DERYA ARSLAN

DERYA ARSLAN

Mail: [email protected]

ATAŞEHİR YEREL SEÇİMLERDE 2009’A GERİ DÖNDÜ!

31 Mart yerel seçimleri tüm hızıyla yaklaşıyor. Siyasi partilerin adayları da netleşiyor.

Partiler tek tek adaylarını açıklıyor.

Ataşehir’de genel duruma baktığımızda seçim baya çekişmeli geçecek.

2023 Genel seçimlerinden sonra her yerde dile getirdiğim gibi Ataşehir’de seçim 2009 seçimlerine geri döndü.

2009’da Ataşehir’de nasıl çok partili yerel seçime girildiyse bugünde durum aynı.  CHP, AK Parti, İYİ Parti, Saadet Partisi, Memleket Partisi, DEVA Partisi, Yeniden Refah Partisi şu ana kadar adaylarını açıklayan partiler.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde CHP ve AK Parti arasında geçen ve CHP’nin üstünlüğüyle biten seçimler bu dönem Ataşehir’de ki neredeyse tüm partilerin aday çıkartmasıyla, güç savaşına dönüşüyor.

3 dönemdir Belediye Başkanı olan Battal İlgezdi’nin aday gösterilmemesi Ataşehir’de dengeleri değiştirdi.

CHP Ataşehir Adayı Onursal Adıgüzel, Başkan İlgezdi’nin yerel seçimlerde aldığı oyu alabilir mi? Bu sorunun cevabı merak konusu.

Çünkü Ataşehir’in demografik yapısına baktığımızda yüzde 80’i sağ görüşlü ve Başkan İlgezdi 3 dönem boyunca kurmuş olduğu diyaloglarla bu kesimden ciddi oy alıyor.

2019 yerel seçimlerinde CHP ile ittifak yapan İYİ Parti, bu dönem tek başına seçimlere giriyor. Adayı Ali Coşkun sahada baya ses getiriyor ve güzel bir ivme yakalamış durumda.

AK Parti Adayı Av. M. Naim Yağcı Ataşehir’in sevilen bir siyasetçisi. İlçe Başkanlığı’ndan, Meclis Üyeliğine partinin ses getiren ismi.  Sokağın nabzına bakıldığında Başkan Adayı Yağcı ön sırada.

Saadet Partisi bu dönem bir ilke imza atarak kadın adayla sahaya iniyor. Av. Alev Sezer Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve iyi bir siyasetçi. Sokağa indiğinde ses getireceği söyleniyor.

Memleket Partisi Başkan Adayı Reşat Şahin Öztürk’te sokağa inmeden yapmış olduğu basın toplantısında ki söylemleriyle çok konuşuluyor. Öztürk’ün saha çalışmaları ve projeleri merak konusu.

Evet yazımın başında da dediğim gibi Ataşehir’de 2009 seçimlerine geri döndük. Dengeler değişiyor ve siyaset kızışıyor. Sokakta kim seçmene dokuna bilirse bu seçimi alır.

Bu dengelerin partilerin meclis üyelikleri açıklandığında daha da değişeceğini düşünüyorum.

Evet Ataşehir’de taşlar yerinden oynadı.

İyi olan kazansın!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar