Ataşehir Belediyesi'nden Kamuoyuna Duyuru!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Belediyesi'nden Kamuoyuna Duyuru!
Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanan, “Dördüncü kez aday gösterilmeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İYİ Parti’nin CHP’yi ‘teröre alan açmakla’ suçladığı afişleri ilçedeki billboardlarda yayınlıyor” şeklindeki haberlere ve paylaşımlara ilişkin açıklamamızdır.

Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanan,  “Dördüncü kez aday gösterilmeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İYİ Parti’nin CHP’yi ‘teröre alan açmakla’ suçladığı afişleri ilçedeki billboardlarda yayınlıyor” şeklindeki haberlere ve paylaşımlara ilişkin açıklamamızdır.

Bahse konu olan LED ekranlar, Ataşehir Belediyesi tarafından 01.01.2020 tarihinden itibaren MSO Açıkhava Reklam Pazarlama İnş. San. ve Tic. A.Ş.’ye sözleşme yapılarak kiralanmıştır.

Dolayısıyla, firma tarafından ticari amaçla kiralanan bu LED ekranlarda yayımlanan reklam ve ilanlar üzerinde Belediyemizin bir sorumluluğu ve telkini bulunmamaktadır. İlgili firma, yasalar çerçevesinde ihale alıp firma ve siyasi parti reklamlarını LED ekranlar ve billboardlarda yayımlamaktadır. Ataşehir Belediyesi’nin bu yayımlanan reklamlara müdahalesi söz konusu değildir.

Ayrıca firma, kendisine ait Türkiye genelindeki billboard ve LED ekranları YSK’ya da bildirmiştir.

Bu reklamlarla ilgili olarak, MSO Açıkhava Reklam Pazarlama Şirketi ve iş ortakları, İYİ Parti’nin de aralarında bulunduğu siyasi partilere tekliflerini göndermiştir. İYİ Parti’ye teklif 01 Ocak 2024 tarihinde firma tarafından sunulmuştur. MSO Şirketi ve ortakları, İYİ Parti’nin reklam ajansından 25 Ocak tarihinde mail üzerinden yayın onayı almıştır.   

Alınan onayın ardından bahse konu reklamlar İstanbul Ataşehir ile Ankara Kızılay, Ümitköy, Kuğulu Park, Sıhhiye, Atakule, Bahçelievler ve Tandoğan’da bulunan LED ekranlarda 28 Ocak - 03 Şubat tarihleri ile 04 Şubat - 10 Şubat tarihleri arasında yayımlanacaktır. Söz konusu reklamlar yukarıda belirttiğimiz mecralarda halen yayımlanmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, bahse konu reklamlar sadece Ataşehir’de yayımlanmamaktadır. Söz konusu açıklamamızın ekinde (bu açıklamanın üzerinde) Ankara Kızılay’da bulunan LED ekranda yayımlanan reklam görülmektedir. Bir partinin reklamından, siyasi rant elde etmek en hafif deyimiyle ahlaki, insani değildir.

Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi hakkında yayılan bu haberler ve sosyal medya paylaşımları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LÖSEV'in küçük kahramanları doğum günlerini coşkuyla kutladılarÖnceki Haber

LÖSEV'in küçük kahramanları doğum günler...

İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu ve Ataşehir Adayı Ali Coşkun muhtarlar ve basın mensuplarıyla buluştuSonraki Haber

İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu ve Ata...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar