Ali Babacan; “Partimizin başarısı eşittir, Türkiye’nin başarısıdır”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ali Babacan; “Partimizin başarısı eşittir, Türkiye’nin başarısıdır”
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın açılışına katılarak Ataşehirlilerle buluştu. Ali Babacan yaptığı konuşmada ülke gündemine değinerek, Türkiye’nin seçim sürecine girdiğini ve tüm kadrolarıyla hazır olduklarını belirterek; “ Partimizin başarısı eşittir, Türkiye’nin başarısıdır” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ataşehir İlçe Başkanlığı binasının açılışına katıldı. Ali Babacan ve eşi Zeynep Babacan partililer ve Ataşehirliler tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışına; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile eşi Zeynep Babacan hanımefendi, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanı Dr. Erhan Erol ve İl Yöneticileri, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez,  Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Kudret Arslan, DEVA Partisi İlçe Başkanları, DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Barış Yılmazkaya ve ilçe yönetimi ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesi öncesinde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan açılış konuşmasında sırasıyla şu ifadeleri kullandı;

ATAŞEHİR ÇOK ÖNEMLİ BİR İLÇEMİZ

DEVA Partisi İstanbul’da çok yoğun bir çalışma içerisinde artık. İlçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak büyüyoruz. DEVA Damlaları İstanbul’un her köşesine ulaşıyor. Ataşehir çok önemli bir ilçemiz. Yeni genç ve hızlı büyüyen bir ilçemiz. Bugün değerli belediye başkanımızda bizlerle birlikte, kendisine açılışımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Hızla büyüyen güzel ilçemize, bizim DEVA Partisi olarak hizmet etmemiz, ilçemizde olan biteni yakından takip etmemiz, vatandaşlarımızı dinlememiz, DEVA Partisi olarak ülkemize yönelik yaptığımız çalışmaları, projelerimizi anlatmamız çok önemli.

PARTİMİZİN BAŞARISI EŞİTTİR, TÜRKİYE’NİN BAŞARISI DEMEKTİR

Yaklaşık 2 ay önce ilçe kongresini tamamlayan, koşuya başlayan Ataşehir İlçemizin bundan sonraki süreçteki çalışması partimiz için son derece önemli olacak. Artık partimizin başarısı eşittir, Türkiye’nin başarısı demektir. Biz başarırsak Türkiye başarır demektir.  Biz başarılı olursak, çocuklarımızın ve torunlarımızın yaşayabileceği özgür bir Türkiye ancak öyle olacak.

TÜRKİYE SEÇİM SÜRECİNE GİRMİŞ DURUMDA

Artık seçim süreci başladı. Seçim ister ilkbahar, ister son baharda isterse gelecek yıl olsun. Artık Türkiye seçim sürecine girmiş durumda. Bu seçimde başarılı olmak zorundayız, başka bir alternatifimiz yok. Bu seçimde başarılı olmak içinde çok başarılı olmamız gerekiyor. Kaybedecek artık tek bir dakikamız, tek bir saatimiz, tek bir günümüz yok.

GİRİLMEDİK SOKAK, ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Herkese ulaşacağız. Hem dinleyeceğiz, hem vatandaşlarımızın derdini, arzusunu, beklentisini, partimizle ilgili eleştirisini dinleyeceğiz. Hem de çalışmaları ve hazırlıkları vatandaşlarımıza anlatacağız. Bu interaktif şekilde iki yönlü olacak. Sadece konuşmayacağız, dinleyen bir parti olmayı bileyeceğiz. Başarının da sırrı zaten burada.

SLOGANIMIZ “DİNLEMEYEN BİLEMEZ, BİLMEYEN ÇÖZEMEZ”

“Dinlemeyen bilemez, bilmeyen çözemez” Sloganımızda zaten “Dinleyeceğiz, bileceğiz ve çözeceğiz”, amacımız bu. Çok çalışmamız gerekiyor, ama ben buradan Ataşehir’den bununla ilgili bir söz almak istiyorum. Türkiye’nin özgürleşmesi, zenginleşmesi için çalışmaya var mıyız? (Varız). Bunun için cadde cadde, sokak sokak çalışmaya var mıyız? (Varız). Çalınmadık kapı bırakmamaya var mıyız? (Varız).  Siz varsanız, bizde varız. Bu iş olacak inşallah, hep beraber yapacağız.

ŞU ANDAKİ İKTİDAR ARTIK TÜRKİYE’Yİ UYDURULMUŞTUK ÂLEMİNDE YÖNETİYOR

Şu andaki iktidar artık Türkiye’yi uydurulmuştuk âleminde yönetiyor. Ülkenin cumhurbaşkanı bir konuşuyor zannederseniz ki, bu ülkede değil. Her şeye iyi diyor, şikâyet edenlere nankör, işsizim diyenlere nankör diyor. Açım eve ekmek götüremiyorum diyenlere al diyor keyif çayı iç diyor. Bunların hepsini diyor.

BEŞTEPE’DE ÜLKENİN GERÇEKLERİ GÖRÜLMÜYOR

Çünkü artık, Beştepe’de ülkenin gerçekleri görülmüyor. Beştepe'deki o insanlar artık bu ülkedeki bilmesi gerekenleri anlatmıyor. Bilseler de zaten yapacak bir şeyleri yok artık. Artık bitti. Bu ülkenin herhangi bir sorununa çözüm üretme kapasiteleri artık yok.  Biz zaten bunu bildiğimiz için yola çıktık. Şuandaki hükümetin bu ülkenin sorunlarına asla çözüm bulamayacağını kesin olarak gördüğümüz anda yeni bir yola çıktık, yeni bir yol açmaya başladık.  Bunun için hazırlanıyoruz.

DEVA KADROLARI İLE DAHA İYİSİNİ YAPARIZ

Zamanında ülkenin büyük sorunları varken,  ülke bir krizde savrulurken dürüst ve eğitimli kadroların başa geçmesi ile bu sorunlar çözüldü. Bu ülke krizlerden çok hızlı çıktı. İnşallah olur, yaptık yine yaparız. Yaptık üstelik DEVA kadroları ile daha iyisini yaparız. Bunu biliyoruz. Her konuda yetişmiş, her alanda çok iyi arkadaşlarımız var. Kadrolarımız tam bir insan kaynağı hazinesi, aklınıza hangi alan geliyorsa dertli bir işiniz varsa bilin ki DEVA Partisi’nde onu çözebilecek birileri var.

BU İŞTE ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERİ KAZANMAK

Şuanda bizlere desteğini, ilgisini açıktan söylesin yâda söylemesin gönüllerini kazandığımız çok geniş bir kitle var artık Türkiye’de. Üye sayımız 100 bini geçti. Ama yüz binlerce gönüllümüz var. Üye olamayıp, korkudan desteklerini sözlü olarak ileten çok insanımız var. Önemli olan gönüllerimiz bir olsun. Zaten bu işte önemli olan gönülleri kazanmak. Gönülleri kazandıktan sonra seçimleri kazanmak kolay. İşte tam da biz gönül kazanma aşamasındayız. Ve bunu başarıyoruz. Daha da iyisini başaracağız.

81 İLDE, 700 İLÇEDEYİZ

Şuan da 81 ildeyiz, 700 ilçedeyiz. 700 ilçeden 615’inde yönetimimiz oluşmuş durumda. Yaklaşık 550 ilçede kongremizi tamamlamış durumdayız. İşte dün Beşiktaş kongremiz ile İstanbul’da 18’nci ilçe kongremizi tamamladık. Nerede ise yarıya yaklaştık. Arka arkaya şubat ayında diğer ilçelerimizin kongrelerini yapacağız. Böylelikle damla damla İstanbul’un dört bir yanını ve Türkiye’nin her bölgesine ulaşmış olacağız.

 

Tekrardan ilçe binamızın hayırlı olmasını diliyorum. İlçe başkanımızın şahsında tüm ilçe yönetimine, Ataşehir ilçemizde üyesi olan ve olmayan tüm arkadaşlarımıza sevgi ve selamlarımı iletiyorum. İlçe binamızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.

Babacan’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Kesilen kurdelenin ardından Babacan ve beraberindekiler ilçe başkanlığına çıkarak İlçe Başkanı Barış Yılmazkaya’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, çalışmalarla ilgili bilgi aldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra Prestij Caddesi’nde basına kapalı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Muhtarlarla buluştuktan sonra Prestij Caddesi esnafını dolaşan Ali Babacan, esnafın ve vatandaşın dertlerini dinledi. Gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Babacan daha sonra otobüsle Ataşehirlilerle buluştu.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anadolu Yakası Pazarcılar Odası seçiminde Memet Emin Yarar güven tazelediÖnceki Haber

Anadolu Yakası Pazarcılar Odası seçimind...

LÖSEV Ataşehir’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ziyaretiSonraki Haber

LÖSEV Ataşehir’den 10 Ocak Çalışan Gazet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar