Bora Yörükoğlu makamını Asya Kara’ya devretti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bora Yörükoğlu makamını Asya Kara’ya devretti
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığında yapıldı. İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu makam koltuğunu Asya Kara’ya devretti.

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı verdi ve ilçe başkanlığı koltuğunu gelenek üzerine minik Asya Kara’ya devretti.

Başkan Bora Yörükoğlu konuşmasına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir” sözleriyle başlayarak şöyle devam etti.

"Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı kutlu bir tarihtir. Henüz Kurtuluş Savaşı sürerken, ulusumuzun egemenliği ilan edildi. Bu tarihten itibaren halkın seçtiği milletvekilleri aracılığıyla  kendisini yönetmeye başladı. Ulu Önder Atatürk böylesine önemli bir olayın kutlanması gerektiğini düşünerek 23 Nisan’ı ulusal bayram olarak ilan etmiş ve daha sonra da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Ulu Önder Atatürk çocukları bir milletin ilerlemesinin temel taşı olarak görürdü. Daha Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak şeyin, iyi eğitimli çocuklar, gençler ve onların aydınlık fikirleri olduğunu fark etmişti. Onlara her zaman çok değer verir ve güvenirdi.

Hatta Cumhuriyet’in 10. yılındaki 23 Nisan kutlamalarında makamını bir süreliğine küçük bir çocuğa devretmesi bu güvenin en güzel ifadesidir.

Bu gelenek günümüze kadar devam etmektedir. İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu da bu geleneği devam ettirerek koltuğunu bir süreliğine bayramlaşmaya gelen partilinin kızı Asya Kara'ya devretti. Kısa bir süreliğine İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı olan Küçük Asya daha çok park, yeşil alan, hayvanlar için özgürlük ve çocuklar için güzel projeler yapılması talimatı verdi.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun"diyerek son verdi..

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meclis Üyesi Arif Kuşcu'dan Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajıÖnceki Haber

Meclis Üyesi Arif Kuşcu'dan Ramazan Bay...

Ataşehir’in sevilen genç gazetecisi Serkan Şimşek’in mutlu günüSonraki Haber

Ataşehir’in sevilen genç gazetecisi Serk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar