Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı çalışmalarını tamamladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı çalışmalarını tamamladı
Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı son toplantısında Meclis 1.Başkan Vekili Kudret Arslan Başkanlığında toplanarak gündemdeki raporları görüştü.

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı son toplantısında komisyonlardan gelen 13 raporu görüşerek karara başladı.

Gündem maddelerine geçmeden önce yapılan gündem dışı konuşmalarda şu konular öne çıktı.

“OLASI BİR YANLIŞ DANIŞMANLIKTA BELEDİYE İLE VATANDAŞ KARŞI KARŞIYA GELEBİLİR”

Gündemde bulunan 13 raporun görüşülmesine geçmeden önce gündem dışı konuşmalarda söz alan AK Parti Meclis üyesi Haluk Sadıkoğlu, Yenisahra ve Barbaros Mahallelerin İmarı ile ilgili şunları söyledi: “ Yenisahra ve Barbaros mahallesinde imar planları netleşti. Orada yavaş yavaş kentsel dönüşüm çalışmaları yapılıyor. Atabel Şirketi danışmanlık karşılığında yüzde 1 hak sahibi ve yüzde 1 müteahhitlerden hak talep ediyor. Belediye şirketinin bu konuda yeterli yetkisi var mıdır? Olası bir yanlış danışmanlıkta belediye ile vatandaş karşı karşıya gelebilir. Ayrıca belediye şirketi yönetimlere talip olması oldukça yanlış. Atabel yönetimini aldığı sitelerde yarın öbür gün vatandaşlara icra takibi mi gönderecek. Belediyemiz vatandaşlarımızın haklarını gözetmesi önemli olacaktır.”

“TALEP ÜZERİNE ŞİRKETİMİZ OLASI BİR RİSKİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

AK Parti sözcüsü Haluk Sadıkoğlu’nun bu iddialarına cevap veren CHP Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan; “Belediye kendi isteği ile değil, talep üzerine bir adada böyle bir çalışma yapıyor. Bu talep vatandaşlardan ve müteahhitlerden geldi.  Belediyeden böyle bir talep olunca şirketimiz orda riski kaldırmak için çalışıyor. Orada inşaatların çabucak başlaması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

“3/2 UZLAŞI VAR”

AK parti Meclis Üyesi Bayram Varol, Yenisahra - Barbaros mahallesinde toplam 44 tane toplulaştırma adasından 24 tanesinde 3/2 uzlaşı var diyerek; “ Halkımızın biran önce arsalarının dönüşümünü görmek istiyor. Belediyemizden beklentisi bir an önce, dönüşümü hızlandırması ve sorunları çözmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Vatandaşlar artık çözüm üretilmesini bekliyor” şeklinde ifadeler kullandı.

“YENİSAHRA MAHALLESİ'NDE 3/2 ADA BAZINDA ANLAŞMA YAPAN YOK”

Bu iddialar üzerine Sadık Semih Kayhan AK Parti Meclis Üyesi Bayram Varol’a tepki göstererek bilmeden konuşma. Gel bize sor bizde belgeleriyle sana izah edelim ondan sonra konuşacaksan konuş diyerek Yenisahra Mahallesi'nde 3/2 ada bazında anlaşma yapan yok. Bakanlığın riskli alan ilan etmesi gerekiyor” diye konuştu.

“KİPTAŞ HİÇ BİR ANLAŞMANIN OLMADIĞI ADAYA GİRMEK İSTEMİYOR”

MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya, müşavirlik hizmeti veren Atabel şirketinin yaptığı girişimi başarılı buluyorum. Kiptaş, TOKİ aracılığıyla dönüşümü hızlandırmak gerekiyor önerisi üzerine  

Sadik Semih Kayhan: Kiptaş hiç bir anlaşmanın olmadığı adaya girmek istemediği için olumlu sonuçlanmadı. Bu konuda bakanlık nezdinde de girişimlerimiz oldu ama henüz bir sonuca varamadık dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından 5-6 ve 11’inci maddeler oyçokluğuyla, diğer maddeler oybirliği ile komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 1. Başkan Vekili Kudret Arslan  03.10.2022 Pazartesi saat 15.00 da toplanmak üzere oturumu kapattı.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir'in klasiği " Kardeş Kültürlerin Festivali" başlıyor!Önceki Haber

Ataşehir'in klasiği " Kardeş Kültürlerin...

CHP’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Ataşehir’de kutlandıSonraki Haber

CHP’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Ataşehir’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar