Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi
Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kuruluşunun 2'nci yıl dönümünde düzenlediği toplantıda muhtarlarla buluşarak mahallelerin sorunlarını görüştüler.

Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya, Muhtarlık işleri Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Muhtarlık İşleri Müdürü Battal Sarıkaya ve müdürlük personeli, Ataşehir Belediyesi Birim Müdürleri ve temsilcileri, Ataşehir ‘in 17 mahalle muhtarı ile basın mensupları katıldı. 

Toplantıda konuşan Muhtarlık İşleri Müdürü Battal Sarıkaya; “ Geleneksel aylık toplantılarını gerçekleştiriyoruz. Bu toplantıların amacı muhtarlarımızla saha müdürlerimizi bir araya getirerek sorunlarını dinlemek kalıcı çözüme kavuşturmaktır” dedi.

Battal Sarıkaya müdürünün konuşmasından sonra Muhtarlık İşleri Müdürlüğünden sorumlu Ataşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Orhan Çerkez de; “Ataşehir Belediyesi olarak her ay muhtarlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Amacımız, mahallemizdeki sorunları çözmek. Ataşehir Belediyesi olarak sorunlarınızı çözmeye devam ediyoruz. Önceki, taleplerinizi işleme aldık” diyerek sözü mahalle muhtarlarına bıraktı.

Mahalle muhtarları da sırayla söz alarak mahallelerindeki sorunları dile getirdiler.

İşte o toplantıda dile getirilen sorunlar: 

Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Saraçoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne yönelik taleplerini sözlü olarak dile getirdi. 

Ataşehir belediyesi Sosyal İşler Müdürü Burcu Der Hasanoğlu; "Ataşehir Belediyesi olarak Ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında mükerrer olmaması için listeleri karşılaştırmak gerekiyor. Amacımız aynı aileye birden fazla yardım gitmesini engellemek. Böylelikle, yardımları doğru bir şekilde ulaştırmış olacağız. Aynı haneden başvuruları en aza indirmiş olacağız. Muhtarlıklardan gelen listeler doğrultusunda erzakları ve gıda kartlarını, Ramazan ayının ilk günlerinde belediye olarak ulaştırmış olacağız" dedi. 

Barbaros Mahallesi Muhtarı Keziban Üreyil; "Ramazan ayında yardımlarda, Kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde ihtiyaç sahiplerinin karşılaştırılması kanun gereği mümkün olmadı. İmarımız çıkması konusunda İBB tarafından Mobil İmar Bilgilendirme Ofisi'ni eski muhtarlık alanında önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Belediyeden beklentimiz, güvenlik, elektrik konusunda destek istiyoruz. Mahallemizde bilgilendirme broşürleri ve afişleri asılacak. Mahallemizde uyuşturucu kullanımı ciddi oranda artmış durumda. Dönüşüm olmazsa, bağımlılık oranları artmış olacak. Mahallemizdeki eski binalardan kaynaklı, elektrik ve diğer nedenlerle yangınlar arttı. Batı ve Doğu olmak üzere mahallemizdeki halkımız ikiye ayrıldı. Amacımız mahallemizde biran önce dönüşüm olmalı. Park, Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğüne, Veteriner İşleri Müdürlüğüne hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizlere belediye olarak çalışmalarımızda eşit hizmet vermesini istiyoruz" diye konuştu. 

Atatürk Mahallesi Muhtarı Leyla Yeşim Şaylan da,  güne pozitif başlamak oldukça güzel. Amfili Parkta tartan pistleri bozuldu. Birimler arasında koordinasyon eksikliği var. Temizlik İşleri Müdürlüğü personel sayısının arttırılması gerekiyor. Kaldırım kontrolleri yapılması lazım diyerek sorunları dile getirdi. 

Esatpaşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Altun, Merkez camii altındaki parkın yeniden düzenlenmesi ve bakımları lazım. Yollarımız olumsuz hava koşulları nedeniyle dezenforme oldu. Park ve Fen İşleri Müdürlüğünün uygulamada  biraz daha etkin olmasını istiyorum. UKOME kararları nedeniyle tek yön olan sokağımız için uyarı levhası asılmasını istiyoruz. 

Örnek Mahallesi Muhtarı Sinan Emrah Yıldırım, inşaat olan sokakların yıkanması, bank yetersizliği olan alanlarımızın iyileştirilmesini talep ediyorum.

Kayışdağı Muhtarı Kadir Yılmaz, fiber optik alt yapı döşenen sokakları ve caddelerde işçilikler ve verilen hizmetler yetersiz. İlerde kamu zararı söz konusu olmaması için takibinin yapılması, mahallemizdeki hizmetler ve çalışmalarla ilgili koordinasyon eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Ağaçlarda yosunlaşma, kaldırımlarda bozulmalar söz konusu. Mahallemizde, temizlik personellerinin denetlenmesini talep ediyorum.

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Özcan Karaca, mahallemizdeki 4 caddemizde asfalt yapılmasını talep ediyoruz. Trafiğe kapatılacak cadde ile ilgili son durumu merak ediyoruz. Cadde ve sokaklarda parklanma sorunları var. Kâğıt toplayıcıları sayısı arttı. Mahallemizde park sorunumuz var. Boş arsalarımız park alanı olarak değerlendirilmesi iyi olur. Böylelikle çocuklarımıza yeni alanlar oluşturabiliriz. 

Ferhatpaşa Mahalle Muhtarı Murat Bozkuş,  kar yağışı sonrasında cadde ve sokaklarımızda ciddi bozulmalar var. Necmettin Erbakan Parkının toplanma alanı olması nedeniyle  tuvalet yapılması gerekiyor. Mahallemizde; Hisse tapu sorunu var. İBB çalışmaları yapıyor. 141.Sokak ve Hacı Osman Sokak'ta sorun var. Fen İşleri Müdürlüğü'nden ricamız muhtarlık hizmet binamızın eksikliğinin giderilmesini, belediye tarafından tıp merkezinin yapılmasını talep ediyoruz. Bazı parklarımızın yenilenmesi gerekiyor. 

Yenisahra Saadettin Kahraman, "Mahallemizde aydınlatma, ağaç budanması, yol bakım çalışmaları yapılmamış. Sorunları size iletiyoruz ancak çalışmalar yeterince yapılmıyor. Mahallemizdeki dönüşümün biran önce olmasını diliyorum."

Aşık Veysel Mahallesi Muhtarı Hasgül Bakır, "Asfalt konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Kaldırım problemleri var. Mobil İmar Bilgilendirme Ofisi mahallemizde hizmete açılacak. İmar konusunda deneyimliyiz. Sorunların biran önce çözülmesini temenni ediyoruz” dedi.

İçerenköy Mahallesi Muhtarı Sırma Doğru, kardan sonra kaldırımlarda ve bazı sokaklarda sorunlar meydana geldi. Temizlik işleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü koordineli çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Cemevi ve Caminin olduğu alanlarda salı günleri kurulan pazar nedeniyle sorunlar yaşanıyor. İmar süreci ile ilgili vatandaşımız son durumu merak ediyor. Başıbüyük mevkiine geçişte üst geçit talebimiz var. 

Fetih Mahallesi Muhtarı Abdülkadir Şimşek, "Ulaşım sıkıntılı, bu konuda en uç noktada bulunan mahallelerdeyiz. Ataşehir Belediyesi ve kamu kurumlarına ulaşım konusunda ring servisleri, ulaşım hatları yetersiz. Bazı sokaklarımızda çift yön parklanmalar nedeniyle trafik sorunu yaşıyoruz" dedi. 

Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Hasan Özdemir, "Site yönetimleri belediyeden şikâyetçiler. Çünkü, siteler hizmetlerden faydalanmakta zorlandıklarını ifade ettiler. Ağaçların budanması konusunda sitelerin talepleri var. Siteler, belediye ile toplantı yapmak istiyorlar. Çocuk parkları deforme olmuş, revize edilmesini talep ettiler"  şeklinde konuştu.

Mahalle muhtarlarının dile getirdikleri sorunları toplantıya katılan birim müdürleri ve temsilcileri tarafından notlar alındı ve dile getirilen sorunların çözüm noktasında çalışacaklarını dile getirmeleriyle toplantı sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gönlümüz Bir El Ele Derneği ilk kongresini yaptıÖnceki Haber

Gönlümüz Bir El Ele Derneği ilk kongresi...

Koronavirüste yeni dalga endişesiSonraki Haber

Koronavirüste yeni dalga endişesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar