Ali Coşkun 6 Şubat depremi ve Miraç Kandili sebebiyle hayır tatlısı dağıttı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ali Coşkun 6 Şubat depremi ve Miraç Kandili sebebiyle hayır tatlısı dağıttı
İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun 6 Şubat deprem felaketinde yitirdiğimiz canlar ve Miraç Kandili sebebiyle İçerenköy Semt Pazarı'nda hayır tatlısı dağıttı.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun 6 Şubat deprem felaketinin 1. yılı olması sebebiyle İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve İlçe Yöneticileriyle birlikte İçerenköy Semt Pazarında hayır tatlısı dağıttı ve esnafla sohbet etti.

Başkan Adayı Coşkun yaprığı açıklamada; "Bugün, kalbimizin derinliklerinde yer eden bir acıyı anmak için buradayız. 6 Şubat'ın 1. yıl dönümünde, geçtiğimiz yılın dehşeti hala belleğimizde ve acı bir hatıra olarak duruyor. Ama bu vesileyle toplum olarak en çaresiz anlarımızda birbirimize sarılmanın kıymetini anladık. 

Depremin yıkıcı gücü karşısında çaresiz hissettik. Kayıplarımızı yaşadık ve gözyaşlarına boğulduk. Ancak, bu zorlu anlarda insanlık, en parlak ışığını yaktı. Birlikte üşüdük, birlikte yorulduk, enkazdan çıkanlarla birlikte mutlu olduk. Farklı coğrafyalardan hüznümüze ortak bulduk. 

Şimdi burada, geçmişi hatırlamak ve geleceğe umutla bakmak için bulunuyoruz. Bu yıldönümü, kayıplarımızı anmak ve onların hatırasını yaşatmak için bir fırsat. Ama aynı zamanda, yeniden inşa sürecimizin de bir dönüm noktasıdır.Yasa boğulduğumuz karanlık günlerde, emeği geçen herkese minnettarız. 
Kurtarma ekiplerine, sağlık çalışanlarına, gönüllülere… Emeğini, yüreğini, bedenini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. 

Kayıplarımızı anıp geçmişe saygı gösterirken bu büyük travmanın, bizler için acı tecrübeler içerdiğini de unutmamalı, gereken dersleri çıkarmalıyız. Deprem üssü olan ülkemizde ve özellikle de İstanbulumuzda ileride yaşanması muhtemel benzer sarsıntılara hazırlıklı olmayı, gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakma sorumluluğumuzu unutmamalıyız.

Bugün, geçmişi anmak için değil, geleceği inşa etmek için bir fırsattır. Birlikte hareket ederek, geçmişin acılarından dersler çıkarmalı ve daha güçlü bir toplum inşa etme kararlılığımızı göstermeliyiz. Çünkü, geçmişimizi unutursak geleceğimizi karanlığa boğarız.Bundan sonraki süreçte birbirimize destek olmalı, umudumuzu canlı tutmalı ve birlikte daha güzel bir gelecek kurmalıyız.

Ne kelimeler tarif edebilir, ne cümleler tasvir edebilir 6 Şubat’ta yaşanan trajediyi…Allah bir daha o kara geceyi, o kara günü milletimize yaşatmasın!
Vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine sabır diliyorum. 
Milletimizin başı sağ olsun…" dedi.

Pazar esnafınıda dolaşan Başkan Adayı Ali Coşkun sorunları dinleyerek, göreve geldikleri 1 Nisan gününden itibaren yapacakları projeler arasında semt pazarlarının sokak aralarından kaldırılarak kapalı pazar alanlarına taşınacağını, pazarcı esnafının yağmurdan, soğuktan etkilenmeden satış yapacağını dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çağlayan Adliyesi önünde polis noktasına silahlı saldırı!Önceki Haber

Çağlayan Adliyesi önünde polis noktasına...

Başak Demirtaş son kararını verdiSonraki Haber

Başak Demirtaş son kararını verdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar