DERYA ARSLAN

DERYA ARSLAN

Mail: [email protected]

Ataşehir halkına kastınız mı var?

Bu ay İBB Meclis gündemine gelmesi beklenen Ataşehir imar planları maalesef imar komisyonundan çıkmadı. İnsanın aklına acaba Ataşehir halkına kasttınız mı var? sorusu geliyor.

Hazır olan imar planları bildiğimiz üzere imar komisyonunda aylardır hatta yıllardır beklemede.

Mayıs ayında gündeme gelmesi beklenen İçerenköy, Küçükbakkalköy, Kayışdağı, Aşıkveysel, Mustafa Kemal ve İnönü Mahallelerinin imar planları ne hikmetse bir türlü imar komisyonundan çıkamıyor.

Ataşehir’in kanayan yarası artık kangrene dönmüş durumda. Yaklaşan bir deprem gerçeği ile insanlar korku içinde oturuyorlar evlerinde. Çünkü bu mahallelerde ki evlerin birçoğu 40-45 senenin üzerinde.

Aralık ayı İBB Meclis gündemine gelmesi beklenen 6 mahallenin imar planlarının, gelmemesinin altında ki sebepler nedir diye düşünmeden edemiyor insan.

Her toplantısında çıkmayan imar planları yüzünden Ataşehir Belediyesi’ni ve İBB’yi suçlayan AK Parti İlçe Başkanı İsmail Erdem’in söylemiş olduğu bir söz var; “ İlçe belediye sende, İBB’de sende niye bekliyorsun” diyor. Aynı tabirler AK Parti Meclis üyeleri tarafından Ataşehir Belediye Meclisinde de gündeme geliyor.

Şimdi bizde Ataşehirlilerin sesi olarak soruyoruz İBB İmar Komisyonu AK Parti’de, İBB Meclis çoğunluğu da AK Parti’de… Ataşehirlilere bir kastınız mı var da çıkartmıyorsunuz bekleyen imarları.

Makale Yorumları

 • Hahaha23-12-2023 21:54

  Yıl 2024 hala bekliyor abla

 • Yılmaz Oğrali23-08-2022 09:15

  Ataşehir in mahallelerinde yaşayan insanlarımızın sorunları bitmiyor..özellikle BARBABOS mahallesindeki inşaat molozları kanserojen madde yaydıkları İçin tehlike büyük..Kutluyorum sizi..Tarafsızlığınızdan ötürü..???

 • hasan15-01-2022 18:40

  mevlana mah magduruyum rabbim kimlerin insanların haklarını kendi keyfi menfaatleri dogrultusunda kullanmaya çalışıyorsa kendisini ve soyunu kahrı perişan eglesin. siz ki bir gün gelip rabbimin karşısında hesap vereceksiniz en yakınlarınızla en sevdiklerinizle benim ve benim gibi madur olan insanların ortak düşüncesi 2 elimiz yakanızda olucak bu dünyada tutamaz isek bile öbür dünyada allahın izniyle iki ellerimiz yakanızda yıllar geçti topragımızı degerlendiremiyoruz mafyalaşmış siyasilerin ellerinde sıkışıp kalmışız ama bir gün elbet bir bedel çdüyeceksiniz en kötü günlerinizde rabbim rüyalarına soksun madur ettiginiz insanları allah islah etsin.

 • Sabahattin Karadağ20-12-2021 08:26

  Ağzınıza sağlık devamlı gündemde tutmak lazım utansınlar. Selamlar

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar