Ataşehir’de bir erkek, eczane çalışanlarına saldırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir’de bir erkek, eczane çalışanlarına saldırdı
İstanbul Ataşehir’de annesine yanlış adres verildiği iddiasıyla nöbetçi bir eczaneye giden erkek, burada çalışanlara saldırdı. Söz konusu şahıs, kadın bir çalışanı da “Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin” ifadeleriyle tehdit etti. Şahıs ayrıca "Haberlerde gördüklerinize benzemem" diyerek küfürler savurdu.

İstanbul Ataşehir’de bulunan nöbetçi eczaneye giden bir erkek, eczane çalışanlarına saldırdı, öldürmekle tehdit etti ve küfürler savurdu.

Annesine verilen eczane adresinin yanlış olduğunu iddia eden şahıs, eczane çalışanlarının sakin olması ve üslubunu düzeltmesi şeklindeki uyarılarının ardından önünde bulunan bilgisayar monitörüne yumruk attı.

Kadın bir çalışanın üzerine yürüyen şahıs, kadını "Polisi ararsan seni öldürürüm. Kafanı koparırım senin" sözleriyle tehdit etti.

Çalışanlara küfür eden şahıs, "Ben haberlerde gördüklerinize benzemem, harbi s.kerim hepinizi" dedi.

Olayın ardından soruşturma başlatıldığı ancak polisin anne ve söz konusu saldırganı evlerinde bulamadığı öğrenildi.

 İSTANBUL ECZACI ODASI: HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Saldırıya ilişkin bir açıklama yapan İstanbul Eczacı Odası, saldırıyı kınadı, hukuki sürecin takipçisi olacağını bildirdi. “Eczanelerimiz şiddete son derece açık hale gelmiştir” denilen açıklamada, “Bir kez daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz. Artık yeter, bin defa yeter, bu son olsun!” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

"19 Haziran Pazar günü Ataşehir'deki nöbetçi eczanemize gelen bir kişi, 'eczane adresinin telefonda annesine yanlış tarif edildiğini' iddia ederek saldırıda bulunmuştur. Eczane bilgisayarını yumruklayan saldırgan, meslektaşımız Ecz. Ayşenur Ören'i darp etmiş ve tehditler savurmuştur. Yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyor, meslektaşımıza ve eczane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hukuki süreci devam eden soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Bu saldırı ne bir ilktir ne de münferit bir olay... Daha önce de belirttiğimiz üzere eczanelerimiz şiddete son derece açık hale gelmiştir. Bir kez daha tüm yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız şiddet olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye davet ediyoruz. Artık yeter, bin defa yeter, bu son olsun!"

 

KAYNAK: BİRGÜN 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kurban Bayramı öncesi otobüs biletlerine büyük zam...Önceki Haber

Kurban Bayramı öncesi otobüs biletlerine...

TÖDEB yeni yönetim kurulu başkanını seçtiSonraki Haber

TÖDEB yeni yönetim kurulu başkanını seçt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar