Türkiye İşçi Partisi yerel yönetim çalıştayı gerçekleştirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye İşçi Partisi yerel yönetim çalıştayı gerçekleştirdi
Türkiye İşçi Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı yaklaşan seçimlerle ilgili bir çalışma gerçekleştirdi. Halkçı, katılımcı, dürüst ve şeffaf bir yerel yönetim anlayışının çeşitli başlıklarda nasıl hayata geçeceğine hep birlikte tartışıp karar verileceği bir çalıştay düzenledi.

Türkiye İşçi Partisi Ataşehir İlçe Örgütü yerel seçim çalıştayı gerçekleştirdi. Mustafa kemal Mahallesi’nde bulunan Sivas İmranlı Boğazören Köy Derneği’nde gerçekleştirilen etkinlik, “Birlikte yönetelim” mottosuyla örgütlendi. Çalıştayda yerel seçime gidilirken farklı konularda Ataşehir halkının katılımıyla halkçı politikaların nasıl üretilebileceğine dönük tartışmalar yapıldı.

Düzenlenen Çalıştaya;  Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), CHP Yenişehir Mahalle Başkanı Mehmet Yıldız, CHP Ataşehir İlçe Örgütü, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ataşehir ve İçerenköy şubeleri, Taşeron Belediye İşçileri Birliği (TABİB), Ataşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Gülsün Yeter, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtar Adayı Selma Akkaya, Âşık Veysel Mahallesi Muhtar Adayı Çiğdem Evcimen, Âşık Veysel Mahallesi Muhtarı Hasgül Bakır, Finanskent Muhtar Adayı Zeynel Varışlı katıldı.

Çalıştay, TİP Ataşehir İlçe Başkanı Ali Çoban’ın konuşmasıyla açıldı. Çoban;  “Bugün rantçı değil halkçı bir yerel yönetimi korumak için bir araya geldik. Halkla birlikte bir yol çizmeyi ve ortak irade koymayı tercih ettiklerini ifade etti. Çalıştaydan çıkacak olan iradenin Ataşehir halkının iradesi olacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından atölye çalışmaları ile ilgili her masada çalışmalar başladı.  Kent ve Ekoloji, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet, Eşit Yurttaşlık, Hayvan Hakları, Kültür Sanat ve Spor, Gençlik, Emek olmak üzere yedi ayrı başlıkta ilgili konuların özneleriyle tartışmalar yürütüldü. Farklı başlıklarda yapılan tartışmaların ardından her bir atölye raporlarını çalıştaya sundu. Çıkan sonuçlar yerel seçime gidilirken ortaya konacak halkçı politikaların örgütlenmesinin ilk adımı olarak görülecek. Bu sonuçlar doğrultusunda yerel seçimin ötesine geçip halkın örgütlülüğünü sağlayacak buluşmaların ve daha sonra meclislerin örgütlenmesi bir hedef olarak belirlendi.

Çalıştayın sonuç bildirgesi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını belirten yetkililer, Ataşehir halkının taleplerini ve örgütlülüğünü ön plana çıkartacak yeni etkinlikler de örgütlenecektir denildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye için adım atılıyor!Önceki Haber

Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye için a...

CHP Ataşehir'den terörü kınamıyoruz, lanetliyoruz açıklamasıSonraki Haber

CHP Ataşehir'den terörü kınamıyoruz, lan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar