Ali Coşkun," Modern ve konfor odaklı yaşayan bir Ataşehir hedefliyorum"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ali Coşkun," Modern ve konfor odaklı yaşayan bir Ataşehir hedefliyorum"
İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun Ataşehir İlçe Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim sürecinden ve yaptığı çalışmalardan bahsetti.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun Ataşehir İlçe Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim sürecinden ve projelerinden bahsetti. İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı'nda gerçekleşen toplantıya İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, Başkan Adayı Ali Coşkun, Basın ve Halkla İlişkiler Başkanı Hüzün Yücel, Kadın Politikaları Başkanı Vergül Tan ve basın mensupları katılım sağladı.

Başkan Adayı Ali Coşkun sözlerine; "Bugün burada ilçemiz Ataşehir’in geleceği için bir araya geldik. Öncelikle katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Sizler gibi Ataşehir’in nabzını tutan yerel basının kıymetli isimleriyle bir araya gelmek benim için büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

ATAŞEHİR'İ DAHA YAŞANABİLİR BİR İLÇE YAPMAK İÇİN ADAY OLDUM

Ataşehir, benim için İstanbul’un en değerli semtlerinden biri. Burayı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için aday oldum ve projelerimizi hayata geçirmek için de son derece heyecanlıyım. Şimdiden tüm projelerimiz için ön araştırmalarımızı yapıyor, görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Bizim ilk hedefimiz, Ataşehir’in yıllardır var olan sorunlarını gece-gündüz çalışarak çözüme kavuşturmak. Ardından ilçemizin geliştirilebilir alanlarına odaklanarak; gençlerin, çocukların, kadınların, engellilerin, hayvanların bir arada huzurla yaşayabileceği nezih bir Ataşehir yaratmak.

İMAR / MÜLKİYET SORUNLARI

İmar problemi yıllardır Ataşehir’in kanayan yarası… Bunun çözümünün Ataşehir Belediyesi olmadığını biliyoruz. Bu sorunun çözülmesi adına plan problemi olan mahallelerimizin nazım imar planlarının yapılması için İBB ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile tüm görüşmeleri ivedilikle yapacağız. Mülkiyet problemi olan alanları ise en hassas şekilde çözüme kavuşturacağız. İmar ve mülkiyet problemlerine hakkaniyetli bir çözüm yolu bulunamazsa, etaplar halinde kentsel dönüşüm projeleri geliştireceğiz. Bunu da en şeffaf şekilde ve kimseyi mağdur etmeden yapacağız.

YAŞAM MERKEZLERİ İLE YAŞAYAN ATAŞEHİR

Ataşehir’i sadece yaşanan değil, yaşayan bir ilçe haline getireceğiz. Her 3-4 mahallede bir kuracağımız Yaşam Merkezleri ile kadınlar, çocuklar, gençlerin kendini geliştirebileceği; müzik, sanat, tiyatro gibi aktivitelerin yer alacağı etkinlikler planlıyoruz. Çocuklar için özel tasarladığımız kreşler sayesinde çocuklar nitelikli vakit geçirirken, ebeveynler de Yaşam Merkezleri’nde diledikleri gibi vakit geçirebilecek. Sokak müzisyenleri, küçük tiyatro oyunları, özel gün etkinlikleri ve STK’ların düzenleyeceği aktivitelerle Ataşehir her an yaşayan bir ilçe haline gelecek. Ataşehirli komşularımıza farklı etkinlikler sunmanın yanı sıra ilçemizin ekonomik gelir çeşitliliğini artırmayı amaçlıyoruz. Modern ve konfor odaklı tasarlayacağımız bu Yaşam Merkezleri’nin çevresindeki gayrimenkullerin değerlerinin de yükseleceğini düşünüyoruz.

 

GENÇLER ATAŞEHİR’İN DOĞASIYLA BULUŞACAK

İlçemizin doğal güzelliği Kayışdağı Ormanı’nda gençler için çok güzel aktiviteler planlıyoruz. Kayışdağı Ormanı’nda zaten bir trekking alanımız var. Bizim yaptığımız değerlendirmede güvenlik açısından problemleri olduğunu düşünüyoruz. Gençlerin güvenle trekking yapabileceği ortamlar oluşturacağız. Aynı zamanda orman içinde “Macera Adası” konseptinde bir alan yaratacağız. Bu alanın etrafında da komşularımızın piknik yapabileceği alanlar tasarlayacağız. Hem komşularımız ilçemizin bu güzel doğa güzelliğinde rahatlayacak, ailesiyle vakit geçirecek hem de gençlerimiz enerjilerini atabilecek. Bu tasarlanan mekanların işletmeleri tamamen belediye bünyesinde, şeffaf ve komşularımızın bilgisi ve denetimi dahilinde yapılacak.

 

YAPAY ZEKA İLE VERİMLİ BELEDİYECİLİK

Günümüzün en dikkat çekici teknolojik gelişmesi olan yapay zeka uygulamalarını üniversiteler, teknopark ve teknoloji kurumları aracılığıyla belediyecilik hizmetlerimizde kullanacak olmak beni epey heyecanlandırıyor. Yapay zeka uygulamaları ile; belediyemize ait araçları en iyi şekilde kullanacak, personel dağılımını verimli şekilde yapacak, kaynaklarımızı en tasarruflu şekilde kullanacağız. Ayrıca ilçemizde yapacağımız projeleri de yapay zeka teknolojileri ile destekleyeceğiz.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA, BİZİM DE MESELEMİZ

Son yılların bir numaralı gündemi, dünyamızın geleceği… Biz de Ataşehir olarak üzerimize düşeni yapacağız. Kaynaklarımızı doğru şekilde kullanmak, dünyamızın ömrünü uzatabilmek ve vatandaşlarımızda bir bilinç yaratabilmek adına farklı çalışmalar hayata geçireceğiz. Çöplerimizi ayrıştırmaya önce evlerde başlayacağız. Çöpünü ayrıştıran ve dönüştüren komşularımız, mobil uygulamamız ile belediyeye bildirecek. Ataşehir’de ikamet eden tüm komşularımıza verilecek Ata Kartlara, biriktirdikleri geri dönüşümler karşılığında puanlar yüklenecek ve komşularımız da bu puanları istedikleri gibi harcayacaklar. Böylece hem kaynaklarımızı bilinçli kullanacak hem de geri dönüşüm farkındalığı yaratacağız.

 

ATAŞEHİR’DE ÇÖZÜMSÜZ KONU KALMAYACAK

Ataşehir’i en şeffaf şekilde komşularımızla birlikte yöneteceğiz. 7’den 70’e yaşayan herkesin sorununu dinleyeceğiz, çözüm bulmak için en hızlı şekilde harekete geçeceğiz. Bunun için kuracağımız telefon uygulaması üzerinden sorununu ileten herkesin sorununu çare bulmak için gece-gündüz çalışacağız. Yolda bir çukur mu var ya da yanmayan sokak lambası, patlayan su borusu, sokaktaki hayvanlar… Sorun ne olursa olsun telefon uygulamasının bağlı olduğu Çözüm Masası, hızla tüm sorunlar için gerekli mercilerle proaktif bir şekilde çalışacak. Ayrıca problemler çözüme ulaştıktan sonra komşumuzun sorunun çözüldüğüne dair bir bilgi ve fotoğraf mesajı da iletilecek.

 

SOKAK HAYVANLARI İÇİN GÜVENLİ ORTAMLAR OLUŞTURULACAK

 

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan, sokak köpekleri konusunu Ataşehir’de çözecek çok kıymetli bir projemiz var. Sokakta başıboş gezen köpeklerin hepsini toplayacak ve 24 saat kamerayla izlenebilen barınakları hayata geçireceğiz. Avrupa standartlarını da ilham alarak uzman veteriner hekimlerin gözetiminde aşıları ve kısırlaştırma işlemleri yapılacak. Sahiplendirme için hayvansever dernekleri ile birlikte hareket edeceğiz. Hayvansever komşularımız, patili dostlarımızı istedikleri zaman barınaklarda ziyaret edebilecek ve onların güzel bir ortamda, güvenle yaşadıklarını görebilecekler. Ayrıca barınağın hemen yanında bir de evcil hayvan hastanesi ve oteli de planlarımız arasında yer alıyor. Bu otel gelirini de yine barınaktaki dostlarımız için kullanacağız.

Komşularımız hafta sonu veya boş günlerinde güzel vakit geçirmek için uzaklara gitmek zorunda kalmayacak. Her mahallemizde düzenleyeceğimiz Ata Caddeler ile bu caddelerde komşularımız rahatça gezebilecek, sevdikleriyle vakit geçirebilecek.

Ataşehir’in ve aslında tüm İstanbul’un bir trafik sorunu var, hepimiz biliyoruz. İlçemizde günün belli saatlerinde yaşanan yoğun trafiğe çözüm üretebilmek adına üniversitelerimizle bir araya gelecek ve projeler üreteceğiz.

70 yaş üstü, engelli ve hasta komşularımızın yaşam koşullarını bir nebze olsun rahatlatabilmek adına, günlük planlarında onların yanında olacağız. Pazar, alışveriş merkezi, banka, belediye veya herhangi bir kuruma ulaşımlarını kolaylaştırmak adına onlar için ring araçları tahsis edeceğiz. Kişiler Çözüm Masası’na kayıt yaptıracak ve belirledikleri gün ve saatte ücretsiz hizmet alacaklar.

Sağlık hizmetlerine erişmekte zorluk yaşayan komşularımız için belediye sağlık hizmetlerinden onlar için diyetisyen, fizyoterapist, psikolog / psikiyatrist gibi alanlarda tedavi olanakları sunacağız.

Engelli bireylerimiz ve aileleriyle yakın temasta olacak ve onlar için farklı çalışmalar hayata geçireceğiz. Öncelikle Ataşehir’in bütününde engelli yaşamına uygun kaldırımlar tesis edeceğiz. Ataşehir Belediyesi’ne ait parklar içinde kuracağımız kafelerle onların iş hayatına aktif katılımını sağlayacağız. Kendilerinin üreteceği yiyecekleri kendilerinin servis edeceği mekanlarda hem onlar çok mutlu olacak aileleri ile birlikte hem de komşuları leziz ve uygun fiyatlardan faydalanacak.

Ataşehir Belediyesi’nin dışardan alacağı tüm hizmetlerin önceliği Ataşehir esnafının olacak. Ataşehirlinin ödediği her kuruşun yine Ataşehir’de kalması için alınan ilke kararını harfiyen uygulayacağız. Bu uygulama şeffaf ve denetlenebilir olacak ve herhangi bir suistimale de asla göz yummayacağız.

Sevgili basın mensupları, bunlar Ataşehir için yapacaklarımızdan sadece bazıları… Komşularımızın söz sahibi olduğu, katılımcılığın en yüksek seviyede yaşanacağı bir belediyecilik hayal ediyoruz. Bu sebeple de Belediye Başkanı olduğumda, her Çarşamba komşularımla halk gününde buluşup onları dinleyeceğiz.

Sürdürülebilir projelerle tüm canlılara saygı ve sevgiyle yaklaştığımız, birlikte uzun yıllar huzurla yaşayabileceğimiz bir Ataşehir’i birlikte kuracağız. Bu süreçte sizlerin desteği ve iş birliği bizim için çok önemli. Birlikte çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.

Bugün burada bizimle olduğunuz için tekrar teşekkürlerimi sunuyor, hepinize iyi günler diliyorum.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KBO’da Vecihi Hürkuş Teknoloji Atölyesi açıldıÖnceki Haber

KBO’da Vecihi Hürkuş Teknoloji Atölyesi...

Ataşehir Tüm Emekliler Derneği açıldıSonraki Haber

Ataşehir Tüm Emekliler Derneği açıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar