eşim açıyor ve onun ismini verdik. Geçen ayda bir ilkokul açtık. Bu hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Kendi adının verildiği kütüphanenin açılışına katılan Ferhan Göktürk; “Bugün benim için çok gurur verici bir gün. Adımı taşıyan bu güzel kütüphaneyi hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyorum. Eşimle ben matematik öğretmeniyiz ancak görev yapmadık. Eğitime önem veriyoruz. Çocuklarımızın eğitimine de önem verdik. Gençlerin yetişmesinde eğitim çok önemli. İmkânı olan herkesin eğitime katkı vermesini diliyor ve umut ediyorum. Ne mutlu bana ki bu projenin bir parçası oldum. Umarım bu kütüphane okulun tüm öğrencilerine önemli faydalar sağlar. Tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, kütüphanenin açılışına ve yapımına katkı sunanlara teşekkür ederek; “ Alaşehir’e yeni bir kütüphane kazandırmanın gururunu yaşıyoruz hep beraber.  Bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Eğitime yapılan destek bağımlılık yapıyor herhalde. Ailenin ilk kütüphanesini farklı bir okulumuzda açmıştık. İlçemizde yapılan ikinci kütüphane hem devamını bekleriz hem de yapılan bu kütüphanelerin amacına uygun kullanılmasına söz vermiştik bir önceki açılışımızda. Burada okulumuzun bütün şubeleri sırayla burada derslerini yaparlar. Verdiğiniz emeğin karşılığı layıkıyla verilmiş olur inşallah. Hem okul müdürümüz adına hem de ilçe olarak bu sözü veriyoruz. Her nerede olursa olsun eğitime verilen desteğin kesilmemesi temennisi ve umuduyla tekrar hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kütüphanenin kurdelesini protokol tarafından kesilmesiyle resmi açılış gerçekleşti ve öğrencilerin çalışmalarına açılmış oldu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sarımaden ailesinin acı günü!Önceki Haber

Sarımaden ailesinin acı günü!

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İLÇEYE KAÇAK HAYVAN GİRİŞİNE İZİN VERMİYOR!Sonraki Haber

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İLÇEYE KAÇAK HAYVAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar