Ataşehir yardım tırları deprem bölgelerine ulaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir yardım tırları deprem bölgelerine ulaştı
Ataşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından başlattığı yardım kampanyası, Ataşehir halkından yoğun destek gördü. Toplanan acil yardım malzemeleri 26 TIR’a yüklenerek afet bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezi’nin Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından yaptığı yardım çağrısı karşılık buldu.


Başlatılan yardım kampanyasında gece gündüz demeden Ataşehir Afet Koordinasyon Merkezi ile diğer belirlenen toplanma noktalarına gelerek tek yürek seferber olan yurttaşlar, gele yardımları kolileyerek elden ele 26 TIR’a yüklenmesine destek oldular. Toplanan yardım TIR’larının bir kısmı bölgelere ulaştı.

 

Çağrı yaptığı andan itibaren toplanan; 13.507 battaniye - yorgan, 774 ısıtıcı, 4.807 mont – kıyafet – ayakkabı, 1000 temizlik malzemesi - tuvalet kâğıdı – ıslak mendil, 923 adet koli gıda malzemesi, 1.336 bebek bezi - kadın pedi, 15 jeneratör, 16 palet su, 1 koli powerbank vb. acil yardım malzemeleri titizlikle paketlenerek yardım TIR’larına yüklendi. Yardımlar, Kahramanmaraş Elbistan, Pazarcık, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Hatay Arsus ve Osmaniye’ye doğru yola çıktı.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Ülkece derin üzüntü içeresindeyiz. Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir halkı olarak seferber olduk. Depremin hemen ardından harekete geçerek her türlü yardımı yapmaya başladık, tüm hızıyla da yardımlarımızı ve desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Yurttaşlarımızın yoğun katkıları sayesinde yardım toplama kampanyamızı halen devam ettiriyoruz. Merkezlerimize gönüllü yurttaşlarımız yardımlarını getiriyor ve el ele hep birlikte toplanan malzemeler gece gündüz demeden TIR’lara yükleniyor. Bu tarifi zor günleri ve acıyı dayanışma duygusuyla birlikte saracağız” açıklamalarında bulundu.

 

Afet Koordinasyon Merkezi başta olmak üzere Barbaros Kapalı Pazar Alanı, Cemal Süreya Etkinlik Merkezi, Ferhatpaşa Taziyeevi, İçerenköy Neşet Ertaş Kültürevi, 30 Ağustos Emekli Kültürevi ile İBB Deprem Parkı’nda yardımlar halen toplanmaya devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu! Yarın izinli sayılacaklarÖnceki Haber

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu! Y...

Ataşehir'e 2 yeni İETT otobüs hattıSonraki Haber

Ataşehir'e 2 yeni İETT otobüs hattı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar