İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum
AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul dahil olmak üzere 11 büyükşehir ve 15 ilin belediye başkan adayı belli oldu. İBB Başkan Adayı Murat Kurum olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan isimleri tek tek duyurdu.

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Hazırız Kararlıyız" sloganıyla yapılan törende AK Parti'nin 26 ildeki belediye başkan adayları açıklandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

“1994 yılından itibaren ülkemizde yeni bir belediyecilik felsefesini ve uygulamasını hayata geçirmiş bir kadroyuz. Biz milletimize rüşdümüzü önce yerel yönetimlerde ispat ettik. Tüm zorluklara rağmen belediyecilikte adeta bir destan yazdık. 1994 ruhu denen belediyecilik anlayışıyla Türkiye'de yepyeni bir çığır açtık. Yerel yönetimlerde bir referans haline geldik.”

'GERÇEK BELEDİYECİLİK' VURGUSU

“3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara geldik. Her anı eser ve hizmet siyasetiyle dolu dolu geçen 21 yılı aşkın süredir de iktidarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Mayısta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak Cumhur İttifakı'yla Mecliste çoğunluğu elde ederek 5 yıl daha yetki aldık. Amacımız 31 Mart 2024 yerel seçimleri için de milletimizin huzuruna 'gerçek belediyecilik' sözümüzü yerine getirecek adaylarla çıkmaktır.”

"ADAYLARI TESPİT EDERKEN BUNLARA DİKKAT ETTİK"

“Muhalefet partilerindeki belediyelerin kötü yönetilmelerinin faturasını da yeri geldiğinde biz ödemek zorunda kalıyoruz. Adaylarımızı tespit ederken şehirlerinin her anında hep yanında olacak ehil isimlerden oluşmasına dikkat ettik.”

"KİMSE BECERİKSİZLERE TIPIŞ TIPIŞ OY VERMEK ZORUNDA DEĞİL"

“Hiç kimse hizmetsizliğe mahkum değildir. Hiçbir insanımız beceriksizlere tıpış tıpış oy verme mecburiyetinde değildir. Kendini değil kentini düşünen, laf değil proje üreten, kendini şehrine hizmet etmeye vakfedecek belediye başkan adaylarıyla milletimizin karşısına çıkıyoruz. İnşallah 15 Ocak Pazartesi hem diğer adaylarımızı tanıtacağımız hem seçim beyannamemizi açıklayacağımız büyük bir tören yapacağız. Seçim startını vereceğimiz bu törenle birlikte adaylarımızla, teşkilatımızla gece gündüz sahada olacağız. Seçim öncesi zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Mukaddes değerler doğrudan hedef alınıyor.”

"HER ŞEY DEĞİŞİYOR AMA ONLAR AYNI KALIYOR"

“Seçim öncesi zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Mukaddes değerler doğrudan hedef alınıyor. Bunlar kendi yankı odalarından çıkıp içinde yaşadıkları toplumu tanımaya bile tenezzül etmezler. Bu kirli oyunun siyasetteki en büyük aparatı maalesef hep CHP oldu. Şimdilerde her ne kadar oy oranları düşük de olsa kimi başka partilerin de bu sinsi oyunda rol almak için adeta can attığını görüyoruz. Her şey değişiyor ama CHP ve şürekasının baş rolünü kimseye bırakmadığı toplum ve siyaset mühendisliği senaryoları aynı kalıyor. Cumhuriyet'imiz ve onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal her zamanki gibi yine istismara en elverişli malzeme olarak öne sürülüyor. Milletimizin ne Cumhuriyet ile ne onun banisi Gazi Mustafa Kemal ile derdi vardır. Bu kavramların arkasına saklanarak siyaset yapmak asla hassasiyet emaresi değildir.”

"ÖZGÜR EFENDİYİ DE ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ"

“Özgür efendinin genel başkanlık macerası daha başlamadan vesayet kisvesi altında bitmeye yüz tuttu. İnşallah 31 Mart seçimlerinde sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmakla kalmayacağız, aynı zamanda Özgür efendiyi de özgürleştireceğiz. Teröristlere ve destekçilerine sahip çıkmaktan vazgeçmesi gerekiyor. Özgür efendi nerede bir çapulcu, terörist, demokrasi düşmanı varsa ya selam çakıyor ya gidip sırtını sıvazlıyor. Biz kendisini özgürleştirmesini tavsiye ederiz aksi takdirde milletimiz bunu yapacak. Ama bu zatın gidişatı şu anda pek de iyi gözükmüyor. Daha bismillah demeden anayasal düzene kastetmekten 18 yıl ceza almış bir teröristi adeta cezaevinden Meclise tünel kazarak kurtarmanın derdine düşüyor. Özgür efendi, partisine hakim olmak, bir şekilde geldiği koltuğun hakkını vermek yerine bize sataşarak, hakaret ederek prim kazanmaya çalışıyor. Ancak boynunda diyet borcuyla siyaset yapılmaz. Siyaset her kişinin değil, er kişinin kârıdır! Özgür efendi siyasi ehliyetini almak istiyorsa bizimle uğraşmak yerine gitsin önce vasilerinden, efendilerinden, ağababalarından kurtulsun. Sonra kendisiyle özgür bir siyasetçi olarak muhatap olmayı düşünecek arkadaşlarım var.”

"İSTANBUL'UN BİR 5 YIL DAHA KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ KALMADI"

“El ele, omuz omuza vererek İstanbul'u son 5 yıllık fetret devrinden mutlaka çıkartacağız. İstanbul muradına kavuşacak. Geride bıraktığımız 5 senede şunu gördük; yarı zamanlı belediye başkanlığı yapılmaz. İstanbul asla ihmale gelmeyen, sürekli ilgilenilmesi, sorunlarına çözüm üretilmesi gereken bir şehir. İstanbul'a hizmet için önce bu şehre aşık olacaksınız. Sonra kendinizi İstanbullulara adayacaksınız. Diğer türlü geriye gitme, durma, duraklama ve çökme kaçınılmazdır. İstanbul'un bir 5 yıl daha kaybetmeye artık tahammülünün kalmadığını biz de çok net görebiliyoruz. Bugünden itibaren hepimizin yegane görevi ismi açıklanan arkadaşımız için çalışmak, koşturmak, ter dökmek, başarısı için tüm samimiyetimizle mücadele etmektir. Şimdiye kadar daima bu bilinçle hareket ettik, dava ve yol arkadaşlığımıza gölge düşürmedik. Partimizin adaylarıyla Cumhur İttifakı olarak çıkaracağımız ortak adayların başarısı için çalışacağız.”

İŞTE ADAYLAR:

Artvin: Mehmet Kocatepe

Aydın: Mustafa Savaş

Balıkesir: Yücel Yılmaz

Bingöl: Erdal Arıkan

Bitlis: Nesrullah Tanğlay

Bursa: Alinur Aktaş

Çanakkale: Jülide İskenderoğlu

Çankırı: Hüseyin Filiz

Denizli: Osman Zolan

Düzce: Faruk Özlü

Edirne: Belgin İba

Elazığ: Şahin Şerifoğulları

Erzurum: Mehmet Sekmen

Eskişehir: Nebi Hatipoğlu

Giresun: Aytekin Şenlikoğlu

Isparta: Şükrü Başdeğirmen

Kastamonu: Tahsin Babaş

Kocaeli: Tahir Büyükakın

Muğla: Aydın Ayaydın

Ordu: Hilmi Güler

Rize: Rahmi Metin

Samsun: Halit Doğan

Sinop: Yakup Üçüncüoğlu

Tokat: Eyüp Eroğlu

Yalova: Mustafa Tutuk

İstanbul: Murat Kurum

 
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ADD Ataşehir, Çağ ve akıl dışı gerici anlayışın karşısındayız!Önceki Haber

ADD Ataşehir, Çağ ve akıl dışı gerici an...

Kuyumculardan yeni karar, artık bu altını satın almayacaklar!Sonraki Haber

Kuyumculardan yeni karar, artık bu altın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar