AK Parti Belediye Başkan aday adayı Hasan Sakız; Ataşehir'i çocuklar, gençler ve kadınlarla yöneteceğiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti Belediye Başkan aday adayı Hasan Sakız; Ataşehir'i çocuklar, gençler ve kadınlarla yöneteceğiz
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan aday adayı Hasan Sakız basınla bir araya gelerek süreçle ilgili yapacaklarını paylaştı. Aday gösterilse ve belediye başkanlığını kazandığı takdirde her kesimi kapsayacak bir danışma meclisini kurarak sorunları muhataplarıyla birlikte çözeceğini belirtti.

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan aday adayı Hasan Sakız basınla bir araya gelerek süreçle ilgili yapacaklarını paylaştı.

Aday gösterilse ve belediye başkanlığını kazandığı takdirde her kesimi kapsayacak bir danışma meclisini kurarak sorunları muhataplarıyla birlikte çözeceğini belirtti.

AK Parti'den Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Hasan Sakız, Ataşehir ve Anadolu Yakası basın temsilcileriyle bir araya geldi.

36 Yıllık Ataşehirliyim, partinin kuruluşundan bugüne önemli görevlerde yer aldım

1987 Yılından beri Ataşehir'de ikamet ettiğini belirten Hasan Sakız, aday adaylığı sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek tanışmak ve Ataşehir'e yönelik hedefler noktasında görüş paylaşmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirtti.  AK Parti'nin kuruluşundan bugün İstanbul İl Başkanlığı başta olmak üzere AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığında çeşili görevlerde bulunduğunu belirten Hasan Sakız, Ataşehir'de 36 yıldır ikamet ettiğini, Ataşehir'in kuruluşundan bugüne parti çalışmaları başta olmak üzere ticaret faaliyetlerini sürdürdüğünü aktardı.

Ataşehir'i çocuklar, gençler ve kadınlarla yöneteceğiz

Özellikle; İsrail'i Gazze'de insanlık dışı saldırılarını kınadığını belirten Hasan Sakız, oradaki insanların ve çocukların hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Ataşehir'de başta çocuklar olmak üzere kadınlara, gençlere ve yaşlılara yönelik önemli projeler geliştirdiklerini, adaylaşması durumunda bu projeleri lansman ile kamuoyu ile paylaşacaklarını, Ataşehir'de çocuk, kadın ve gençler başta olmak üzere çeşitli meclisler oluşturacaklarını, özellikle belli noktalarda üst kurul danışma adı altında ortak akıl ile her bireyin görüşlerinden faydalanacakları bir belediyecilik anlayışını benimseyeceklerini ifade etti.

Ataşehirliler tebessümlü belediyecilik anlayışı ile tanışacaklar
Ataşehir'de sokak hayvanları ve evcil hayvanlara yönelik, daha çok park projesi geliştireceklerini ve hayvan barınağı noktasında eksikliği gidereceklerini, Ataşehir'in hemen yanıbaşındaki Kayışdağı Ormanı'nın Ataşehirlilere yönelik sosyal tesisleri, aktivite alanlarıyla faydalandıracaklarını, İETT ve Gümrük arazilerine yönelik kentte yaşayan vatandaşların rahat nefes alabileceği projeler geliştireceklerini, 17 Mahalle'de belediyenin imkanları ölçüsünde sosyal tesis, spor alanları, belediye hizmet noktaları gibi çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, Ataşehir Belediyesi'nde herkesin tebessüm edeceği noktalar oluşturacaklarını vurguladı.

Başkan hattı ile vatandaşlarımızın sorunlarını bizzat dinleyeceğim
Ataşehir Belediyesi'ni kazanmaları durumunda Başkan Hattı oluşturacaklarını, haftanın belli günü sadece kendisinin belediye başkanı olarak vatandaşların taleplerini dinleyeceklerini ayrıca belirli günlerde makamda özel halk görüşmeleri gerçekleştireceklerini, Ataşehir'de geçmişten bugüne aday olmuş belediye başkan adaylarının projelerinden de faydalanacağını belirten Sakız,  aday olması durumunda başta parti mensupları, akil insanlar, toplumun demografik yapısını göz önüne alarak herkesimle buluşacaklarını da aktardı.

Basın ilişkilerini de önemsediklerini belirten Hasan Sakız, "Basın mensuplarının geçmiş seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yapmasını istemesi üzerine geçmişte yaşamış olduğumuz yerel ve genel seçimleri tahlil ediyoruz, bu doğrultuda ders aldığımız ve tespit yaptığımız birçok konu var. Önümüzdeki yerel seçimde nerelerde eksik, yetersiz isek o konularda çalışmalarımızı yaparak seçime gideceğiz. Meclis kadromuzu demografik yapıya uygun kuracağız. Halkımızın beklentilerini karşılayacak çalışmalar yürüteceğiz" dedi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hasan Sakız, "Ataşehir'de partimiz kimi aday gösterirse göstersin; Ataşehir'i en iyi şekilde temsil etmek üzere projelerimizle, yapacaklarımızla örnek olacağız" diyerek basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Hasan Sakız Kimdir?
1976 Yılında Sivas'ın Divriği İlçesinde doğdu. Sivas Platformu başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Evli ve 3 çocuk babası olan Hasan Sakız, Ataşehir'de tekstil ve gıda sektörleri üzerine ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına yeni atamaÖnceki Haber

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına...

Asgari ücret ne kadar olacak?Sonraki Haber

Asgari ücret ne kadar olacak?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar