Battal İlgezdi; "Ferhatpaşa Mahallesi'nde kaçak yapılaşmaya izin yok"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Battal İlgezdi; "Ferhatpaşa Mahallesi'nde kaçak yapılaşmaya izin yok"
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi’nde imara aykırı kaçak yapılaşmaya göz yumulduğuna ilişkin iddialara karşı yerinde incelemelerde bulundu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Zabıta Müdürlüğü ile Yapı Denetim ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Ferhatpaşa Mahallesi’nde kaçak yapı denetimi gerçekleştirdi.

Başkan Battal İlgezdi, bir televizyon kanalında yer alan “Ataşehir’de Ferhatpaşa Mahallesi’nde Ruhsatsız Bina Yapımı” ile ilgili haber üzerine, yerinde incelemelerde bulundu.

İzinsiz ve kaçak yapılaşmaların yıkım çalışmalarının devam ettiği Ferhatpaşa Mahallesi’nde belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlere katılan İlgezdi, yıkım işlemi devam eden yapılarla ilgili yetkililerden detaylı bilgi alarak izinsiz yapılaşmaya Ataşehir’de izin verilmeyeceğin söyledi.

Habere konu yerin ruhsatlı olmasının anlaşılması üzerine gazetecilere açıklama yapan İlgezdi, “Söz konusu bina ruhsatlı. Ancak Ferhatpaşa’da yaklaşık olarak 60 bina kaçak olarak yapılmış ve bunun 43 tanesi tarafımızdan yıkılmıştır” dedi.

İmara aykırı ve ruhsatsız yapılaşmalar ile Ataşehir’in her mahallesinde mücadele ettiklerini bildiren İlgezdi “Ataşehir’de kent dokusunu bozan yapılaşmalara asla izin vermiyoruz. Ruhsatı olmayan yapıları sürekli kontrol ediyoruz. Uygunsuz olan yapıların yıkımlarını gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“ATAŞEHİR PLANLARI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ”

İlgezdi, Ataşehir’in imar planlarıyla ilgili olarak şu bilgileri paylaştı: “Ataşehir’in bütün mahallelerin 1/5000’lik plan çalışması yapılıyor. Bu hafta Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahalleleriyle ilgili yapılan itirazlar İBB gündeme aldı ve vatandaşın lehine çalışma yapılıyor. Nisan- Mayıs gibi Küçükbakkalköy ve İçerenköy planları çıkıyor. Planlar çıkar çıkmaz bizde 1/1000’lik planları yapıp hemen göndereceğiz.

Yeni Çamlıca Mahallesinin mülkiyet sorunu çözülüyor. Mülkiyet sorununu çözmeden ima planları yapamazsın. Bunu da çözüme kavuşturduktan sonra planları yapacağız.

Ferhatpaşa İSKİ su havzası. Önce buranın su havzasından çıkması gerekir Bunula ilgili belli bir noktaya gelindi. Büyükşehir Belediye başkanımız da konuya hakim.  

Ataşehir’in Nisan- Mayıs gibi Mustafa kemal, Âşık Veysel, Kayışdağı, İçerenköy ve Küçükbakkalköy planları çıkmış olacak” şeklinde ifadeler kullandı.

İlgezdi; Ferhatpaşa Mahallesi’nde temizlik ve hijyen kurallarına uymayan,  çevreye rahatsızlık veren işletmelerin uyarılmasını, denetimlere devam edilerek kaçak yapılaşmaya izin verilmemesi konusunda da beraberinde gelen belediye yetkililere gerekli talimatı vererek mahalleden ayrıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pandemi döneminde hizmetin adresi: Ataşehir Eğitim DerneğiÖnceki Haber

Pandemi döneminde hizmetin adresi: Ataşe...

İllere göre koronavirüs risk durumu haritasında son durum!Sonraki Haber

İllere göre koronavirüs risk durumu hari...

Haber Yorumları

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar