Ataşehir Kızılay Şubesi Kan ve Plazma Bağışlarınızı bekliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Kızılay Şubesi Kan ve Plazma Bağışlarınızı bekliyor
Kızılay Ataşehir Şubesi, Ramazan ayında sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde azalan kan ve plazma stokları nedeniyle şube merkezinde kan bağışı kampanyalarının aralıksız sürdüğünü açıkladı.

Kızılay Ataşehir Şubesi, Ramazan ve salgın dolayısıyla stoklarda yaşanan azalma nedeniyle vatandaşlardan Ataşehir Şubesi'ne gelerek bağışta bulunmalarını istedi. Kızılay Ataşehir Şubesi, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatler ve hafta sonunda bağışçıların kısıtlamalardan muaf olduğunu da vurguladı.

 

Kovid-19 gündelik hayatın akışını yavaşlatsa da kan ve immün plazma ihtiyacı devam ettiğini belirten Kızılay Genel Merkezi ve Ataşehir Şubesi tarafından Ramazan ayı ve pandemi dolayısıyla bağışlarda ve stoklarda yaşanan azalma eğilimi üzerine tüm vatandaşlara kendilerine en yakın kan merkezine giderek bağışta bulunmaları çağrısı yapıldı.

 

ATAŞEHİR'DE ÖZELLİKLE HAFTA SONLARI KAN BAĞIŞLARI ALINIYOR

Kızılay Ataşehir Şubesi Ramazan ayı nedeniyle cumartesi ve pazar günleri şube merkezlerinde 15.00 - 23.30 saatleri arasında kan bağışı kampanyasını sürdürecek. Ataşehir'de kan bağışında bulunacak vatandaşlar www.kanver.org'tan veya (0216) 455 15 15 Şube merkezini arayarak randevu alabiliyorlar. Randevusu olan vatandaşlar sokağa çıkmadan kan bağışı merkezlerine gelebilmeleri için muaf tutuluyor. Sorun yaşamamaları için vatandaşların randevu aldıklarında cep telefonlarına Kan Randevusu Bilgi SMS'i atılıyor. Böylelikle vatandaşlar sorunsuz bir şekilde kan merkezlerine gelebiliyor. Ayrıca Kızılay Ataşehir Şubesi tarafından aracı olmayan kan bağışçılarına da evden veya belirttikleri adreslerden şube merkezlerine gelmeleri sağlanıyor. 

 

KAN VE PLAZMA BAĞIŞÇILARI SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAFLAR

Kızılay tarafından yapılan açıklamaya göre, bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar Kızılay’ın www.kanver.org sitesinden ve 168 numaralı çağrı merkezinden kendilerine en yakın kan merkezini öğrenebilecekleri gibi randevu da oluşturabiliyor. Acil kan bekleyen hastaların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur saatlerini dikkate alarak düzenleme yaptığını belirten Kızılay, hafta sonları ve akşam 7’den sonrası için alınan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan bağışçıların kan merkezlerine gelerek 15 dakika içerisinde kan verme işlemini gerçekleştirebileceklerini açıkladı. Kızılay, yalnızca 1099 ünite immün plazma stoku bulunduğunu belirterek yoğun bakımdaki koronavirüs hastaları için de vatandaşları web sitesi ve 168 çağrı merkezinden alınan randevularla immün plazma bağışında bulunmaya davet etti.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir'de 23 Nisan resmi töreni pandemi gölgesinde kutlandıÖnceki Haber

Ataşehir'de 23 Nisan resmi töreni pandem...

Ataşehir Belediyespor kadın futbol takımı çeyrek finaldeSonraki Haber

Ataşehir Belediyespor kadın futbol takım...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar