AK Parti Ataşehir Belediye Başkan aday adayı M. Naim Yağcı basınla bir araya geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan aday adayı M. Naim Yağcı basınla bir araya geldi
AK Parti Ataşehir Belediye başkan aday adayı Av. M.Naim Yağcı Ataşehir basınıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Birçok konuda basınla fikir alışverişinde bulunan AK Parti Ataşehir belediye başkan aday adayı Av. M.Naim Yağcı siyasi hayatı ile ilgili bilgi verdikten sonra Ataşehirlilere hizmet için yola çıktığını belirterek basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

“BİRLEŞMİŞ MİLLETLER FİLİSTİN’DEKİ ZULMÜ GÖRMÜYOR”

Av.M.Naim Yağcı, aday adaylığı ile ilgili açıklamalarından önce İsrail hükümetinin Filistin’e uyguladığı zulümden bahsederek; “Maalesef dün Dünya Çocuklar Günüydü. Filistin çocuklarına yapılan zulmü görmemezlikten gelen Birleşmiş Milletlerin sessiz kalması kabul edilecek bir durum değil. Bu zulüm orada sürerken Dünya Çocuk Hakları Günü’nü hangi vicdanla kutladıklarını da anlamış değilim” diyerek basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu.

“ÖZVERİLİ, GAYRETLİ, HİZMET AŞKIYLA BU GÖREVLERE TALİP OLDUM ”

Malumunuz olduğu üzere sosyal medya üzerinden açıklamamızı yaptık diyen Yağcı; “Yerel seçime doğru gidiyoruz.  2024 Mart ayı yerel seçimleri yaklaşıyor tabii ki partilerin adayları, aday adayları belirleme süreçleri takvimleri başladı. Yüksek Seçim Kurulu seçim takvimini açıkladı. Bu doğrultuda şehirleri yönetmeye aday hem belediye başkan adaylıkları noktasında olsun hem de meclis üyelikleri noktasında olsun kendisini bu manada özverili, gayretli, hizmet aşkıyla bu görevlere talip olan arkadaşlarımız siyasi parti temsilcileri veya vatandaşlarımız aday olacaklardır. Bende bunlardan biriyim ve aday adaylığı dilekçemi İlçe Başkanımıza takdim ettim.

Ben 2004 yılında Kadıköy'de siyasete başladım. 2009 yılı Mayıs ayındaki Kongre’de Ataşehir ilçe başkan yardımcısı olarak bizden önceki ilçe başkanı Nimetullah Topu’nun yönetiminde ilçe başkanı yardımcılığıyla başladım. O süreçten bu yana siz basın mensupları bizi takip ediyor yakından da tanıyorsunuz. İlçe Başkanı Nimetullah Topu’nun istifası sonrası parti büyüklerimiz görevi bana tebliğ ettiler ve İlçe Başkanı oldum ve 5 yıl görev yaptım.

2019 yerel seçimlerinde de meclis üyeliği ile ilgili bir tasarruf söz konusu oldu ve listede bizlere de yer verildi. O dönemki belediye başkanımız belediye başkan adayımız İsmail Erdem ve o dönem yine ilçe başkanımız olan Mehmet Emin Özkaya'nın bu manada değerlendirmeleri neticesinde Ataşehir'de belediye meclis üyesi olarak göreve başladık. O günden bu yana da AK Parti adına Ataşehir Belediye Meclisinde grup başkan vekilliği görevimizi yerine getirmeye gayret ediyor, belediye meclisinde hukuk komisyon üyesi olarak ve diğer tarafında büyükşehir meclis üyesinde meclisinde de hukuk komisyon Başkanı vekili olarak da o günden bu yana görevimizi devam ettiriyorum.

 Yani bakıldığında Ataşehir'in kuruluşundan bu yana bütünüyle kesintisiz bir şekilde Ataşehir'de siyasetin içerisinde, Ataşehirlilerin derdiyle dertlenmeye bir taraftan partimizi en iyi şekilde temsil etmeye diğer taraftan da Ataşehirimizin hukukunu Ataşehirimizin taleplerini Ataşehir vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmeye çözüm üretmeye gayret ettik” dedi.

BENİM AKŞAM YATTIĞIM YER ATAŞEHİR, SABAH KALKTIĞIM YER ATAŞEHİR

Av.Mustafa Naim Yağcı 1997 yılından beri Ataşehir’de ikamet ettiğini söyleyerek; “1992 yılında İstanbul'a geldim. Kadıköy’de, okul hayatı sonrasında memuriyet hayatımız başladı. 1997 yılında Kayışdağı'nda kardeşlerimizle aile şirketi kurduk ve o günden bu yana Ataşehir'de hem esnaf olarak sonrasında kendi mesleğimi icra ettiğim avukatlık mesleğinde ortaklarımla beraber Ataşehir'de icra ediyoruz. Yani benim akşam yattığım yer Ataşehir, sabah kalktığım yer Ataşehir, alışveriş yaptığım yer Ataşehir.  Ataşehir'de hangi vatandaşımız hangi sorunu yaşıyorsa o sorunu yaşıyoruz, hangi mutluluğu paylaşıyorsa o mutluluğu paylaşıyoruz. Yıllardır bu manada teşkilatımızla beraber Ataşehir'den aldığımız enerjiyle aday adayı olma niyetimizi ortaya koyduk” diye konuştu.

ATAŞEHİR’DE SORUMLULUK ALMAYA NİYET ETTİK

Yağcı; “Ataşehir'in hemen her sorununu neredeyse her sokağına kadar bilen, her yapısını olabildiğince tanıyan, yani siyasi partilerin yapısından tutunda STK yapılarına varıncaya kadar, okullarından, camilerinden, sosyal hayatından, demografisine kadar kendimi Ataşehir'le bütünleşmiş hissediyorum. Ataşehir'de bir sorumluluk almak gerekirse biz aslında bir sorumluluk almaya niyet ettik” şeklinde ifade etti.

ADAY ADAYLARININ ÇOKLUĞU PARTİMİZ ADINA BÜYÜK BİR ZENGİNLİKTİR

Yağcı aday adaylığı sürecinin devam ettiğini belirterek; “ Partimize yapılan her başvuru partimize olan güveni ve zenginliği gösterir. Gerekli değerlendirmeler ve saha araştırmalarını yapıldıktan sonra da bir aday etrafında karar kılmış olacaktır. Bizim temennimiz beklentimiz elbette ki, Ataşehir'e bu denli âşık, hakikaten Ataşehir'i dert edilmiş sorumluluk almış şahsımızın kurullarının vermiş olduğu karar bizim başımızın tacı olur. Aday kim olursa olsun daha önceki adaylarımızda olduğu gibi arkasında çalışmaya devam edeceğiz.  Ataşehir'de emek veren basın mensuplarımıza duyduğum saygı dolayısıyla sizin aracılığınızla da Ataşehir kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı duydum. Bundan sonraki süreçlerde elbette yine bir araya geliriz. Nasip olur da adaylık, aday adaylık sürecimiz adaylığı evrilirse o gün de, Ataşehir ile ilgili hayallerimizi, hülyalarımızı, projelerimizi, hedeflerimizi de ayrıntılarıyla siz değerli basın mensupları aracılığıyla Ataşehir'imizde paylaşmış oluruz. Ben bu duygularla tekrar bu davetimize icabet ettiğiniz için sizlere gönülden teşekkür ediyorum tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz” şeklinde konuştu.

Av. Mustafa Naim Yağcı açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ADD Ataşehir ve Atlas Yardım Derneği Dünya Çocuk Hakları Gününü çocuklarla kutladıÖnceki Haber

ADD Ataşehir ve Atlas Yardım Derneği Dün...

Mükail Bektaş'tan duygusal Aday adaylığı başvurusuSonraki Haber

Mükail Bektaş'tan duygusal Aday adaylığı...

Haber Yorumları

 • Arife21-11-2023 19:32

  Bol şanslar dilerim hayırlı olsun.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar