Neval Kütük

Neval Kütük

Mail: [email protected]

VAROLUŞSAL YALNIZLIK

Birey kendi özüne yani gerçek kendine yabancılaştığı için yalnızlık acıları çeker. Eğer kişi, kendini bedenle özdeşleştirirse ve öz merkezinden uzaklaşırsa kendine yabancılaşır.

O zaman kendini beden olarak algılar ve bu da yalnızlık duygusunu tetikler. Çünkü beden her zaman yalnızdır. Yalnız olmayan ise ruhtur. Sizler, beden olmadığınız ve ruhi varlık olduğunuz için yalnız değilsiniz. 

Dünya Değişim Akademisi'nde "Yalnızlığı Aşma Sanatı" Değişim Programı sayesinde yalnızlıktan özgür olacaksınız. Böylece yalnızlık tekbaşınalığa dönüşecek. O zaman yalnızlık acıları da sona erecek; yabancılaşma ortadan kalkacak.

"Yalnızlığı Aşma Sanatı"  Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program sekiz çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika  sürüyor.  Her çalışmada varoluşsal yalnızlığa nasıl ulaşılması  ile  ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Yalnızlıkla baş etmek için yalnızlığın farkına varmak gerekir. Yalnızlık varoluşsal bir olgudur. Tek başınalığı yaşamak, saf yalnızlığın tadına varmak demektir. Yalnızlığın farkına vardıkça kalabalıktan da özgürleşeceksiniz. Yalnız kalmak yerine özgür olacaksınız çünkü hayatınızdaki insanlardan özgür olmak, onların da özgürlüğüne katkıda bulunmak demektir.

Siz kendinize yabancılaşınca kendinize güvenmezsiniz. Özünüze yabancılaşınca özgüveniniz de kaybolur. Özgüveni tekrar sağlamak için öz merkeze odaklanmak gerekir. Bu nasıl gerçekleşir? Tam değişim nefesi ile. Siz, tam değişim nefesini içinize çektiğinizde, derin nefesler alıp verdiğinizde özünüze, gerçek varlığınıza yaklaşırsınız.

Yabancılaşmanın neden olduğu yalnızlıktan kurtulmak için kendinizle yüzleşin, kendinizle tanışın ve kendinizi kabul edin. Kendinize olan kabullenme sayesinde kendinizi de seveceksiniz. Böylece öz varlığınızla temasa geçeceksiniz.

Her gün uygulanan değişim teknikleri sayesinde yabancılaşma ve yalnızlık ortadan kalkmaya başlayacak. Dünyasal yalnızlık ortadan kalkacak ve varoluşsal yalnızlık düzeyine adım atılacak. Özunuze erişince, ego denilen benlik örtüsü buharlaşacak ve öz varlığınızdaki varoluşsal yalnızlığın tadını çıkarabileceksiniz.

Mutlu değişimler.....

Neval Kütük
Değişim Uzmanı
Dünya Değişim Akademisi
www.dunyadegisimakademisi.com.tr
[email protected]
0530 877 06 04

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar