Sibel KİŞİOĞLU

Sibel KİŞİOĞLU

Mail: [email protected]

Engelliler için spor salonları istiyoruz

Evet her köşe başında spor salonları var artık nerdeyse. Ama nedense tamamına yakını vücut geliştirici ekipmanlarla donatılmış, ağır cihazlar. Oysa bizim de çok ihtiyacımız Var spor alanlarına.

Çok fazla bir şey değil aslında beklentimiz en azından her belediye bir salon yapsa ne çok engelli vatandaş faydalanır. Bizim kas gücümüze uygun zorlanmadan kas gruplarını çalıştıran cihazlar, spor hocası ve bir fizyoterapist olsa bu salonlarda ne iyi olur bizim için.

Gençken öyle böyle idare etmeye çalışıyoruz ama en büyük korkumuz ailemizi kaybetmek ve yas ilerledikçe kas gücümüzün azalması. Hani elden ayaktan iyice düşmeyelim diye bu arzumuz. Büyük şehirlerde az da olsa belediyeler bir şeyler yapmaya çalışıyor ama nedense hiçbiri bizleri düşünmüyor.

“Engelliler gelsin” diyorlar “ gelsin onlara indirimli veya bedava “ diyorlar ama hiçbir projede engelli bireylerin ihtiyaçları düşünülmüyor maalesef. Var mı var işler bizi baştan heyecanlandırıyor ama sonuç hep hüsran bizler için. Lütfen bu konuda fizik tedavi doktor ve fizyoterapistlerden fikir alın, onlar sizleri mimarlardan, müteahhitlerden, sporculardan daha iyi yönlendirecektir. Onlar bizleri ve ihtiyaçlarımızı biliyor.

Fizik tedavi olanakları çok kısıtlı 21 seansla, bilemediniz raporlarla 40 seansla birden kalkıp koşamıyoruz, elimiz, kolumuz daha kuvvetli olmuyor. O nedenle yıl boyu zaman zaman gidebileceğimiz bu spor salonları, havuzlar bizler için çok önemli. Kaslarımızın görsellik için değil sağlık için, daha konforlu yaşam için buna ihtiyacı var.

Koca koca spor salonları var bari bir köşesini bize uygun donatın o koca koca aletlerin hiçbiri bize uygun değil. Çok istiyoruz ama gidecek bir salon bulamıyoruz, bize uygun program yazacak bir terapist zaten yok.

 Lütfen şu an benim bu yazımı okuyan değerli okur bu konuda faydalı olabilecek bir konumdaysan ya da o konumlarda çalışan tanıdıkların varsa bu konuyu gündeme getir. Sesimizi yankılandır, duyulsun bir şeyler yapılsın artık.

 Evet siz sayın belediye başkanları, mülki amirler size sesleniyorum. Engelli gününde solistlere onca para verip sadece onları mutlu ediyorsunuz. Bizim için bir şeyler yapmak istiyorsanız lütfen yıl boyu yaşam konforumuzu artırmaya yönelik kullanın bütçeyi. İnanıyorum ki siz bir adim atsanız sizin yardımınıza koşacak çok değerli iş insanlarımız da olacaktır. Gücünüz gücümüz olsun, sesiniz sesimiz…

Sağlıcakla kalın..

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar