CHP’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Ataşehir’de kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Ataşehir’de kutlandı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 99'uncu yılını kutlama programları kapsamında Cumhuriyet Parkı’nda kutlama töreni düzenledi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kutla törenine, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Kudret Arslan, CHP Meclis Üyeleri Bekir Bozkızıl, Duran Acar, Selami İğrek, Ertuğrul Baysal, Cengiz Kayayurt, Birkan Birol Yıldız,  Başkan Yardımcıları Sadık Semih Kayhan, İlhami Yılmaz ve Abdullah Der, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, Gençlik Kolları Başkanı Erdi Açıkgül, CHP ilçe yöneticileri ile CHP örgütü  katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın şöyle konuştu: 

“KARARLILIĞIMIZI BİR KEZ DAHA GÜÇLÜ BİR SESLE BEYAN ETMEK İÇİN BURADAYIZ”

Ataşehir CHP İlçe Başkanı Celal Yalçın, Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında diyerek; “Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir. Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir” dedi.  

“EŞİTSİZLİK DERİNLEŞTİRİLMİŞ, GÜVENCESİZLİK ARTMIŞTIR”

Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir diyen Yalçın; “ Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkûm eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır.

Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız” diye konuştu.

“TOPLUMSAL BARIŞI TESİS ETMENİN TARİHİ SORUMLULUĞUNU TAŞIYORUZ”

Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir diye Yalçın şöyle devam etti: “CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız. Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

“CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

CHP İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP’nin tüm genel başkanlarını ve örgüte gönül vermiş, emek vermiş üyelerini saygıyla selamlayarak devam ettiği konuşmasında;“Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz büyük. Kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı çalışmalarını tamamladıÖnceki Haber

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı çalı...

İşsizlik rakamları açıklandıSonraki Haber

İşsizlik rakamları açıklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar