CHP Ataşehir yerel basınla buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Ataşehir yerel basınla buluştu
CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı düzenlediği kahvaltılı toplantıda yerel basın mensuplarını ağırladı.

Mirhan Cafe ve Restoranda düzenlenen kahvaltıda yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, örgüt olarak İstanbul İl Başkanımızın başlattığı çalışma kapsamında Ataşehir’ de bulunan 135 bin 345 haneden 105 bin haneye ziyaretimizi gerçekleştirdik. Çalışmalarımız devam edecektir. Örgütümüze güveniyoruz dedi.

Kahvaltı programına; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Bekir Bozkızıl, CHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı Müslüm Acar ve Cafer Kayadibi ile Ataşehir yerel basını ve çevre ilçelerden yerel basın mensupları katıldı.

“BİR ARAYA GELECEĞİMİZ ORTAMLAR AZALDI”

Kahvaltıdan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Celal Yalçın; “Özellikle pandemi döneminin yıkıcı etkilerini hep beraber yaşadık.  Bu dönemde kayıplarımız oldu. Birçok partilimizi, dostumuzu, sevdiğimizi kaybettik. Bir araya geleceğimiz ortamlar azaldı. Tam bitti, bitiyor, maskeleri attık derken yine vakaların artması gibi bir konumda hem basınla hem de birçok dostumuzla bir araya geleceğimiz ortamlar maalesef azalmış durumdaydı. Uzun zamandır basın mensubu dostlarımızla bir araya gelemiyorduk.  Bugün kendisine çok teşekkür ediyorum. Belediye Meclis üyemiz Bakir Bozkızıl’ın ev sahipliğinde bir araya geldik” dedi.

“ARTIK BİRÇOK NOKTADA HÜKÜMETE YÖN VERİR DURUMA GELDİK ”

 Ülke, ekonomik, adalet ve eğitim olarak birçok konuda maalesef eksiye gider durumda olduğunu söyleyen Yalçın; “Bu bağlamda CHP örgütleri olarak İstanbul İl Başkanlığımızın başlattığı çalışmada, hem saha çalışmalarında hem diğer noktada birçok konuda özverili şekilde çalışıyoruz. Bugüne kadar öbek çalışmaları kapsamında Ataşehir’de yaklaşık 105 bin haneyi ziyaret ettik.    Bu Ataşehir de bulunan hane sayısının yaklaşık %80’e tekabül ediyor. %20'lik birimini de gezmek durumundayız geziyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte yaz aylarında olmasına rağmen sokak sokak ev ev gezer durumdayız Bu bağlamda da çalışmaları yürüten tüm örgüt emekçilerimize de buradan selamlarımızı göndermiş olalım. Yine yakın zamanda genel siyaset noktasında görüyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi Artık hep şikâyet edilirdi. Üretemiyorlar,  proje sunamıyorlar bunun gibi noktaları yapamıyorlar diye.  Ama Genel Başkanımızın halka bildirdiği birçok noktada;  işte 3.600 ek gösterge olsun en son basında birçok noktada gördük öğrencilerin Kredi faizlerinin silinmesi noktasında olsun artık hükümete yön verir noktada oldu” diye konuştu.

“ÖRGÜT OLARAK İKTİDARA GELECEĞİMİZE İNANDIK”

Yalçın açıklamalarına şöyle devam etti: “Birçok tarafsız anket şirketinin anketlerinde partimiz iktidara gelecek konumda gözüküyor ve bu bağlamda da bizler hem Ataşehir örgütü olarak hem tüm İstanbul örgülü olarak hem de Türkiye'deki Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak iktidara İnandık. Bu bağlamda hep beraber İnançlı bir şekilde çalışıyoruz. Söylemek istediğim şu Türkiye'nin geleceğine üretime bilime akla eğitime adalete dayalı geleceğini Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarını şekillendireceğini gururla İnançla söylüyoruz ve genel başkanımızın genel merkezimizin deyimi ile de geliyor gelmekte olan diyorum.”

Açıklamalarından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlamasıyla program sona erdi.

İşte o sorular ve cevapları:

*Basın açıklamasından sonra toplantıya katılan basın mensuplarının sorularını cevaplayan İlçe Başkanı Celal Yalçın, öbek çalışması ile ilgili soruya, Ataşehir de öbek çalışmamızın %80’ lik dilimi tamamlandı. Ataşehir de 133 bin 245 hane var. Yaklaşık 105 bin hanesini gezmiş durumdayız.

*CHP üyeliği ile ilgili bir soruya da; Biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği işte stant açarak ya da sokakta gelin bize İlla üye olun diyerek yapmıyoruz. Yani gelip partiye üye olup, partinin işleyişini, kurallarını ve disiplinini benimsemesi gerekiyor. Bu bağlamda da yaklaşık üye sayımız 15.200. Bu İstanbul'da Kartal'dan sonra ikinci fazla üyesi olan ilçe konumundayız.

*Şu anda Büyükşehir çalışmalarıyla ilgili bir müjde verebilir misiniz? Sorusuna da;  ben şunu Müjde olarak verebilirim.  Yaklaşık 1 milyon veya daha fazla kişinin taşınacağı noktada olan Dudullu - Bostancı metrosunun 2023 yılının başına kadar açılacağı müjdesini çok rahatlıkla verilebiliriz. Yine Kozyatağı yani Carrefour olarak bildiğiniz şu anda da İstanbul City olarak adlandırılan yerde 2.000 araçlık bir otoparkın sene sonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

 *Yine hemen Kayışdağı ormanları bölümünde bulunan daha önce de Ekrem İmamoğlu’nun ziyaret ettiği Kayışdağı ormanının da kısmen halka açılması noktasında çalışmalar başlamış durumda. *Esatpaşa Spor Kompleksi ile ilk defa Ataşehir bir İBB spor kompleksine sahip olmuştu. Bunun yanı sıra İçerenköy’deki spor tesisinin de projesi tamamlandı yapımına önümüzdeki günlerde yapılmaya başlanacak.

* Ataşehir kurulduğu 2009 yılında 2019 yılına kadar neredeyse hiçbir İBB hizmetinden yararlanamadı. Bugün Gördüğünüz üzere onlarca hizmeti şu an bir çırpıda sayar hale geldik. Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmeti siyasallaştırmıyor. 39 ilçeye eşit şekilde hizmet götürüyor.

*Dokuz mahallemiz de imar planlarını da biliyorsunuz çıkardık.  Hizmetlerimiz artarak devam edecek. Önümüzde 2023 seçimleri var iktidarı planlıyoruz ve iktidarı alacağız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının hizmetlerini halkımız görmüş olacaktır. Şu anda buna çok inandığımızı söylemek istiyorum.  Biz üç dönemde Ataşehir Belediyesi'ni kazandık ama milletvekilliği seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir üstünlüğü vardı.  Bunu iddia ediyoruz Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki Genel Seçimlerde Ataşehir’de birinci parti olacak. Partimize diğer partilerden istifa ederek üye olanlar ver.  AK Parti’den istifa ederek bize katılan üyelerde var. Halkın da artık Adalet ve Kalkınma Partisine teveccühünün azaldığını hep beraber de gözlemliyoruz Çünkü artık ülkede ekonomiyi gitmiyor biliyorsunuz diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meclis lokantasına zam geldiÖnceki Haber

Meclis lokantasına zam geldi

Ataşehir’de açık hava konserleri başlıyorSonraki Haber

Ataşehir’de açık hava konserleri başlıyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar