Ataşehir Belediyesi'nden muhteşem yıl sonu gösterileri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Belediyesi'nden muhteşem yıl sonu gösterileri
Ataşehir Belediyesi’nin "Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz" projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda çeşitli branşlarda eğitim alan çocuklar ve yetişkinler, yıl sonu gösterileriyle emeklerini taçlandırıyor.

Bu kapsamda ilk olarak Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde; Perküsyon Eğitmeni Alşan Ozan Aslan, Bale-Dans Eğitmeni Ezgi Gökoğlan, Halk Oyunları Eğitmeni Can Kaba ile Dans Eğitmeni Burcu Koçyiğit yönetiminde bütün yıl boyunca çalışan kursiyeler gösterilerini gerçekleştirdi.

Perküsyon, bale, dans, halk oyunları eğitimi gören kursiyerleri gösterilerinde aileleri de yalnız bırakmadı. Halit Akçatepe Sahnesi’nin tamamen dolduğu etkinlikte gerek sahne alan kursiyerlerin, gerekse onları izlemeye gelen ailelerinin heyecanı dikkat çekti.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi ve Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde 14 Haziran’a kadar sürecek olan yıl sonu gösterilerinde, “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında eğitim alan çocuk ve yetişkinler,  baleden halk oyunlarına, gitardan kemana, bağlamadan perküsyona kadar çeşitli branşlarda gösteri sunacaklar.

Yıl sonu gösterileri kapsamında, Sedat Sarıgül yönetimindeki Ataşehir Belediyesi MSKM Halk Müziği Topluluğu, Ahmet Yakup Yıldız yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Anadolu Halk Müziği Topluluğu, Hulusi Yücebıyık yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Gönül Kahraman yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültürevi Çok Sesli Kadın Halk Müziği Topluluğu ile Utku Barış Andaç yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası da müzikseverlerle buluşacak.

Yetişkin kursiyerlerin yaptığı resimlerden oluşan “Fırçanın Ucundaki Ahenk” adlı sergi 2 Haziran’da Cemal Süreya Sergi Salonu’nda, çocukların yaptığı resimlerden oluşan “Minik Ellerin Sanat Macerası” adlı sergi de 3 Haziran’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Ataşehir Belediyesi Tiyatro Toplulukları ile sanat eğitimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren tiyatro kursiyerleri de yıl boyunca çalıştıkları oyunlarla sahnede olacaklar.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ Parti 3. Olağan Kurultaya gidiyor. Tarih belli olduÖnceki Haber

İYİ Parti 3. Olağan Kurultaya gidiyor. T...

Minik Eller Toprakla BuluştuSonraki Haber

Minik Eller Toprakla Buluştu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar