Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi’nde heyecan vardı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi’nde heyecan vardı
Ataşehir Belediyesi’nin, 10 - 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi’nde yıl sonu heyecanı yaşandı. Eğitimlerini tamamlayan Ataşehirli çocuklar, hem katılım sertifikalarını aldı hem de birbirinden yenilikçi tasarımlarını sergilemenin sevincini yaşadı.

Ataşehir Belediyesi,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeditepe Üniversitesi ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile 2018 yılında faaliyete giren Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi’nde, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde eğitim alan 220 çocuğa başarı belgeleri düzenlenen bir törenle sunuldu.

Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen törene, Ataşehir Meclis Üyesi Vedat Akyol, Kültür İşleri Müdürü T. Volkan Arslan ve Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültürevi Yenilikçilik ve Tasarım Eğitimleri Koordinatörü Eser Özdemir katıldı.

Eğitimlerini tamamlayan Ataşehirli çocuklar, hem katılım sertifikalarını aldı hem de birbirinden yenilikçi tasarımlarını sergilediler.

Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi’nde; maker atölyeleri kapsamında; Tasarım ve Üretim Atölyesi, Elektronik ve Robotik Atölyesi, Kodlama Atölyesi düzenlenirken, yaratıcı tasarım atölyeleri kapsamında ise; Çizgi Roman – 2D Karakter Tasarımı Atölyesi, Modelleme ve Animasyon Atölyesi, Stop Motion Atölyesi yapılıyor. Merkezde çocuk ve gençleri ilgilerine, özelliklerine, yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak yönlendirerek girişimcilikleri ve üretkenlikleri destekleniyor.

Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi’ndeki atölyeler, okullarda düzenlenen tanıtım çalışmalarıyla öğrencilere anlatılıyor. Aldıkları bilgilerle merakı artan öğrenciler, merkeze kayıt yaptırarak yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalıyor.

Merkezde ayrıca öğrencilere psikolog desteği, özgün tasarımlar geliştirebilecekleri tasarım odaklı düşünme eğitimleri ile geleceklerini ve kariyerlerini planlayabilecekleri stratejik kariyer planlama eğitimleri de veriliyor.

Tasarımlarını gösterip yarışabilecekleri makeathon ve creathon etkinlikleri de düzenleniyor.

Çocuk ve gençlerin bilimsel temeller üzerinden eğitim alabilmesi için hayata geçirilen Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi, onların kendilerini geliştirebilecekleri teknoloji, inovasyon ve bilim temelli bir merkez olarak bölgesel kalkınmanın artırılmasına da katkı veriyor. 

Merkezde gerçekleştirilen eğitimler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için; Ataşehir Belediyesi’nin 0216 570 50 00 Çağrı Merkezinden 2270 dâhili hattını arayabilirsiniz.

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir Belediyesi’nden girişimci fikirlere yeni bir destekÖnceki Haber

Ataşehir Belediyesi’nden girişimci fikir...

Ataşehir’e yemyeşil bir park dahaSonraki Haber

Ataşehir’e yemyeşil bir park daha

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar